Jak to działa
0 0 73 0
23.06.2017

Dishonored - recenzja Marcina

Dishonored to gra akcji z elementami skradanki. Została wydana w październiku 2012 roku. W Dishonored można grać na komputerach osobistych z systemem Windows a takze konsolach XBox 360 oraz PlayStation 3. Akcja gry została umieszczona w fikcyjnym mieście Dunwall podczas rewolucji przemysłowej, zapoczątkowanej odkryciem tajemniczych właściwości tranu. Grze towarzyszy steampunkowy klimat. W Dishonored wcielamy się w niejakiego Corvo Attano. Był on dawniej obrońcą cesarzowej, ale na skutek spisku dowodzonego przez lorda Regenta, został wrobiony w zabójstwo cesarzowej oraz porwanie następczyni tronu i jej córki - Emily Kaldwin. Corvo zostaje wtrącony do więzienia oraz skazany na śmierć. Na szczęście przed dokonaniem egzekucji, z więzienia uwalnia go stowarzyszenie, którego celem jest przywrócenie w cesarstwie dawnego porządku z przed zabójstwa cesarzowej i przekazanie władzy w ręce prawdziwej następczyni.

Dodatkowo w Dunwall panuje straszna epidemia. Nieznana choroba zmienia ludzi w obłąkane istoty,które niczym zombie chodzą po ulicach. Podczas naszych pierwszych zadań, które wykonujemy dla stowarzyszenia dzięki, któremu możemy dalej chodzić po ziemi, spotykamy Odmieńca. Jest to wszechwiedząca osoba, będąca przedmiotem zakazanego kultu w Dunwall. Postanawia ona naznaczyć nas swoim znamieniem. Od tego czasu, nasz protagonista posiada nadzwyczajne moce pozwalające mu widzieć przeciwników przez ściany, zatrzymywać czas, przejmować kontrolę.nad zwierzętami i wiele wiele innych. Oprócz tego do dyspozycji mamy wiele różnych broni takich jak kusze (w tym także z bełtami wybuchającymi lub usypiającymi), składany miecz, gransty, pistolet a także toznego rodzaju pulapki takie jak na przykład ostrza wystrzeliwujące automatycznie, gdy w zasięgu znajdzie się nasz przeciwnik.

Największą zaletą gry jest po prostu dowolność. Gra daje nam wiele sposobów przejścia danej misji.
Wbiegniesz do budynku z pistoletem i użyjesz granatów żeby wymordować wszystkich przeciwników ? Nie ? A może wolisz użyć czarów by przeteleportować się na dach i zaskakiwać na głowy wychodzącym strażników ? A co powiesz na przejęcie kontroli nad umysłem szczura i dostanie się do środka za pomocą kanału wentylacyjnego ? Sposobów jest bardzo dużo i ogranicza je tylko nasza kreatywność. Musimy jednak pamiętać, że nasze decyzje wpłyną na dalszy ciąg gry a także dadzą nam dostęp do jednego z kilku różnych zakończeń. Ciekawym pomysłem od strony twórców gry jest fakt iż da się przejść Dishonored nie zabijając ani jednej osoby, nawet głównych celów. Ciekawa grafika oraz ścieżka dźwiękowa sprawia, ze gra w Dishonored to czysta przyjemność. Mi osobiście przejscie tej produkcji zajęło okolo 15 godzin. Grę tą polecam wszystkim fanom gier akcji oraz skradanek. Zuwix

Dishonored - recenzja Marcina 0.0 0
0 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO (B2P) Dostępna nowa waluta w CS GO

Poradnik Merion
2

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
3

Minecraft Czy minecraft nadal jest fajny/popularny - moja własna recenzja na temat minecraft'a ?

Recenzja Trolox13
4

DOTA 2 Recenzja gry: Dota 2

Recenzja Czdziek
5

Metin2 Metin2 - Jak zarabiać ?

Poradnik PoProstuFreo
6

Paladins Paladins- Darmowa gra która wciąga na długie godziny. Recenzja popularnej produkcji Hi-Rez Studios

Recenzja DupciaBlada
7

NosTale Od zera do bohatera - Nostale: F2P MMO

Recenzja Rockney
8

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
9

Dlaczego warto być na bananki.pl?

Poradnik Boomboxpl
10

MovieStarPlanet Mój sposób na dużo Star Coins!

Poradnik HorseQ