Jak to działa
Forum

Dyskusje

Login
Wiadomość
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline

Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów

24.03.2018, 18:55
Jaką macie opinię na podzielenie artykułów na Basic, Premium i Master? Podoba wam się ta zmiana? Czy ktoś napisał już artykuł premium/master?
Możecie podzielić się tutaj wszelaką opinią na ten temat.
Rzetelny1 Społecznik2 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 24.03.2018, 21:23
Xevtio Hero
Posty: 357
Dołączył: 01.07.2017
Status: Offline
Generalnie już wcześniej myślałem o tym, aby wprowadzili jakiś przedział punktów w bananapedii, ponieważ nie było sensu pisać artykułu na więcej, niż 2400 słów. Osoby, które faktycznie spędzają nad artykułem kilka godzin i starają się unikać błędów i napisać coś naprawdę ciekawego, dostawali mniejwięcej tyle, co osoby, które patrzyły tylko na ilość znaków i wpisywali niepotrzebne słowa, byleby zmieścić się w minimum znaków. Co prawda jest napisane "szczegóły w krótce", ale jeżeli punktacja będzie bazowała na jakości artykułu, to jest to naprawdę dobra zmiana ;]
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 24.03.2018, 22:49
TRIP Newby
Posty: 48
Dołączył: 02.11.2017
Status: Offline
Pomysł z dodaniem tych artykułów był dość dobry bo teraz ludzie którzy sie naprawde napracują nad jakimś artykułem dostaną lepszą nagrode ;]
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 25.03.2018, 14:09
TurboBagiety Leader
Posty: 159
Dołączył: 08.08.2016
Status: Offline
Według mnie dobra zmiana. Teraz jakościowe artykuły będą bardziej opłacalne, dlatego pewnie większość bardziej postara się przy tworzeniu, Dodatkowo słabe artykuły będą mało płatne, i dobrze bo wkurzało mnie jak jakiś Wojtek napisał poradnik do Minecraft i zgarnął tyle ile ja za recenzje itp.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 27.03.2018, 15:19
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
Kpina. Zamiast nagrodzić użytkowników, którzy się starają, to zmniejszają nagrody dla tych, którzy tego nie robią. Trzysta bananków dla „Mistrzów” bananapedi to jakiś żart. Nie dość, że trzeba się dodatkowo starać, to jeszcze pisać artykuły do danej gry za jakieś 50 bananków. Poważną zmianą była ta, która została wprowadzona po wakacjach. Tylko jeden artykuł możliwy do wysłania, by został sprawdzony. OK, to można jakoś przeboleć, bo przecież dostajemy taką samą nagrodę, tyle że po dłuższym czasie. Ta zmiana jest jedynie opłacalna dla administracji i została zmieniona jakby 250 bananków (czyli około 1,zł) było za mało. Rozumiem, że ten serwis nie jest stworzony dobroczynnie, ale bez przesady minimalny zarobek względem poświęconego czasu i zarobków z niego powinien być przekazywany użytkownikowi. Chyba trzeba się przerzucić na zagraniczne strony, może tam nie będą płacić w groszach.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 27.03.2018, 17:13
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
kettyKpina. Zamiast nagrodzić użytkowników, którzy się starają, to zmniejszają nagrody dla tych, którzy tego nie robią. Trzysta bananków dla „Mistrzów” bananapedi to jakiś żart. Nie dość, że trzeba się dodatkowo starać, to jeszcze pisać artykuły do danej gry za jakieś 50 bananków. Poważną zmianą była ta, która została wprowadzona po wakacjach. Tylko jeden artykuł możliwy do wysłania, by został sprawdzony. OK, to można jakoś przeboleć, bo przecież dostajemy taką samą nagrodę, tyle że po dłuższym czasie. Ta zmiana jest jedynie opłacalna dla administracji i została zmieniona jakby 250 bananków (czyli około 1,zł) było za mało. Rozumiem, że ten serwis nie jest stworzony dobroczynnie, ale bez przesady minimalny zarobek względem poświęconego czasu i zarobków z niego powinien być przekazywany użytkownikowi. Chyba trzeba się przerzucić na zagraniczne strony, może tam nie będą płacić w groszach.
Jedyny problem jest taki, że nie za bardzo wiemy jakie artykuły mogą dostać "mastera". Ja póki co dostałem tylko basic :I
Plus, nie widziałem żadnego odznaczania dla takich artykułów, więc nawet nie wiem, czy ktokolwiek to dostał.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 27.03.2018, 18:56
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
Dawid035kettyKpina. Zamiast nagrodzić użytkowników, którzy się starają, to zmniejszają nagrody dla tych, którzy tego nie robią. Trzysta bananków dla „Mistrzów” bananapedi to jakiś żart. Nie dość, że trzeba się dodatkowo starać, to jeszcze pisać artykuły do danej gry za jakieś 50 bananków. Poważną zmianą była ta, która została wprowadzona po wakacjach. Tylko jeden artykuł możliwy do wysłania, by został sprawdzony. OK, to można jakoś przeboleć, bo przecież dostajemy taką samą nagrodę, tyle że po dłuższym czasie. Ta zmiana jest jedynie opłacalna dla administracji i została zmieniona jakby 250 bananków (czyli około 1,zł) było za mało. Rozumiem, że ten serwis nie jest stworzony dobroczynnie, ale bez przesady minimalny zarobek względem poświęconego czasu i zarobków z niego powinien być przekazywany użytkownikowi. Chyba trzeba się przerzucić na zagraniczne strony, może tam nie będą płacić w groszach.
Jedyny problem jest taki, że nie za bardzo wiemy jakie artykuły mogą dostać "mastera". Ja póki co dostałem tylko basic :I
Plus, nie widziałem żadnego odznaczania dla takich artykułów, więc nawet nie wiem, czy ktokolwiek to dostał.
Nie myśl, że Mastera szybko dostaniesz. Po prostu zapominają o starszych użytkownikach :/
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 27.03.2018, 20:13
TurboBagiety Leader
Posty: 159
Dołączył: 08.08.2016
Status: Offline
kettyDawid035kettyKpina. Zamiast nagrodzić użytkowników, którzy się starają, to zmniejszają nagrody dla tych, którzy tego nie robią. Trzysta bananków dla „Mistrzów” bananapedi to jakiś żart. Nie dość, że trzeba się dodatkowo starać, to jeszcze pisać artykuły do danej gry za jakieś 50 bananków. Poważną zmianą była ta, która została wprowadzona po wakacjach. Tylko jeden artykuł możliwy do wysłania, by został sprawdzony. OK, to można jakoś przeboleć, bo przecież dostajemy taką samą nagrodę, tyle że po dłuższym czasie. Ta zmiana jest jedynie opłacalna dla administracji i została zmieniona jakby 250 bananków (czyli około 1,zł) było za mało. Rozumiem, że ten serwis nie jest stworzony dobroczynnie, ale bez przesady minimalny zarobek względem poświęconego czasu i zarobków z niego powinien być przekazywany użytkownikowi. Chyba trzeba się przerzucić na zagraniczne strony, może tam nie będą płacić w groszach.
Jedyny problem jest taki, że nie za bardzo wiemy jakie artykuły mogą dostać "mastera". Ja póki co dostałem tylko basic :I
Plus, nie widziałem żadnego odznaczania dla takich artykułów, więc nawet nie wiem, czy ktokolwiek to dostał.
Nie myśl, że Mastera szybko dostaniesz. Po prostu zapominają o starszych użytkownikach :/
Za jakiś czas zabiore się za pisanie recenzji także zobaczymy
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 27.03.2018, 20:47
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
kettyNie myśl, że Mastera szybko dostaniesz. Po prostu zapominają o starszych użytkownikach :/
Ja bym nawet premium nie pogardził.
Po prostu spędziłem cały dzień nad jednym artykułem i 100 bananków dla mojego wysiłku mnie wcale nie zadowala.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 17:14
CHrOmO998 Newby
Posty: 51
Dołączył: 07.09.2016
Status: Offline
Moim skromnym zdaniem artykuły poziomu MASTER powinny być nadawane na podstawie ilości gier do których zarejestrowała sie dana osoba lub za pomocą levelu na Banankach. Wspierasz zostaw + :D
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 18:29
Fragorski Leader
Posty: 179
Dołączył: 17.05.2016
Status: Offline
CHrOmO998Moim skromnym zdaniem artykuły poziomu MASTER powinny być nadawane na podstawie ilości gier do których zarejestrowała sie dana osoba lub za pomocą levelu na Banankach. Wspierasz zostaw + :D
A moim zdaniem powiem Ci, iż tak nie uważam. Dlaczego osoba która zna się na danym temacie / grze, napisze rozwinięty artykuł ze wszystkimi swoimi przemyśleniami i wskazówkami ma dostać 100 bananków? Ze względu na ilość gier? Level banana?
Rzetelny2 Społecznik1 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 18:31
CHrOmO998 Newby
Posty: 51
Dołączył: 07.09.2016
Status: Offline
Ze względu na to że na artykułach bananki nie zarabiają wiec na tą opcie nie liczył bym, Najpierw na siebie zarób potem pisz...
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 19:58
Xevtio Hero
Posty: 357
Dołączył: 01.07.2017
Status: Offline
Nie wiem czy czytaliście aktualności, ale są tam szerzej opisane zmiany bananapedii, w skrócie:
- każdy zaczyna od 100 bananków za artykuł
- aby otrzymywać 200 bananków za artykuł można skontaktować się z działem wsparcia lub otrzymać w drodze weryfikacji (pisać artykuły, aż was docenią ^^)
- 300 bananków będą warte tematy, które zostaną wam "narzucone", będzie można wybrać temat i go napisać w wyznaczonym czasie.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 20:51
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
XevtioNie wiem czy czytaliście aktualności, ale są tam szerzej opisane zmiany bananapedii, w skrócie:
- każdy zaczyna od 100 bananków za artykuł
- aby otrzymywać 200 bananków za artykuł można skontaktować się z działem wsparcia lub otrzymać w drodze weryfikacji (pisać artykuły, aż was docenią ^^)
- 300 bananków będą warte tematy, które zostaną wam "narzucone", będzie można wybrać temat i go napisać w wyznaczonym czasie.
Na początku, kiedy pojawił się ten news - był on całkowicie pusty. Albo to był jakiś bug albo coś w końcu tam napisali. Tak czy siak, dzięki za przesłanie go. Ktoś też tak miał?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 21:41
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
To nie był bug, było napisane, że wkrótce dadzą informację odnośnie tego.


CHrOmO998Ze względu na to że na artykułach bananki nie zarabiają wiec na tą opcie nie liczył bym, Najpierw na siebie zarób potem pisz...
Nie zarabiają? Skąd takie informacje?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 28.03.2018, 21:59
CHrOmO998 Newby
Posty: 51
Dołączył: 07.09.2016
Status: Offline
Nie widze żeby reklamodawcy wykładali hajs za poradniki amatorów :D
Rzetelny Społecznik1 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 29.03.2018, 11:41
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
CHrOmO998Nie widze żeby reklamodawcy wykładali hajs za poradniki amatorów :D
Jeżeli nie widzisz to patrz dokładniej.

- Master narzuca dane gry, nie bez powodu. (W tym przypadku nakazane tytuły mogą być popularnę, a nie sponsorowane przez reklamodawców).
- Miesiąc z Margonem, w którym zdobywało się więcej bananków nie był bez powodu.
- Bananki mają inną stronę, na której są pisane artykuły z gier MMO, żeby przyciągnąć graczy do serwisu. (Nie robili by jej bez powodu).

Może ci się wydawać, że nic z tego nie zarabiają, ale tak nie jest. Po prostu by usuneli bananapedie.
Wyszukując w Google "Dragon Awaken Recenzja", na 3 pierwszych miejscach jest link do bananków. Możliwe, że osoba przeczyta recenzję, zauważy, że można zarobić wykonując zadania w tej grze i założy konto.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 29.03.2018, 14:30
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
kettyJeżeli nie widzisz to patrz dokładniej.

- Master narzuca dane gry, nie bez powodu. (W tym przypadku nakazane tytuły mogą być popularnę, a nie sponsorowane przez reklamodawców).
- Miesiąc z Margonem, w którym zdobywało się więcej bananków nie był bez powodu.
- Bananki mają inną stronę, na której są pisane artykuły z gier MMO, żeby przyciągnąć graczy do serwisu. (Nie robili by jej bez powodu).

Może ci się wydawać, że nic z tego nie zarabiają, ale tak nie jest. Po prostu by usuneli bananapedie.
Wyszukując w Google "Dragon Awaken Recenzja", na 3 pierwszych miejscach jest link do bananków. Możliwe, że osoba przeczyta recenzję, zauważy, że można zarobić wykonując zadania w tej grze i założy konto.
Oficjalnie przyznają się, że Bananapedia NIE JEST stworzona w celach zarobkowych, nie wiem po co drążyć teorie, że jest inaczej.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 29.03.2018, 14:32
TurboBagiety Leader
Posty: 159
Dołączył: 08.08.2016
Status: Offline
Zysk jakiś musi być to pewne, za darmo by bananow nie dawali
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Bananapedia - Zmiana punktowania artykułów - 29.03.2018, 15:02
Xevtio Hero
Posty: 357
Dołączył: 01.07.2017
Status: Offline
Był już poruszany ten temat i napisali, że chodzi przede wszystkim o zasięg i żeby wychodziło wszystko dobrze w rozrachunkach czy coś takiego :)
Rzetelny Społecznik Pomocny1 Wulgarny Troll
Chat