Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 55 538 0
23.06.2021

Kalista - uniwersalny build

Kalista jest strzelcem, który najlepiej spisuje się na dolnej alejce. Jest to jedna z trudniejszych postaci, jednak w rękach doświadczonej osoby potrafi siać postach w szeregach przeciwnika. Zacznijmy od omówienia jej umiejętności pasywnej. Jeżeli Kalista otrzyma rozkaz ruchu podczas wykonywania podstawowego ataku albo przebicia (Q), przemieści się o niewielką odległość w tamtą stronę po wykonaniu ataku. Następna umiejętność Q to wspomniane już przebicie, które powoduje szybki rzut włócznią, przelatującą przez zabitych wrogów. Kolejna umiejętność W posiada efekt pasywny powodujący, że w przypadku atakowania przez Kalistę i jej Przysiężonego cel otrzymuje dodatkowe obrażenia. Z kolei efekt aktywny skutkuje wysłaniem duszy na patrol, która odsłania obszar znajdujący się przed nią. Ostatnia umiejętność E powoduje, że włócznie Kalisty pozostają w przeciwniku do 4 sekund (może ich być naraz nieograniczona ilość). Natomiast użycie powoduje wyrwanie włóczni, spowolnienie przeciwnika oraz zadanie obrażeń zwiększonych wraz z każdą wyrwaną włócznią. Jeżeli wyrwanie włóczni zabije przeciwnika umiejętność się odnawia oraz Kalista przywraca sobie manę. Na samym końcu została jeszcze superumiejętność R, która pozwala na pochłonięcie sojusznika (maksymalnie na 4 sekundy) oraz może go wystrzelić (lub sojusznik sam może siebie wystrzelić) w wybranym kierunku. Jeżeli na drodze znajdują się przeciwnicy to zostaną oni odrzuceni.

Na koniec przedstawię w jakiej kolejności powinniśmy rozwijać nasze umiejętności: E,Q,W,E,E,R,E,Q,E,Q,R,Q,Q,W,W,R,W,W.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Przejdźmy teraz do wyboru run. Ze względu na trudność tej postaci wybór odpowiednich run nie jest prosty i oczywisty. Dużo może tutaj dać znajomość wszystkich postaci w grze oraz możliwych kompozycji, aby optymalnie wybrać zestaw run, który pozwoli nam wygrać. Moja propozycja run to wybór czerwonej Determinacji z runą kluczową "nawałnica mieczy". Pierwsza linia to raczej wybór "smaku krwi" niż "niespodziewanego uderzenia". Druga linia to zdecydowanie "kolekcja oczu". Trzecia linia to wybór "krwiożerczego łowcy". Drugorzędne drzewko run to raczej wybór niebieskiej inspiracji z "dostawą ciastek" i "kosmiczną przenikliwością". Innym wyborem jest żółta precyzja z "triumfem" i "legenda: żwawość". Na koniec zostaje jeszcze wybrać dodatkowe statystyki. W przypadku Kalisty wybór jest prosty, ponieważ w pierwszej linii wybieramy dodatkową prędkość ataku. W drugiej linii dodatkową siłę adaptacyjną. Natomiast trzecia linia to wybór pomiędzy dodatkowym pancerzem, a dodatkową odpornością na magię zależnie od przeciwników na linii.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Na samym końcu pozostaje nam wybrać przedmioty. Nie mamy tutaj zbyt szerokiego wyboru użytecznych przedmiotów co przynajmniej częściowo powoduje tę postać prostszą. Zacznijmy od butów, którymi w zdecydowanej większości przypadków będą nagolenniki Berserkera. Kolejną ważną kwestią jest przedmiot mityczny, którym najczęściej powinien być Nieśmiertelny Łuklerz. Kolejnymi przedmiotami, które trzeba mieć zawsze w głowie podczas rozgrywki są: Huragan Runaana, Krwiopijec, Ostrze Gniewu Guinsoo, Anioł Stróż, Śmiertelne Przypomnienie i Koniec Rozumu. Łatwo można zauważyć, że postać nie jest łatwa głównie ze względu na jej mechanikę. Ciężko również poznać jej umiejętności jeżeli sami jej nie posiadamy i nie przetestujemy, a jest to konieczne, ponieważ pozwoli nam to wygrać więcej meczów, w których pojawi się ta postać.

Jak zawsze zachęcam do gry i testowania postaci oraz do zostawienia oceny i komentarza pod artykułem oraz odwiedzenia mojego kanału YT dostępnego pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

Do zobaczenia w grze lub na streamie :)

5.0 (głosów: 55)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Momio Najsłodsza gra w internecie!

Poradnik Sanderka23
2

Metin2 Metin 2. Klasyk. Czy nadal jest godny uwagi?

Poradnik PolPos13Studio
3

World of Tanks Gra o czołgach czy coś więcej ?

Recenzja Kapcio
4

World of Tanks E50M - Nie kompletny ideał

Poradnik ChUcKxPoMpA
5

CSGO Prime (B2P) 4 Mapy do grania w 2+ osób

Poradnik Kowalski03
6

Paladins Paladins - kompendium początkującego

Poradnik Ara
7

CSGO Prime (B2P) Najpopularniejsze metody kradzieży w CS:GO, czyli nie daj się oszukać!

Poradnik JestemKacper
8

Sleeping Dogs - krótka recenzja

Recenzja wzarek
9

Crossout Crossout [PC] - Recenzja gry i wprowadzenie [F2P]

Recenzja Aynomev
10

Minecraft Czemu Minecraft to gra w pewien sposób nieśmiertelna i czemu moim zdaniem jest tak popularny

Recenzja CRIPI2
Chat