Jak to działa
Przejdź do gry World of Tanks
World of Tanks
5.0 1 36 0
18.12.2023

Dlaczego World of Tanks idzie w złym kierunku.

Jako gracz, który śledzi tę grę od ponad dekady, mam pewne obawy dotyczące jej obecnej kondycji. Początkowo była to gra uznawana za doskonałą, lecz obecnie jej stan pozostawia wiele do życzenia. Zespół deweloperski wydaje się być odrealniony od rzeczywistości, nie radząc sobie skutecznie z zarządzaniem nią. Użycie aż czterech różnych silników gry stwarza nierozwiązywalne problemy, co jest niepokojące.

Zgłaszane problemy techniczne pozostają często bez odpowiedzi, co jest niepokojące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele z nich istnieje od trzeciego roku istnienia gry. Istnieje wrażenie, że gra ta jest ustawiona w sposób nieprzychylny dla graczy, zachęcając ich do wydawania znacznych sum pieniędzy, które często nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Widoczna jest pewna nierówność w traktowaniu graczy, co jest zaskakujące. Niektórzy mogą manipulować swoimi statystykami poprzez granie na wybranych serwerach z botami, co sprawia, że ich umiejętności wydają się lepsze, niż w rzeczywistości są. Dodatkowo, specjalne tryby bitew umożliwiają manipulację wynikami poprzez współpracę z przyjaciółmi i wybranymi ochotnikami.

Sytuacja, gdzie wiele trybów gry jest tak intensywnie zmonetyzowanych, że uczestnictwo w nich wymaga dużych nakładów finansowych, jest niezadowalająca. Z jednej strony, jest to forma biznesu, ale sposób, w jaki firma to realizuje, budzi pewne wątpliwości.

Oprócz aspektów moralnych, występuje wiele mechanicznych wad w grze, które wpływają na doświadczenie rozgrywki:

Poniżej niezbalansowany czołg BZ-176.

Grając w tę grę możesz zdobyć 470 Graj

- Brak odpowiedniego mechanizmu balansującego w systemie Matchmaker powoduje, że bitwy są niezwykle jednostronne, co faworyzuje drużyny z szybszymi pojazdami.

- Mechanizm wykrywania działa niesatysfakcjonująco, co sprawia, że niektóre pojazdy posiadające naturalne kamuflaże są w stanie działać niemal niezauważalnie na polu walki.
- Rozmiar mapy w porównaniu do innych gier z pojazdami pancernymi jest nieproporcjonalnie mały.
- Zbyt intensywne zmonetyzowanie złotej/premium amunicji wpływa negatywnie na przebieg rozgrywki.
- Istniejące pojazdy specjalne, jak np. EBR, wyposażone w umiejętności przypisywane zazwyczaj nielegalnym modyfikacjom, powinny być zrównoważone lub dostosowane do innych pojazdów w swojej klasie.

Najbardziej niepokojące jest sprzedawanie nielegalnych modyfikacji przez War Gaming, co wpływa na integrowanie się ze społecznością i jakość samej rozgrywki. Oczywiście, to jedynie moja subiektywna opinia, lecz uważam, że obecny stan tej gry wymaga głębokiej refleksji ze strony deweloperów, szczególnie w kontekście uczciwości i jakości oferowanego produktu.

Poniżej EBR 105.


Grając w tę grę możesz zdobyć i 550 Graj

Moje obserwacje wskazują na kompletny brak związku z rzeczywistością ze strony zespołu deweloperskiego, który wydaje się nieumiejętnie zarządzać grą. Używanie aż czterech różnych silników gry generuje nierozwiązywalne problemy, co jest wręcz żałosne.

Napływ zgłoszeń dotyczących błędów w grze nie znajduje odzewu, przy czym wiele z tych problemów istnieje od około trzeciego roku istnienia gry. Obserwuję, że ta gra jest tak spreparowana, że wydaje się być sztuczna, jak stragan na lokalnym jarmarku. Ludzie mogą nieświadomie wydawać duże ilości pieniędzy, próbując osiągnąć cele, które w rzeczywistości są niemożliwe do zdobycia.

W grze widoczny jest wyjątkowy przywilej dla wybranych graczy, co jest kompletnie niezrozumiałe. Manipulacja wynikami bitew przez specjalne tryby i możliwość zwiększania statystyk poprzez granie z botami wywołują poważne obawy.

Nawet jeśli istnieje jedna bezpłatna opcja - "Frontlines", zespół planuje ją zlikwidować, ponieważ nie są w stanie zmonetyzować jej tak, jak inne tryby.

Gra pełna jest mechanicznych wad, takich jak brak rzeczywistego balansu w Matchmakerze czy niedostateczne wykrywanie pojazdów. Dodatkowo, skupianie się na wysokich kosztach w grze, szczególnie w zmonetyzowanych eventach, wpływa negatywnie na jakość rozgrywki.

Jestem zdruzgotany faktem, że War Gaming sprzedaje i czerpie zyski z nielegalnych modyfikacji, co odbiera uczciwość grze. To stanowczo niewłaściwe i budzi duże oburzenie wśród społeczności graczy.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez JonChes78

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

War Thunder War Thunder: Symfonia Bitew na Niebie, Lądzie i Morzu

Recenzja NapoleonCat
2

CSGO Prime (B2P) Jak zmienić prędkość rozgrywki w CS:GO

Poradnik LisiekTV
3

Metin2 Krótko o przygodzie z Metin2

Recenzja mambaa
4

Rail Nation - imperium kolejowe

Recenzja Sarkaa
5

League of Legends Na czym polega League of Legends, jak zacząć, czy warto

Recenzja JOORDAN1702
6

World of Warships Recenzja Algerie czyli francuskiego krążownika VII poziomu

Recenzja Seweryn_16
7

CSGO Prime (B2P) ESL One Cologne 2017 - najważniejsze informacje.

Poradnik lynnSSky
8

World of Tanks Materiały Eksploatacyjne

Poradnik Bax04
9

H1Z1: King of the Kill (B2P) H1Z1 - Gra szybkiej akcji!

Recenzja Cesere
10

Football Manager 2018

Recenzja Musik
Chat