Jak to działa
Forum

Sugestie

Login
Wiadomość
Maciek10089 Newby
Posty: 31
Dołączył: 31.01.2017
Status: Offline

System poleceń

20.07.2017, 22:48
Jak wygląda ranking systemu poleceń? Zapraszasz osobę --> ona się rejestruje, jeśli będzie aktywna, otrzymujesz bonusy i jesteś zapisany w rankingu, jeśli jednak nie jest aktywna, masz zapisane, że ja zwerbowałeś. Przykład: zaprosiłeś do gry 5 znajmoych. Wszyscy się zarejestrowali się z Twojego linku. 3 jest aktywnych 2 nie. Czyli Twój bilans wynosi 3 ( 5 ). Nikt Ciebie nie przebija to zgarniasz bananki za 1 miejsce.
Mój pomysł:
Za każdego zarejestrowanego masz 100 punktów + 1000 jeśli jest aktywny.
Za każde 100 zdobytych bananków otrzymujesz 10 pkt.
Za każde wydane 100 zdobytych bananków otrzymujesz 50 pkt.
Za każde kupione 100 bananków otrzymujesz 10 pkt.
Za wykonanie pierwszych 5 zadań w grach otrzymujesz 100 pkt.
Za napisanie pierwszych 4 artykułów na bananapedii otrzymujesz 200 pkt.
Jeśli zaprosiłeś kogoś np.: 14 dni przed końcem lipca, a nie brałeś udziału we wcześniejszym rankingu, to zdobyte pkt przechodzą na następny miesiąc. Masz teraz ponad 40 dni na zdobywanie pukntów, jeśli nie brałeś udziału w poprzednim miesiącu. Jeśli brałeś udział to w następnym miesiącu to możliwy będzie przycisk " zakończ zdobywanie punktów na ten miesiąc ", zakończy udział w tamtym rankingu, nagrodę dalej otrzymasz, a pozwoli na udział w nowym
Za 1 miejsce 10k bananków.
Za 2 miejsce 5k bananków.
Za 3 miejsce 3k bananków.
Za 4 - 10 250 bananków + za każdy zdobyty 1000 pkt powyżej 5000 pkt 200 bananków.
Dopisy - zdobyte to nie oznacza kupione, artykuły muszą być zatwierdzone, przez te 2 tyg w przykładowym czerwcu, punkty będą widoczne indywidualnie, dopiero w 1 dzień nowego miesiąca zostaniesz rozstawiony w rankingu, ranking będzie aktualizowany co 24h, pierwszy raz w 1 dzień miesiąca, ostatecznie w 1 dzień kolejnego miesiąca, jw ciągu 24h przyjdzie powiadomienie jeśli dołączyłeś do rankingu.
Ważny dopisek:
Jeśli zaprosiłeś osobę do rankingu lipcowego, to tylko i wyłącznie zdobywa ona punkty dla Ciebie w tym rankingu. Punkty nie będą wliczane do rankingu sierpniowego.
Na wszystkie pytania chętnie odpowiem xD
Moim zdaniem mój ranking pozwoli na to, aby wygrywali użytkownicy, którzy zwerbowali naprawdę osoby udzielające się w serwisie. Najpewniej będą to osoby bliskie i znajomi. Mam nadzieję na rozpatrzenie i przeanalizowanie tej sugestii. Pisałem i myślałem nad tym prawie 2h. Wyrównajmy rywalizację!!!
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll2
RE: System poleceń - 21.07.2017, 12:04
JestemKacper Master
Posty: 1089
Dołączył: 19.05.2017
Status: Offline
Ten aktualny ranking za zapraszanie osób to już jest troszkę przesada, gdyż często wystarczy zaprosić 10 osób, aby zarobić 10 tysięcy bananków. Jestem stanowczo na NIE. Przez te wszystkie pomysły, które wymieniłeś strona byłaby strasznie na minus, co oznacza, że wprowadzenie takich rzeczy niebyłoby dla niej korzystne. Po za tym ja osobiście nie chciałbym, aby ktoś zarabiał za to, że ja zarabiam, bo taka osoba, która mnie poleciła siedziałaby sobie na kanapie i by patrzyła na zyski, a ja bym biegał z wywieszonym językiem jak pies, aby zarobić.
Rzetelny Społecznik5 Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 21.07.2017, 14:19
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
W taki sposób zamiast wyrównać realizacji jeszcze byś ją powiększył + zniszczyłbyś całą stronę. Mamy i tak już dość duże nagrody za polecanie.
Rzetelny1 Społecznik1 Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 21.07.2017, 14:34
Maciek10089 Newby
Posty: 31
Dołączył: 31.01.2017
Status: Offline
Tak, a popatrz na to tak: ktoś poznaję stronkę bananki od Cb, rejstruje się z Twojego linku i zazwyczaj jest tak, że przez pierwszy miesiąc osoba ta wyciąga doładowanie, a Ty otrzymujesz punkty do rankingu. A tak btw to mój ranking miałby wprowadzić kontrolę na tym, aby użytkownicy nie tylko wchodzili przez miesiąc po rejestracji i od czasu do czasu wykonwywali zadanie, lecz po pierwszym miesiącu już mogli coś osiągnąć i udzielać się na stronce.
A teraz pomyśl taka sytuacja w rankingu:
Gościu nr. 1 zaprosił 6 osób w tym 5 jest aktywnych, wchodzą codziennie i wykonują jakieś tam zadania, lecz po miesiącu mają zaledwie po 500 bananków i praktycznie nic nie wnoszą do strony, kompletnie nic. Wyobraź sobie, że ten gościu nr. 1 wygrywa 10k bananków.
Po drugiej stronie mamy gościa nr. 2. Zaprosił 4 osoby w tym 3 są aktywne: udzielają się na forum, piszą pytania, sugestie, wykonują zadania i po misiącu odbierają nagrodę za 2,5 k bananków, a po wydaniu zostaje im jeszcze z 1k. Każdemu z osobna.
W tym rankingu wygrałby Gościu nr. 1 , a Gościu nr. 2 zajmuje miejsce 4, ponieważ są jeszcze inni, którzy uczynili podobnie jak Gościu nr. 1, tylko mniej ludzi się zarejestrowało z ich linku.
Podsumujmy:
10 k wygrywa Gościu nr. 1, zaprosił użytkowników, którzy nic nie dali serwisowi.
0.5k wygrywa Gościu nr. 2, zaprosił użytkowników, którzy udzielali się i wykonali mnstwo różnych zadań.
Według mojego rankingu:
Gościu nr. 1 zarabia ok. 6400 pkt i zajmuje dajmy na to 2 lub 3 miejsce.
Gościu nr. 2 zarabia ok. 8650 pkt i wygrywa 10k
I gdzie Ty tu widzisz straty dla strony? Na tym, że doładowywują za zdobyte bananki? Ta strona na tym polega. Przpomnę, że wczeniej też musiał wykonać zadania, za które strona dostała pieniądze.
Nie chcesz zarabiać na kogoś?
A czy to komś przynosi jakieś straty? Logując się na stronie, zakładasz zdobywać, a następnie wydawać bananki, a że ktoś na tym zarobi, tak bardzo Ciebie to boli??
Zapytasz skąd mam informacje o tym, że ktoś już w 1 miesiącu po rejestracji zdobywa pierwsze doładowanie? Pytałem się tu i ówdzie, nie tylko na tej stronie, lecz na stronkach podobnych do tej.
Dlaczego tamci od Gościa nr. 1 nie zdobyli doładowania w 1 miesiącu? Bo nikt nie kontroluje tego czy dobywają bananki czynie, lecz patrzą czy jest codziennie aktywny. Otrzymał taką informację od polecającego i tak zrobił.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 21.07.2017, 18:04
JestemKacper Master
Posty: 1089
Dołączył: 19.05.2017
Status: Offline
Jedyne na czym ta strona może zarabiać to na reklamowaniu gier, stron i serwisów oraz na bananapecie. Ponadto na doładowaniu za bananki strona wcale nie zyskuje, gdyż potem i tak te bananki ktoś wymienia na nagrodę, czyli strona jest na zero, gdy ktoś je doładuje.
Rzetelny Społecznik1 Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 21.07.2017, 21:55
Maciek10089 Newby
Posty: 31
Dołączył: 31.01.2017
Status: Offline
Hmmmm, portal bananki.pl został stworzony po to, aby zespół tworzący stronkę mógł zarabiać. W jaki sposób funkcjonuje ten portal? Otóż za slot, producent gry płaci banankom.pl pieniążki, są pewnie jakieś dodatkowe, kiedy zostaną stworzone do tej gry zadania. Jeśli pewna ilość graczy zarejestruje się za pomocą linku ze stronki na grę, wtedy bananki dostają kasę. Uwierz mi, że poprzez zrobienie zadań w 1 grze, nie da się wykupić praktycznie żadnego doładowania, które zruinowałoby ten portal. A bananki.pl dostaną hajs, bo ktoś się zarejestrował z ich linku tak? Jeśli ten system teraźniejszy jest i tak przesadzony, to dlaczego wypowiadasz się negatywnie na mój, który w jakimś stopniu mógłby pokryć koszty tych nagród? Jaką masz pewność, że osoby zaproszone przy aktualnym rankingu, robią zadania, udzielają się w jakikolwiek sposób? Być może nie zrobią ani jednego zadania, nie napiszą artykułu i stronka na tym nie zarobi. Przy moim rankingu będzie kontrolowana tego typu aktywność. Doładowania mogą nie być punktowane. Kto powiedział, że to wszystko co napisałem musi być w 100% wprowadzone. To nie takie proste, wszystko trzeba zbalansować. Ja tylko dałem pomysł i go opisałem.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 22.07.2017, 15:15
toya_xd Newby
Posty: 69
Dołączył: 24.06.2017
Status: Offline
Ja uważam, że po drobnej analizie i modyfikacji zmiana systemu poleceń byłaby w porządku. Aktualnie nagrody są za duże i przyznawane za nic, nie do końca podobają mi się proponowane przez Ciebie metody, ale jest to jakiś krok do przodu.

Nie wiem czemu administracja wystawia tak wysokie nagrody za polecenia, skoro za ledwo pare osób można zdobywać tak duże ilości bananków (co się przecież portalowi nie opłaca).
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 22.07.2017, 18:18
Maciek10089 Newby
Posty: 31
Dołączył: 31.01.2017
Status: Offline
A możesz mi napisać tjakie zmiany Ci się nie podobają?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 27.07.2017, 14:39
GrzybekKurde2 Newby
Posty: 34
Dołączył: 21.07.2017
Status: Offline
Strona by miałe mniejszy profit...
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 27.07.2017, 19:40
lynnSSky Newby
Posty: 15
Dołączył: 19.06.2017
Status: Offline
Według mnie największy problem dotyczący poleceń to główny ranking, gdzie osoba, która nie wykonuje praktycznie zadań może zgarnąć podwójną wygraną dzięki poleceniom, bo za ilość osób i za bananki zdobyte przez osoby, które zarejestrowały się z reflinka. Nie potrzebnie jest to mieszane, gdyż polecenia i normalny ranking powinien być oddzielnie, a tak nie jest.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: System poleceń - 28.07.2017, 11:53
Maciek10089 Newby
Posty: 31
Dołączył: 31.01.2017
Status: Offline
Jakim to sposobem strona miałaby mniejszy profit? Skoto teraz w zupełności nie jest kontrolowane, czy zaproszona osoba coś robi na stronie, czy tylko wchodzi codziennie i wykonuje jedno zadanie na miesiąc. U mnie byłoby to w pełni kontrolowane, dlatego osoba, która zaprosiła inną aktywną, robiącą zadania i udzielającą się na forum, mogłaby mieć większą szansę na wygraną niż osoba, która zaprosiła 2 wchodzących codziennie użytkowników.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
Chat