Jak to działa
5.0 1 1212 0
16.02.2018

TOP 5 krótkich, lecz świetnych gier

Witam wszystkich bardzo serdecznie w kolejnym artykule w moim wykonaniu. Zauważyłem ostatnio, że praktycznie w każdym artykule wstęp wygląda dokładnie tak samo, ale jakoś nie mogę wymyślić nic lepszego :D Przechodząc do rzeczy, w dzisiejszym zestawieniu przedstawię wam 5 tytułów, które wiele godzin rozgrywki nadrabiały fabułą oraz rozgrywką, których historia opowiedziana została stosunkowo szybko. Standardowo przypominam, że TOP jest moją osobistą opinią, i w żadnym razie nie musicie się z nią zgadzać. Zaznaczam także, że gry są uporządkowane od dobrej do tej najlepszej, licząc od miejsca piątego do miejsca pierwszego. Na coraz to wyższych pozycjach umieściłem te pozycję, w które sam miałem okazję zagrać, i zdałem się na opinię tylko moją, a nie osób pośrednich (w niektórych tytułach kierowałem się wyborem przyjaciół, znajomych). Po tym krótkim wstępie, zapraszam do artykułu :)
*MIEJSCE 5* - A Story About My Uncle - Jest to gra platformowo-zręcznościowa, w której przemierzamy trójwymiarowy świat dzięki przyczepianiu się do obiektów otoczenia, ścian. "Historia o wujku" jest opowiedziana dosyć szybko, bo gra wystarczy na maksymalnie dwie godziny, lecz doznania ze skakania po ścianach zostawią sporo satysfakcji. Polecam.
*MIEJSCE 4* - Limbo - Limbo jest grą platformową, okraszoną specyficzną czarno-biała grafiką. Historia chłopca, który wyrusza w podróż po niebezpiecznej krainie po to, aby odnaleźć swoją siostrę, opowiedziana jest dosyć szybko. Raz mniej, raz bardziej intensywna rozgrywka wystarczy także na jakieś kilka godzin.
*MIEJSCE 3* - Dear Esther - Jest to gra przygodowa, która w mniejszym lub większym stopniu przytłacza nas swoją fabułą oraz klimatem. Mroczny straszak, w którym "słuchając" fragmentów opowiedzianej historii musimy sami ułożyć je w spójną całość. starczy na maksymalnie pięć godzin.
*MIEJSCE 2* - Slenderman The Eight Pages - Gra, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeżeli ktoś o niej nie słyszał, spieszę z tłumaczeniem. Znajdujemy się w mrocznym lesie, w którym grasuję potwór, tytułowy Slenderman. Naszym zadaniem jest odnalezienie 8 kartek, zanim ten nas dopadnie. Gra w dawniejszych latach zyskała ogromną popularność dzięki swojemu specyficznemu klimatowi, oraz samemu tytułowemu "bohaterowi", którego wszyscy byli tak ciekawi.
*MIEJSCE 1* - To The Moon - Czułbym się źle, gdybym na pierwszym miejscu nie umieścił tego tytułu. To The Moon jest grą przygodową, która opowiada historię starszego pana, który dzięki "firmie" ma szansę tuż przed śmiercią spełnić swe marzenie i polecieć na tytułowy księżyc. Gra wystarczy nam na około dwie godziny, lecz wspomnienia z niej pozostaną na dłuuugo.

I to tyle w dzisiejszym materiale :)

Pozdrawiam gorąco,
Doxor
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Doxor

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Metin2 Metin2 - Gra do 30lvl włącznie.

Poradnik Sferus
2

Forza Horizon 3 - recenzja

Recenzja kabev1
3

League of Legends Podstawowe zasady League of Legends, które sprawią, że będziesz lepszym graczem

Poradnik Exrad
4

Top 3 Tibio podobnych gier

Recenzja Bernik
5

League of Legends Soraka - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
6

Darksiders, kiedy fabuła to podstawa akcji

Recenzja Boomboxpl
7

Metin2 Garść informacji o grze Metin 2

Recenzja Klavres
8

Goodgame Empire Goodgame Empire - recenzja gry

Recenzja ziomus1111
9

Karty w Clash Royale - Spear Goblins

Poradnik TheMaślak
10

League of Legends League of Legends - Teemo

Poradnik LeeCoper
Chat