Jak to działa
Forum

Dyskusje

Login
Wiadomość
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline

Czy system weryfikacji konta ma sens?

15.01.2018, 12:01
Wszyscy dobrze znamy system weryfikacji konta, który pojawia się przy wybraniu pierwszej nagrody dla nowych użytkowników. Pytanie, czy rzeczywiście ma on sens? Jedynie co robi to utrudnia życie. I nie działa tak jak powinien.
Dodatkowo niestety, przez niego głównie są skargi na bananki.pl


Ja osobiście uważam, że ten system nie ma żadnego sensu, gdyż sprawia on problemy użytkownikom, a czasem trzeba poczekać długo, żeby został zdjęty. Ja na szczęście z nim problemów nie miałem, gdyż jestem starym użytkownikiem, dodatkowo istniejącym przed tym systemem.


Jaka jest wasza opinia?
Rzetelny2 Społecznik2 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 15.01.2018, 14:07
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
Dawid035Wszyscy dobrze znamy system weryfikacji konta, który pojawia się przy wybraniu pierwszej nagrody dla nowych użytkowników. Pytanie, czy rzeczywiście ma on sens? Jedynie co robi to utrudnia życie. I nie działa tak jak powinien.
Dodatkowo niestety, przez niego głównie są skargi na bananki.pl


Ja osobiście uważam, że ten system nie ma żadnego sensu, gdyż sprawia on problemy użytkownikom, a czasem trzeba poczekać długo, żeby został zdjęty. Ja na szczęście z nim problemów nie miałem, gdyż jestem starym użytkownikiem, dodatkowo istniejącym przed tym systemem.


Jaka jest wasza opinia?
Cześć, rzeczywiście z tym systemem jest dużo problemów. Sam go miałem - wykonałem prawie wszystkie zadania, a blokada została zdjęta dopiero po napisaniu do supportu. Moim zdaniem ten system ma być bardziej opłacalny dla bananków, bo użytkownikom tylko przeszkadza.
Rzetelny1 Społecznik1 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 15.01.2018, 15:42
Lessio1989 Newby
Posty: 14
Dołączył: 02.12.2017
Status: Offline
Popieram całkowity bezsens
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 15.01.2018, 16:28
MadBetty Newby
Posty: 37
Dołączył: 15.12.2015
Status: Offline
Cześć,
Status ten umożliwia systemową weryfikację konta. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy przypadkowo przez automat wpadają w weryfikację, ale duża część to osoby, które posiadają multikonta, podrabiają screeny lub ich konta były po prostu nieaktywne przez oooogrom czasu.
Ostatecznie zawsze indywidualnie podchodzimy do aktywności różnych użytkowników, ale tak jak wspomniałam ten status jest na ten moment dla nas niezbędny.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 15.01.2018, 17:07
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
MadBettyCześć,
Status ten umożliwia systemową weryfikację konta. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy przypadkowo przez automat wpadają w weryfikację, ale duża część to osoby, które posiadają multikonta, podrabiają screeny lub ich konta były po prostu nieaktywne przez oooogrom czasu.
Ostatecznie zawsze indywidualnie podchodzimy do aktywności różnych użytkowników, ale tak jak wspomniałam ten status jest na ten moment dla nas niezbędny.
Załóżmy, że jakaś osoba nie była długo na banankach, bo nie miała takiej potrzeby. Potem wróciła, bo np. wygrała konkurs na fb i dostała pokaźną sumę bananków. Wykorzystuje ją i nagle dostaje weryfikacje i musi być aktywna. I tak potem się męczy.
Czy rzeczywiście powinno się karać mało aktywnych graczy?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 15.01.2018, 18:44
Pink Sheep Lololololololo Master
Posty: 854
Dołączył: 20.05.2016
Status: Offline
Dawid035MadBettyCześć,
Status ten umożliwia systemową weryfikację konta. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy przypadkowo przez automat wpadają w weryfikację, ale duża część to osoby, które posiadają multikonta, podrabiają screeny lub ich konta były po prostu nieaktywne przez oooogrom czasu.
Ostatecznie zawsze indywidualnie podchodzimy do aktywności różnych użytkowników, ale tak jak wspomniałam ten status jest na ten moment dla nas niezbędny.
Załóżmy, że jakaś osoba nie była długo na banankach, bo nie miała takiej potrzeby. Potem wróciła, bo np. wygrała konkurs na fb i dostała pokaźną sumę bananków. Wykorzystuje ją i nagle dostaje weryfikacje i musi być aktywna. I tak potem się męczy.
Czy rzeczywiście powinno się karać mało aktywnych graczy?
No właśnie. Karanie za nic jest po prostu śmieszne. Ludzie będą odchodzić, a w końcu bananki upadną.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 16.01.2018, 07:15
MadBetty Newby
Posty: 37
Dołączył: 15.12.2015
Status: Offline
Nie za bardzo rozumiem dlaczego sądzicie o tym statusie jak o karze :)
To nie jest żaden rodzaj kary tylko faktyczna weryfikacja uczestnika. Nie zabieramy użytkownikowi żadnych bananków, ani nagród jeśli wykaże się aktywnością.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 16.01.2018, 14:22
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
MadBettyNie za bardzo rozumiem dlaczego sądzicie o tym statusie jak o karze :)
To nie jest żaden rodzaj kary tylko faktyczna weryfikacja uczestnika. Nie zabieramy użytkownikowi żadnych bananków, ani nagród jeśli wykaże się aktywnością.
Problem jest taki, że ten status po prostu często jest za długo na koncie użytkownika. A ten zazwyczaj chce mieć nagrodę tu i teraz. Przez ten system czuje się po prostu oszukany.
Przyznajmy szczerze, ten status powoduje problemy i czasem trudno się go pozbyć. A to niestety zniechęca użytkowników.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 17.01.2018, 09:32
MadBetty Newby
Posty: 37
Dołączył: 15.12.2015
Status: Offline
Czas trwania blokady zależy wyłącznie od użytkownika. Ogrom osób (jakieś 95%), które faktycznie zgłaszają problem nadal pozostają nieaktywne tylko wracają po jakimś czasie i dziwią się, że konto nie zostało odblokowane. To nie jest tak, ze status utrzymuje się zbyt długo. To użytkownik nie wykonuje żadnej czynności, aby ten status zniwelować.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 17.01.2018, 13:06
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
MadBettyCzas trwania blokady zależy wyłącznie od użytkownika. Ogrom osób (jakieś 95%), które faktycznie zgłaszają problem nadal pozostają nieaktywne tylko wracają po jakimś czasie i dziwią się, że konto nie zostało odblokowane. To nie jest tak, ze status utrzymuje się zbyt długo. To użytkownik nie wykonuje żadnej czynności, aby ten status zniwelować.
Problem jest taki, że nie każdy może być aktywny. A wtedy weryfikacja zmienia się w jakiś rodzaj kary.
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 17.01.2018, 14:37
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
Cześć.

Skoro ten system ma na celu zweryfikowanie konta, to, z jakiego powodu status weryfikacji włącza się dopiero po wypłaceniu danej nagrody i odczekaniu kilku dni?
Rozumiem, że istnieje problem multikont, ale sama informacja o tym, że musimy wykonywać zadania i rejestracje nie jest do końca jasna, bo nie wiadomo czy rejestracje dotyczą jedynie gier z ofertą, czy też nie. Dodatkowo minusem większości rzeczy na banankach jest to, że nie wiemy na przykład, kiedy uczestnik staję się aktywny (bo regulamin nie mówi o tym jasno), choć zgaduję, że chodzi tu właśnie o zlikwidowanie statusu weryfikacyjnego. Jeżeli „niektórzy użytkownicy przypadkowo przez automat wpadają w weryfikację”, to znaczy, że ten system nie jest perfekcyjny, to wymagania na przejście statusu weryfikacyjnego nie powinny być aż tak ostre (w moim przypadku to była większość gier z ofertą). System ten ma niwelować multikonta, ale może zadajmy sobie pytanie, dlaczego są one tworzone? Uważam, że jest to spowodowane małą ilością bananków do zdobycia za zadania (na polskich banankach wynosi to 10k, a na amerykańskich 25k).
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 17.01.2018, 16:20
JestemKacper Master
Posty: 1089
Dołączył: 19.05.2017
Status: Offline
kettyDodatkowo minusem większości rzeczy na banankach jest to, że nie wiemy na przykład, kiedy uczestnik staję się aktywny (bo regulamin nie mówi o tym jasno)
Jak to nie wiadomo i jak to nie wiemy? :D
Przecież jest napisane:

REGULAMIN AKCJI RABATOWEJ BANANKI
§1 Definicje
1. Użyte w Regulaminie określenia mają następujące znaczenie:
[...]
p. Uczestnik Aktywny – taki uczestnk, który czynnie korzysta z Serwisu co najmniej raz na jeden miesiąc oraz otrzymuje Banank i zdobywa Punkty doświadczenia, a jego działanie ma charakter rzeczywisty, a nie fikcyjny
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 18.01.2018, 17:44
ketty Master
Posty: 530
Dołączył: 05.07.2017
Status: Offline
JestemKacperkettyDodatkowo minusem większości rzeczy na banankach jest to, że nie wiemy na przykład, kiedy uczestnik staję się aktywny (bo regulamin nie mówi o tym jasno)
Jak to nie wiadomo i jak to nie wiemy? :D
Przecież jest napisane:

REGULAMIN AKCJI RABATOWEJ BANANKI
§1 Definicje
1. Użyte w Regulaminie określenia mają następujące znaczenie:
[...]
p. Uczestnik Aktywny – taki uczestnk, który czynnie korzysta z Serwisu co najmniej raz na jeden miesiąc oraz otrzymuje Banank i zdobywa Punkty doświadczenia, a jego działanie ma charakter rzeczywisty, a nie fikcyjny
Cześć.

Napisałem, że regulamin nie mówi o tym jasno, bo samo otrzymuje bananki nie jest jasne (mogą być przecież nawet bananki z funzone).
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 20.01.2018, 12:15
MadBetty Newby
Posty: 37
Dołączył: 15.12.2015
Status: Offline
Panowie, podsumowując. Przemyślimy sprawę, jak ogarnąć kwestię weryfikacji, ale od razu zaznaczę, że sprawy nie rozwiążemy w przeciągu 1 tygodnia, bo to grubszy interes żeby sprawdzić architekturę, poszczególne aktywności itd. Cieszę się, że zwracacie uwagę na niektóre aspetky funkcjonalności serwisu, ale tak jak wspomniałam tak gruba przebudowa systemu zabezpieczeń to dość ciężki kawałek chleba (w sensie czasowym i funkcyjnym).

Jeszcze odnosząc się do wypowiedzi Kettyego "System ten ma niwelować multikonta, ale może zadajmy sobie pytanie, dlaczego są one tworzone? Uważam, że jest to spowodowane małą ilością bananków do zdobycia za zadania (na polskich banankach wynosi to 10k, a na amerykańskich 25k)." Zdecydowana większość multikont nie służy do zdobywania kolejnych bananków, niestety powód jest inny, o którym dużo nie będę pisać.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 20.01.2018, 13:16
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
MadBettyPanowie, podsumowując. Przemyślimy sprawę, jak ogarnąć kwestię weryfikacji, ale od razu zaznaczę, że sprawy nie rozwiążemy w przeciągu 1 tygodnia, bo to grubszy interes żeby sprawdzić architekturę, poszczególne aktywności itd. Cieszę się, że zwracacie uwagę na niektóre aspetky funkcjonalności serwisu, ale tak jak wspomniałam tak gruba przebudowa systemu zabezpieczeń to dość ciężki kawałek chleba (w sensie czasowym i funkcyjnym).

Jeszcze odnosząc się do wypowiedzi Kettyego "System ten ma niwelować multikonta, ale może zadajmy sobie pytanie, dlaczego są one tworzone? Uważam, że jest to spowodowane małą ilością bananków do zdobycia za zadania (na polskich banankach wynosi to 10k, a na amerykańskich 25k)." Zdecydowana większość multikont nie służy do zdobywania kolejnych bananków, niestety powód jest inny, o którym dużo nie będę pisać.
W obecnym momencie system weryfikacji jest podobny do Denuvo. Niby ma zwalczać nieuczciwych, ale to właśnie uczciwi mają z nim największy problem i ich najbardziej uderza.

Wiem, że takie zmiany nigdy nie robią się tak chop siup. Dlatego jak najbardziej rozumiem taką, a nie inną postawę.
Uważam, że system potrzebuje poprawki albo całkowitej zmiany.

Multikonta są robione z różnych powodów. Ten "powód" ketty jest jednym z najbardziej łagodnych. Niektórzy po prostu chcą oszukać system na swoją korzyść. Czy to rejestrując wiele kont z różnych IP (bananki za polecenie, "farmienie" waluty na innych kontach), czy w jeszcze inne sposoby.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 20.01.2018, 22:34
Fragorski Leader
Posty: 179
Dołączył: 17.05.2016
Status: Offline
System weryfikacji konta niewątpliwie pozostawia po sobie wiele do życzenia i przydałoby się go zmienić/zedytować aby był bardziej przyjazny dla graczy. Przy zdobyciu odpowiedniej ilości bananków przez artykuły i wypłaceniu nagrody pewnego razu spotkała mnie przykra wiadomość o weryfikacji konta, przez co musiałem zmarnować swój czas i pograć w jakieś crapy aby jak najszybciej dostać pieniądze.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Czy system weryfikacji konta ma sens? - 23.01.2018, 08:26
Merrysia Newby
Posty: 1
Dołączył: 14.10.2016
Status: Offline
Mogłaby być dodatkowo gdzieś na własnym profilu jakaś informacja w stylu "Konto nie zweryfikowane. (Sprawdz jak zdjąć blokadę!)" czy "Twoje konto nie przeszło jeszcze weryfikacji - bądz bardziej aktywny!" A po zdjętej blokadzie mogłoby też jakieś info się pojawić "Konto zweryfikowane".

Ps. Sama obawiam się weryfikacji strasznie. xD Nie wiem co z tym zrobić, gran tylko w Fun Zone. Forum nie jest dla mnie, do ekspienia postaci też mnie nie ciągnie. Mam inne stronki do "zarabiania", które też potrzebują mojej uwagi, są różnego rodzaju...(Teraz obecnie trochę ankiety, największy nacisk na ukochane Steemit) Namęcze się a weryfikacji nie przejdę, to spora obawa.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
Chat