Jak to działa
4.2 6 7355 0
01.12.2017

Poziomy na Steam. Co nam dają i jak je zdobyć.

Takie pytanie może być zadawane przez nowych użytkowników tego sklepu. Właśnie dla takich osób powstał ten poradnik.

Zacznijmy od tego po co nam są poziomy. Otóż zwiększają liczbę znajomych, których możemy dodać do swojej listy - o pięciu na każdy poziom i odblokowują nam gablotę, na której możemy wyświetlać rzeczy, którymi chcemy się pochwalić. Oprócz tego dają nam dodatkową szansę na zdobycie pakietów kart kolekcjonerskich o 20% co 10 leveli. Czyli na 30 poziomie naszego konta szansa ta zostaje powiększona o 60 %.
Niestety osiąganie kolejnych poziomów nie jest takie proste. Aby zdobyć kolejny level konta Steam potrzebujemy punktów doświadczenia. Ale jak je zdobyć? Już tłumaczę. Doświadczenie otrzymujemy zdobywając odznaki. Za co są te odznaki? Otóż możemy je otrzymać na różne sposoby:
1. Zdobywając odznakę filar społeczności dostajemy za wykonanie szeregu zadań np. aktywowanie SteamGuard na swoim koncie, dodanie numer telefonu, opublikowanie screenshota itp. Dobry sposób na nabicie sobie doświadczenia.
2. Posiadanie danej ilości gier na koncie. Warto zaznaczyć, że nie wliczają się tutaj tytuły Free to Play i gry zakupione np. na G2A. Niezły sposób zważywszy, że prawdopodobnie i tak będziemy kupować nowe gierki do kolekcji.
3. Lata stażu. W skrócie im dłużej mamy konto tym więcej doświadczenia dostaniemy. Po prostu darmowe punkty xp. Nic nie musimy robić a je otrzymamy.
4. Różnego rodzaju wydarzenia na Steam. Np. podczas Letniej Wyprzedaży można było zbierać naklejki. Otrzymywało się je za m.in. wykonywanie specjalnych zadań ( typu zagraj w grę, oceń coś itp.) i za przeglądanie kolejki odkryć. Jeżeli komuś udało się wypełnić cały album to dostawał 100 punktów doświadczenia i mógł umieścić strony z tego albumu jako tła profilu. Tutaj wystarczy czekać na pewno niedługo pojawi się kolejny event.
5. Odznaki za zebrane karty. Otóż istnieją gry, które oferują możliwość zdobycia kart kolekcjonerskich, które możemy sprzedać lub przekształcić w odznakę. Jak zdobyć karty? To bardzo proste zakupując tytuł dostajemy kilka kart za samą rozgrywkę ( z reguły jest to połowa wszystkich kart, czyli jeżeli gram ma ich razem 8 to dostaniemy cztery). Brakującą resztę niestety trzeba dokupić lub liczyć na to, że otrzymamy darmowy pakiet kart, o którym wcześniej wspomniałem. Tego typu odznaki są również dostępne przy okazji wyprzedaży. Dostaniemy je za wydanie danej ilości pieniędzy. A teraz przejdźmy do tego co daje nam stworzenie odznaki do gry. Otóż dostajemy emotikonkę i tło do profilu (związane z tytułem z jakiego tworzymy odznakę) oraz mamy szansę na otrzymanie kuponu rabatowego.Tak właśnie przedstawia się sprawa poziomów konta Steam. Mam nadzieję, że pomogłem i życze miłego zdobywania leveli.
4.2 (głosów: 6)
Art napisany przez Banankowiec2453

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Roblox Top 10 najlepszych tycoonów na Robloxie

Poradnik Mivi51
2

Najlepsze gry ubieranki

Poradnik Porarzo
3

Star Stable Szybki poradnik ~ jak zdobywac bananki na bananki pl i byc pro B)

Video NanaBanana132
4

Grepolis Poradnik do Grepolis

Poradnik tomkedz2000
5

BlockStarPlanet Gra BockStarPlanet- bardzo przyjemna gra

Recenzja Baldi191
6

Rocket League (B2P) Rocket League - Jak zacząć zarabiać ?

Poradnik CreaMper
7

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja Gry Grand Theft Auto 5

Recenzja Bartu
8

Gothic II - Dzieje Khorinis - co wiemy już na pewno na temat gry.

Recenzja kabev1
9

Battlefield 4 (B2P) BATTLEFIELD 4 - WARTO?! | #szczerarecka

Recenzja GRACZWSKYRIM12
10

Aion Co sądzę o grze - AION

Recenzja Soemix
Chat