Jak to działa
5.0 1 5020 0
09.12.2019

Osu! - Porady dla początkujących.

Witam was serdecznie w moim kolejnym artykule dedykowanym naszej ukochanej stronie bananki.pl. W dzisiejszym materiale, a będąc dokładniejszym poradniku, wesprę was kilkoma poradami, dzięki któremu będziecie mogli poprawić swoje umiejętności, a co za tym idzie wyniki, w grze jaką jest osu!. Zdaję sobie sprawę, iż początkujący gracze, którzy dopiero zaczynają, lub próbują zacząć swoją przygodę z osu!, borykają się z wieloma przeszkodami, oraz przeciwnościami losu, przez które łatwo się zniechęcić, i zaprzestać swoją przygodę po czasie krótszym niż godzina. Postaram się wam w pewnym stopniu pomóc i udzielić kilku rad, dzięki którym start przyjdzie wam łatwiej, przynajmniej kilku osobom z was. Taką mam nadzieję. Myślę, iż jestem "rzetelnym" źródłem informacji, i mówiąc krótko znam się na rzeczy, czego dowodem jest moje prawie 350 godzin spędzonych w grze, oraz ranking krajowy wynoszący #1397. Nie przedłużając, zaczynajmy!

Jak pewnie większość graczy, zaczynacie swoją przygodę grając na myszce. Wyczytaliście w internecie, że tablet graficzny daje "skilla", i jest stuprocentowo lepszy i wygodniejszy, ale to nie prawda! Jestem tego świetnym przykładem, zainwestowałem w tablet, próbowałem na nim grać, ale nigdy się do niego nie przekonałem, i pozostałem przy myszce. Pewnie wielu z was ma uczucie, iż myszka się wam "wyślizguje" z ręki, nie czujecie jej w pełni, czy po prostu ciężko wam się nią porusza. Jest to dosyć powszechny problem, który wbrew pozorom nie jest tak łatwo rozwiązać. Proponowałbym, abyście na początku zmniejszyli czułość myszy tak, abyście ruszali nią opornie, ale pewnie. Dodatkowo ważnym jest ułożenie ręki. Jeżeli całą rękę macie wysuniętą na biurku, ciężko będzie wam zapanować nad myszką. Mi pomógł pewien niekonwencjonalny sposób. Otóż trzymam myszkę na samej krawędzi biurka, całą rękę mam poza nim, a gram tylko nadgarstkiem. Wydawać się może, iż ogranicza to ruchy, i krępuje, ale nic bardziej mylnego! Prawdą jest, iż grając w ten sposób musicie zdecydowanie zwiększyć swoje sensitivity, ale wiadomo, coś za coś. Dodatkowo, jak już pewnie wiecie, albo też nie, nie musicie klikać kółek myszką. Możecie to robić za pomocą klawiatury. Lecz istota mojej porady tkwi w tym, abyście wybierając swoje przyciski kierowali się pewną myślą. Otóż najlepiej będzie wam klikać przyciski znajdujące się na samym dole klawiatury, gdyż istnieje mniejsza szansa, że zahaczycie o jakiś inny klawisz, albo te po prostu wam się pomylą. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest wybór skórki, skina. Wiadomo, każdemu podoba się coś innego, ale powiem wam coś. Nie bez powodu większość topowych graczy wybiera skin Rafisa, lub WubWoofWolfa. Dlaczego? Może i skiny te nie należą do najbardziej efektownych i najpiękniejszych, ale są najbardziej czytelne. A na początku gry to podstawa, szczególnie wtedy, kiedy od samego patrzenia na te wszystkie kolory i efekty na ekranie można dostać kociokwiku. Sam wybrałem skin wyżej wspomnianego WubWoofWolfa. Czarne tło, białe kółka, czy może istnieć coś bardziej czytelnego?

Pewnie zauważyliście, iż praktycznie wszyscy, jak nie wszyscy topowi gracze używają do gry tabletów. Dlaczego? To bardzo proste. Klikanie kółek, oraz ogólnie, mapy w osu!, można porównać do łączenia ze sobą kółek, punktów długopisem na kartce. A wiadomo, że zrobimy to szybciej, efektywniej, i łatwiej, używając elektronicznego "długopisu", aniżeli myszki. Co więcej, taki długopis jest o wiele lżejszy, i lepiej układający się w dłoni, a będąc dokładnym w palcach, aniżeli ciężka, nieporęczna mysz. Oczywiście żartuję, każdy może grać tym czym chce, i tym czym jest mu wygodniej. Mam nadzieję, że moje porady niejako pomogą wam rozpocząć swoją przygodę z osu!, i zostaniecie z tą grą dłużej niż pierwszą godzinę. Lecz prawda jest taka, że początki zawsze są trudne. Nie ważne w jaką zaczynamy grać grę, początki do łatwych nie należą. Co więcej, sami musicie przez to przebrnąć, i przełamać pierwsze lody. Lecz uwierzcie mi, warto :) Dzięki za uwagę, bartey.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez bartey

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) Recenzja Gry Grand Theft Auto 5

Recenzja Bartu
2

CSGO Prime (B2P) CS:GO - Recenzja popularnej strzelanki

Recenzja mat2mar
3

DOTA 2 Wszystko zaczęło się od prostej mapki z Warcrafta III – teraz gatunek gier Dota to wielomilionowe rzesze graczy. Najnowsze dziecko Valve to strategia kompletna i znakomita, nie mam, co do tego żadnych

Recenzja knur26
4

MovieStarPlanet MSP Szybki sposób na fame!

Poradnik KiriKola200
5

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
6

Zielone Imperium informacje o grze - Zielone imperium

Poradnik Duman1222
7

Warface Jak poradzić sobie w Warface?

Poradnik Killeq
8

Minecraft Moja opinia o grze Minecraft

Recenzja Baldi191
9

Apex Legends Apex Legends - Moja Opinia oraz recenzja

Recenzja Kejzer17
10

Enlisted - Nowa gra od Ganji

Recenzja TurboBagiety
Chat