Jak to działa
5.0 1 783 0
18.07.2019

Soccer Star - czy może rywalizować z Fifą

Obecnie mamy duży wybór gier przeglądarkowych - od strategicznych i symulacyjnych po RPG.
Jedną z gier o charakterze symulacyjno-sportowym jest właśnie Soccer Star, czyli symulator piłkarza w dziwacznym świecie.
Na początku musimy utworzyć naszą przyszłą gwiazdę futbolu. Podajemy dane konta, wybieramy płeć i wygląd naszej postaci. Następnie wybieramy klub w którym będziemy występować - możemy zostać przydzieleni do losowego klubu poszukującego gracza o naszych umiejętności, znaleźć swój wymarzony zespół, a nawet stworzyć zupełnie nowy zespół. Po dołączeniu do drużyny będziemy walczyć o pozycję w składzie lub sami rozstawimy swoich zawodników na pozycjach. Zaletą bycia kapitanem jest całkowita kontrola nad klubem, możliwość edycji koszulek, składu, ustawienia czy prowadzenie naboru nowych graczy. Również jest opcja rozwoju trenera, stadionu i prezesa - możemy to zrobić za pomocą pieniędzy zarobionych w grze (na wyższych poziomach tylko za pomocą kupionych gwiazdek).

W grze mamy 9 lig (poziomów rozrywkowych) i 2 drużyny, które w ciągu 17 kolejek zdobędą najwięcej punktów, awansują do wyższej ligi.

Wynik meczu jest PRAWIE całkowicie losowy - zależy od taktyki drużyny, kunsztu zawodników, ustawienia oraz (prawdopodobnie) gospodarza spotkania. Dlatego warto przygotowywać ustawienie i taktykę przed meczem odpowiednio do wymagań względem przeciwnika.

Również możemy rozegrać towarzyski mecz z tajemniczymi gośćmi, których znajdziemy w menu naszego klubu - gdy te mecze będziemy wygrywać, to wzrośnie nam poziom i nasi przeciwnicy zmienią się ( z kartonowych postaci do profesjonalnych graczy czy robocyborgów). Mecze te są z zasady trudniejsze i wymagają dokładniejszej analizy przeciwnika, a czasami nawet ulepszenia naszego składu.

Oprócz zarabiania z meczy możemy pójść do pracy. Chociaż na wyższych poziomach (ok. 10k kunsztu) wątpię czy to naprawdę będzie konieczne, wiem z doświadczenia... .

Podsumowując, po ponad 5 latach gry w tę piłkarska formę rozgrywki, stwierdzam że gra jest godna polecenia dla każdego, nawet antyfana pięknego sporu jakim jest piłka nożna. Tutaj wspólne budowanie klubu ze znajomymi to wspaniałe uczucie. Albo kariera piłkarza od zera do bohatera - z błotnistego boiska, gdzie siedzibą prezesa jest przenośna toaleta, na potężny stadion bogatego klubu z topowej ligi. Niczym historia nie jednego piłkarza - poczuj się jak Ronaldinho, czy Ronaldo (ten z Brazylii) stawiając pierwsze kroki w małych ligach, kończąc na lidze mistrzów ( w sensie najlepszych, nie turniej od UEFA). Albo niczym Carles Puyol, czy Paolo Maldini zostań kapitanem swojego klubu, doprowadzając go do najwyższych miejsc w serwerowym futbolu. Pokaż innym, że to ty masz talent do prowadzenia swojej ekipy.

Grę naprawdę polecam, zapraszam na serwer S4, gdzie prawdopodobnie w 2 lidze znajdziecie mój klub - Bakka. Piszcie do kacperki26, a może dostaniecie angaż w klubie... .

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Mariuszna

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Paragon - opis gry i recenzja

Recenzja Juzefaaaaaa
2

Eldarya ELDARYA - Fantazja i romanse!

Recenzja virancaa
3

Roblox Top 3 mało znane gry na roblox, w które warto zagrać

Recenzja Charliethebug
4

Minecraft Wszystko co musisz wiedzieć o Minecraft.

Poradnik Remperos1
5

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
6

The Forest - Czyli gra survival-horror

Recenzja Trolox13
7

League of Legends Jinx-runy, build i nie tylko!

Poradnik Lolz1232
8

Black Desert Online (B2P) [#1] Black Desert Online - Zadania fabularne oraz Node

Poradnik Segohs
9

Stojak na zbroje minecraft

Poradnik Duman1222
10

CSGO Prime (B2P) Szczera recenzja starego gracza CS:GO

Recenzja OberLeutnant
Chat