Jak to działa
Przejdź do gry Margonem
Margonem
5.0 2 9168 0
25.02.2018

Światy prywatne - co i jak

W Margonem, oprócz dostępnych dla każdego serwerów publicznych, istnieją również serwery prywatne. Aby grać na takim świecie potrzebujemy specjalnego zaproszenia, więc można powiedzieć, że niestety jest to rozrywka dla wybranych. Ponieważ temat może sprawiać trochę kłopotów początkującym, w formie krótkiego FAQ postaram się nieco przybliżyć ten temat.

1. Czy to na pewno legalne?
Tak. Mimo nazwy "światy prywatne", tak naprawdę serwery te są kontrolowane przez administrację. Gracze (zwani zarządcami świata) mają tylko niewielki wpływ na to, co dzieje się na serwerze.

2. Czym ŚP różni się od normalnego świata?
Największą różnicą są statystyki - na światach prywatnych zwiększony jest EXP oraz szanse na drop przedmiotów. To, jak bardzo statystyki są podbite, zależy już od zarządców świata.

3. Jak założyć świat prywatny?
Obecnie się nie da. Administracja Margonem nałożyła limit 32 światów prywatnych - następny może powstać dopiero, gdy zostanie zamknięty inny świat i zwolni slot. Założenie własnego serwera wymaga uiszczenia dużej opłaty, a szczegóły opisane są w oficjalnym regulaminie Margonem.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
4. Jak dostać się na świat prywatny?
Wejdź na forum i poszukaj rekrutacji w dziale "Eventy, imprezy, towarzyskie". Tam znajdziesz szczegółowe informacje co należy zrobić, aby dostać zaproszenie. Zazwyczaj należy napisać schludne podanie lub wziąć udział w jakimś konkursie. Wymaga to zazwyczaj pewnego talentu (literackiego lub manualnego), ale nie jest to aż takie trudne. Wystarczy uważnie przeczytać temat rekrutacyjny i zastosować się do poleceń. Jeśli napawdę każda twoja kandydatura zostaje odrzucona, to pozostaje ci próbować dalej, lub ewentualnie spóbować gry na Pandorze.

5. A co, jeśli nie mam szczęścia do rekrutacji?
Dla takich osób powstał "płatny świat prywatny" Pandora. Założenie postaci wymaga opłaty 1500SŁ, a w zamian za to dostajemy lekko podbite statystyki. Moim zdaniem nie warto - Pandora jest strasznie przeludniona - ale jeśli ktoś lubi tego typu rywalizację, to może spróbować.

6. Czym jest świat Unia?
Świat Unia to serwer, na który przenoszone są postacie, gdy jakiś świat prywatny zostaje zamknięty.

7. Czym jest świat Syberia?
Syberia to serwer, na który zarządcy mogą cię przenieść, gdy łamiesz regulamin swojego serwera. Mówiąc wprost - Syberia to świat wyrzutków z innych serwerów. Transfer na Syberię jest jednostronny - po upływie 10 dni powrót jest niemożliwy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
8. Czy oprócz statystyk, gra na ŚP różni się czymś jeszcze?
Oczywiście, przede wszystkim ilością osób na serwerze. Bardzo często potwory, które na zwykłych serwerach są oblegane przez dziesiątki graczy, na ŚP stoją puste. Moim zdaniem również klimat jest o wiele lepszy, chociaż to już pewnie zależy od konkretnego serwera.
Ciekawą zagadnienie stanowią także tak zwane dodatki globalne, czyli takie, które domyślnie zainstalowane są po dołączeniu do serwera. Dzięki temu dostajemy dostęp do wielu fajnych, niedostępnych na zwykłych światach mechanik, takich jak czat globalny, dziennik ostatniego występowania herosów czy szczegółowe statystyki lootów. Dodatki globalne można wyłączyć komendą "gadblock on" w otwieranej klawiszem tylda konsoli. Analogiczna komenda "gadblock off" włącza dodatki globalne spowotem.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez Shirock

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Czy warto było zmarnować na tą grę parę tysięcy godzin?

Recenzja nałogowygracz
2

War thunder to fajna gra

Recenzja Inwestor
3

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
4

Retro Sektor XIII. Warcraft III: The Frozen Throne

Recenzja Tybero
5

Crossout Crossout - Pobaw się w post apokaliptycznego inżyniera!

Recenzja Zakatarzony
6

League of Legends Warwick bóg lifesteala

Poradnik TOXICxHENTAI
7

Movie star planet hack tool. Czy coś takiego istnieje.

Poradnik Cesere
8

Hero Zero Prostsza gra nie istnieje...

Poradnik Natalia280
9

Anocris Anocris - co i jak? Poradnik

Poradnik smiesznie
10

Roblox Roblox - Top 3 Roleplay Gier!

Recenzja xOliwicia
Chat