Jak to działa
5.0 1 807 0
10.12.2017

Bloodborne - "dar od bogów"

Bloodborne jest grą od bardzo sławnego studia From Software znanego i słynącego z dość wysokiego poziomu trudności gier które tworzą - Dark Souls. Po całym tym wstępie pozostaje zadać sobie pytanie
"Czy From Software podołało oczekiwaniom graczy i sympatyków Souls likeów?"
Moim zdanie Bloodborne śmiało można powiedzieć, że jest najlepszą grą eksluzywną na PlayStation 4. Została także nagrodę Game Of The Year oraz przyciągnęła całkiem sporą rzeszę nowych wielbicieli gatunku jaki gra prezentuje. Wiele osób kupiło PS 4 tylko, by pograć sobie w grę od swojego ulubionego studia, bo niestety póki co nie doczakliśmy się wersji na PCty. Zebrane bardzo wysokie noty od recenzentów i znanych krytyków gier rzadko kiedy spadały poniżej "9". Dlaczego ta gra jest taka dobra i czym właściwie różni się od Dark Soulsów?
W grze zmieniono system walki względem poprzedniczek, mianowicie walka stała się bardziej dynamiczna i szybsza oraz bazowała w większej części na unikach niż na obronie, do której mieliśmy tylko drewnianą tarczę, która nie absorbowała wszystkich obrażeń oraz zużywała wytrzymałość naszego bohatera. Do wyboru mamy dość spory wachlarz broni, które różnią się obrażeniami, zasięgiem, ale przede wszystkim szybkością.
Opanowanie broni w 100procentach daje niezwykłą satysfakcję, jak i efektownie wyglądające walki. Historia zaś jest okryta tajemnicą i widziana jakby przez mgłę, jest wiele niedomówień. Przedmioty posiadają opisy, które także stanowią część mrocznej historii, gdzieniegdzie leży sobie świstek papieru z jakimś tekstem, z którego niewiele można się dowiedzieć, bo jest zapisany w sposób zagadkowy.
Świat przedstawiony w grze jest przepiękny, pomimo tego że wygląda straszliwie, to i tak strzeliste wieże Yaharnam prezentuję się jak małe dzieła sztuki. Budynki są wykonane fenomenalnie, rzeźby, okna, drzwi, to wszystko jest zdecydowanie atutami gry. Bossowie są zbalansowani i każdy jest możliwy do pokonania, pod warunkiem, że używamy odpowiedniej taktyki. Zabicie każdego bossa daje ogromną satysfakcję co nie zmieniło się od Dark Soulsów 1. Ścieżka audio jest jak dla mnie największym z przymiotów całej produkcji, donośne kroki bohatera rozlegające się w bezdennej ciszy podczas przechadzki po pomieszczeniach są bezcenne. Moim zdaniem grę naprawdę warto kupić, oferuje bardzo dużo zabawy w lochach i w fabule oraz możliwość walki z innymi graczami. Mam nadzieję, że artykuł pomógł w podjęciu decyzji w kupnu Bloodborne'a
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez PapecThe

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Poradnik Mordekaiser

Poradnik Rogaczovv
2

World of Tanks Polskie drzewko w World of Tanks !

Recenzja kuba1224
3

Naruto Online Jak stać się dobry ?

Poradnik KarPal
4

Titan Quest Anninversary Edition

Recenzja Gremlininio
5

4Story 4Story - Recenzja gry!

Recenzja Malfour
6

MovieStarPlanet MSP Dlaczego MSP traci użytkowników?

Recenzja bananowajulittka
7

Enigmatis The Ghosts of Maple Creek to hit czy kit?

Recenzja _SkyLone
8

Warface Warface - Ogólne zapoznanie

Tutorial Wiktor0204
9

World of Tanks Słowniczek "slangu" WOT

Poradnik GBZP
10

Team Fortress 2 Jaki minigun wybrać na daną sytuacje

Poradnik 1NFORM4TYK
Chat