Jak to działa
0 0 60 0
25.06.2017

Tomb Raider (2013) - recenzja Marcina

Tomb Raider (2013) - przygodowa gra akcji stworzona przez Crystal Dynamics. Gra została wydana przez Square Enix. Premiera gry odbyła się 5 marca 2013. Obecnie grę można ogrywać na komputerach osobistych z systemem Windows a także konsolach XBox 360, XBox one, PlayStation 3 oraz PlayStation 4.
Gra jest dziesiąta pełnowymiarową odsłoną serii Tomb Raider. W grze wcielamy się w Larę Croft, młodą archeolog, która wraz z ekipą udaje się w ekspedycję naukową. Niestety, w momencie katastrofy statku Endurance, którym podróżuje, Lara wraz z innymi zostaję uwięziona na wyspie Yamatai, leżącej w tak zwanym Smoczym trójkącie, znajdującym się przy wybrzeżu Japonii. Młoda absolwentka archeologii, zostaje wkrótce porwana przez zamieszkujacego wyspę szaleńca. Na szczęście udaję jej się uciec. Eksplorując wyspę Lara natrafia na ślady antycznej, zaginionej cywilizacji Yamatai, czczącej Himiko, znaną jako Słoneczna Królowa.

Lara Croft szybko wpada w kłopoty, stając sie obiektem tajemniczego kultu złożonego z najemników, szaleńców i rozbitków. Podobnie jak prastarzy mieszkańcy wyspy, wyznają oni wiarę w Słoneczną Królową. Za wszelką cenę chcą oni śmierci naszej protagonistki. Poza tym jedna z uznają jedną z naszych przyjaciółek za nastepczynie Himiko i planują poddać ją rytuałowi ognia. Naszym celem jest wydostanie się z wyspy. Okazuje się jednak że Himko potrafi kontrolować pogodę co uniemożliwia nam kontakt ze światem zewnętrznym. W grze postawiono spory nacisk na survival. Ważnym elementem rozgrywki jest parkour. Wraz z kolejmymi godzinami rozgrywki w Tomb Raider uzyskujemy dostęp do coraz to nowszych narzędzi i umiejętności pozwalających nam dostać się w coraz to nowsze miejsca. Są to między innymi wyciągarka do liny, czekan czy strzały z doczepionymi linami pozwalające Larze tworzyć mosty linowe nad przepaściami.

Kolejnym ciekawym elementem gry jest rozwój postaci. Został dodany w tej odsłonie serii Tomb Raider, co według mnie było strzałem w dziesiątkę. Podczas gry zdobywamy punkty umiejętności, które w specjalnych punktach (obozach) możemy rozdysponować na wybrane przez nas umiejętności. Chodzi tu głównie o nowe sposoby eliminacji przeciwników, ktorych w grze jest naprawdę wiele. Każdego przeciwnika możemy tu załatwić na różne finezyjne sposoby takie jak skok z góry i wbicie mu czekana w czaszkę, duszenie go cięciwą łuku i wiele więcej. Gra nie narzuca nam stylu gry. Z przeciwnikami możemy rozprawiać sie zakradając od tylu i wykonując ciche eliminacje, lub po prostu biegnąc przed siebie i używając różnego rodzaju broni palnej, posiłkując się granatami i koktajlami Mołotowa. Podczas gry zdobywamy surowce, dzieki którym możemy dodawać do naszych broni różnego rodzaju ulepszenia.

Ładna grafika i ciekawa fabuła, sprawia, że od gry ciężko się oderwać. Warto wspomnieć również o trybie wieloosobowym, który jednak jest tylko miłym urozmaiceniem.

Grę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim fanom dobrych gier przygodowych. Zuwix

Zobacz nasze najlepsze darmowe gry akcji

Tomb Raider (2013) - recenzja Marcina 0.0 0
0 0
Art napisany przez Zuwix

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Cuphead - Gra wzorowana na kreskówkach?

Recenzja TurboBagiety
2

Gry z lat 70, które warto znać!

Recenzja Dawid035
3

CSGO (B2P) Jak "oszukać" ruletki CS:GO?

Poradnik JestemKacper
4

Margonem Margonem jak szybko expić

Poradnik pankwadracik1
5

Minecraft Najlepsze modyfikacje do Minecraft'a [#1] (1.10.2)

Poradnik Gerluk
6

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper
7

Wiedźmin 3 Dziki: Gon - Świetna, a co najważniejsze polska produkcja!

Recenzja JestemKacper
8

Minecraft Mało popularny serwer? - CZAS TO ZMIENIC!

Poradnik ketty
9

Margonem Wszystko o reputacji

Poradnik Quaq
10

World of Tanks Pz.Kpfw. II Ausf. J - Najbardziej OP pojazd

Recenzja HansOmen