Jak to działa
5.0 1 475 0
07.11.2017

The Crew, fuzja MMO i wyścigówek

Jednymi z pierwszych gier zręcznościowych były gry wyścigowe. Całość polegała na omijaniu coraz szybciej zbliżających się obiektów. Od tych czasów gry znacznie się rozwinęły dodając możliwość ulepszania pojazdów, a nawet ścigania się z innymi, nie tylko na tablicy wyników w automacie, ale także w czasie rzeczywistym. Oczywiste było, że na tym się nie skończy. Następnym krokiem było całkowite usuniecie samotności w świecie wyścigów, które poczyniło studio Ivory Tower.
The Crew jest bardzo innowacyjną grą. Choć pod względem mechaniki wyścigów otrzymujemy mniej więcej to samo co w serii Need for Speed. Całość polega na odpowiednim dobraniu gazu i hamulca, a także zręczności w wykonywaniu uników. Wyścigi mają różne tryby, aby gracz się nie nudził, ale najczęściej polegają na tym, by klasycznie dojechać pierwszy do mety.
Jednak sam dobór współzawodników jest znacznie bardziej skomplikowany. Nie dostajemy listy z mapami do wyboru i czekamy, aż połączy nas z innymi. Musimy sami zajechać na miejsce wyścigu. Czasem jest tak dużo chętnych na wyścig, że przejście jest kompletnie płynne. Wystarczy zająć miejsce i poczekać.
Świat gry jest otwarty jak w wielu nowych grach samochodowych, jednak tutaj także mamy otwarcie na innych graczy. Czasami przejeżdżając pustą szosę i mając uczucie znużenia zauważamy, że ktoś nas chce wyprzedzić. I nie jest to NPC mający na celu wypełnienie świata. Po chwili zauważamy, że posiada nad pojazdem kolorowy pasek z nazwą gracza. Możemy urozmaicić sobie podróż i zacząć ścigać się z nim już teraz. Rzadko kiedy ktoś odmawia takiego wyzwania. Przejście jest tutaj zawsze całkowicie płynne, nie tak jak w hack'n'slash gdzie dostajemy pauzę z buforowaniem, ponieważ ktoś chce do nas dołączyć.
Rozwój naszego pojazdu także jest bardzo rozbudowany. Samochody to nie schematyczna F1, tylko auta typowe dla tych z Szybcy i wściekli. Mamy do wyboru niskopodłogowe przystosowane do szybkiej miejskiej jazdy fury, ale także precyzyjnie skrętne, terenowe maszyny. Innymi słowy każdy znajdzie coś dla siebie.
Dodatkowo można je podrasować tak jak lubimy najbardziej. Twórcy w tej kwestii zostawili nam cały wachlarz możliwości.
Jak typowa gra Ubisoft'u posiada 2 dodatki, które wprowadzają coś zauważalnego. Jeden dodaje nowe typy pojazdów, szczególny nacisk kładąc na motocykle, dragstery i monster tracki. Drugi daje nam możliwość wcielenia się w policjantów, co głównie dodaje bardzo rozbudowaną kampanię, po stronie przeciwnej do poprzedniej.
Pozostałe dodatki po prostu dodają nowe modele samochodów, jak to w typowych gra Ubisoft zwykle bywa.
Ocena: 9/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Agar io Recenzjo-Poradniko-Tutorial Agar.io

Recenzja Bananon nr1
2

League of Legends Nowy system honoru - Co i jak?

Poradnik TurboBagiety
3

Minecraft Jakie shadery są najlepsze do Minecarft'a? Oto kilka najlepszych shaderów do MC!

Poradnik Namirt
4

Fortnite Fortnite Dla Początkujących

Poradnik Kubapiekus
5

Grand Theft Auto V (B2P) Jak z GTA V zrobić ,,prawdziwe życie"

Poradnik Namirt
6

Crossout Dlaczego Warto Zagrać w Crossout?

Recenzja Michalstars
7

Roblox Roblox - Gra dla dzieci, i nie tylko!

Recenzja Cesere
8

Devil May Cry 1 - styl starych nastolatków

Recenzja LiquidSnake
9

Overwatch - poradnik dla początkującego Genjiego

Poradnik Porarzo
10

Margonem Margonem - Najlepsze przeglądarkowe MMORPG

Recenzja Navadel
Chat