Jak to działa
0.0 0 207 0
03.07.2017

Portal 2 - recenzja Marcina

Portal 2 jest połączeniem gry logicznej z przygodówką. Został wydany przez Valve Software - twórców między innymi serii Half Life czy Counter Strike a także platformy Steam. Światowa premiera Potala 2 odbyła się 19 kwietnia 2011 roku, a następnie, kilka dni później (22 kwietnia) także w Polsce. Akcja gry odbywa się głównie w laboratoriach Aperture Laboratories. Czas akcji określany jest jako kilkaset lat po wydarzeniach znanych nam z pierwszej części Portala. W laboratoriach, na skutek naszych działań z pierwszej części gry, wzbudziło się wiele różnych rdzeni osobowości. Jednym z nich jest robocik, sterowany przez sztuczną inteligencje o imieniu Wheatley. Ma on już dość nudnego, monotonnego życia w laboratorium, postanawia wzbudzić z komory hibernacyjnej Chell - bohaterkę pierwszej części Portala.
W grze Portal 2 to my przejmujemy kontrolę nad Chell. Razem z robocikiem Wheatleyem ruszamy w podróż, by wydostać się z kompleksu laboratoryjnego. Niestety wkrótce natrafiamy na problem. Wybudzona zostaje sztuczna inteligencja o imieniu GLaDOS. Przeszkadza nam ona często w grze a my wiemy, że kiedyś będziemy musieli się z nią zmierzyć. Do dyspozycji otrzymujemy, podobnie jak w części pierwszej Portal Guna - karabin, dzięki któremu możemy w prosty sposób możemy budować portale, łączące wybrane punkty rzeczywistości. Jest to w naszych rękach potężne narzędzie, dzięki ktoremu nie raz wyjdziemy z opresji. Gra oparta jest na realistycznych prawach fizyki. Zagłębiając się dalej w wątek fabularny dostajemy do naszej dyspozycji coraz to nowsze narzędzia pomagające nam w rozwiązywaniu złożonych zagadek logicznych.
Trudność zagadek wzrasta wraz z kolekmymi misjami. Na początku zagadki są proste takie jak przejście na druga stronę przepaści za pomocą portali ustawionych po obu stronach. Lecz z biegiem czasu robi się coraz trudniej. Pojawiają się przeciwnicy, którzy mogą być zagrożeniem dla naszej bohaterki. Następnie pojawiają się substancje trujące, mosty z czystej energii, które przechodzą przez nasze portale. Nasza protagonistka zdobywa także umiejętność malowania powierzchni farbami zmieniającymi całkowicie ich właściwości fizyczne, powodując na przykład przyspieszenie naszych ruchów lub zwiększenie naszych skoków.

Jak przystało na grę logiczną, fabuła nie odgrywa tutaj aż tak istotnej roli, ale jest miłym uzupełnieniem rozgrywki.

W tym momencie warto wspomnieć o bardzo dobrym trybie kooperacyjnym dla dwóch osób. Daje to możliwość wspaniałej zabawy z naszym przyjacielem.

Grafika oraz ścieżka dźwiękowa nie pozostawia nic do życzenia.

Z tych powodów uważam Portala 2 za bardzo dobrą grę logiczną i polecam ją każdemu. Zuwix
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Gry friv

Recenzja Cesere
2

CSGO Prime (B2P) Potęga Nowych Światów cz. 1

Video DEADSHUTFIRE
3

Tibia Tibia - Milczący świat Tibii

Recenzja Cesere
4

Fortnite Uwolnienie się króla lodu | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
5

CSGO Prime (B2P) Najfajniejsza mapa #1 | CS:GO

Video IKY
6

Roblox 5 ciekawostek o Roblox!

Video Namirt
7

Pegasus - Czyli najlepiej sprzedająca się konsola w historii Polski!

Recenzja Bax04
8

Czy istnieje CS GO na przeglądarkę??

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
9

Stronghold Kingdoms Do czego służy honor i jak go zdobyć.

Poradnik Banankowiec2453
10

Wizard101 Moje odczucia co do gry.

Recenzja Pennard
Discord