Jak to działa
Login
Wiadomość
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline

Wprowadzenie odznaki - spammer

01.02.2018, 14:41
"A po co byłaby taka odznaka?" - pewnie zadajecie sobie to pytanie.
Otóż po to aby "nagradzać" nią osoby, które robią zwyczajny spam na forum (piszą randomowymi literami, cytują wypowiedzi bez potrzeby, wysyłają niechciane linki).
Oprócz tego, chciałbym, żeby taka osoba, która uzbierałaby tych odznak wystarczająco dużo, miała albo dyfinytywny ban na forum, albo miałaby w jakiś sposób "weryfikacje" tego, co pisze.
Co wy na to?
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll1
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 01.02.2018, 16:13
Kalinow Leader
Posty: 171
Dołączył: 11.04.2016
Status: Offline
Odznaka spammer? Czy chodzi Ci o to, żeby obok "Rzetelny, społecznik, pomocny itd." była ikonka "spammer", żeby ludzie mogli w nią klikać jak w trolla? :DJeżeli tak, to raczej nie zadziała, bo niektórzy na przykład klikają w trolla bo mogą. : <
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll1
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 01.02.2018, 16:21
JestemKacper Master
Posty: 1039
Dołączył: 19.05.2017
Status: Offline
Dawid035Oprócz tego, chciałbym, żeby taka osoba, która uzbierałaby tych odznak wystarczająco dużo, miała albo dyfinytywny ban na forum, albo miałaby w jakiś sposób "weryfikacje" tego, co pisze.
Co wy na to?
Ikonki typu pomocny i inne każdy może dać innemu za nic, także nawet gdyby taka odznaka została dodana, to karanie za zdobycie jejnie byłoby dobre.Dodano: 01.02.2018 19:26Mimo to przekażę ważniejszym członkom ekipy ;)
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 01.02.2018, 19:13
Dawid035 Master
Posty: 518
Dołączył: 22.07.2016
Status: Offline
JestemKacper
Ikonki typu pomocny i inne każdy może dać innemu za nic, także nawet gdyby taka odznaka została dodana, to karanie za zdobycie jej nie byłoby dobre.
No niestety to byłby minus. Ale problem na pewno by występował mniej.
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 02.02.2018, 01:24
Hollowlun Newby
Posty: 53
Dołączył: 17.01.2018
Status: Offline
Póki co forum bywa w opłakanym stanie przez bandę ludzi tego typu. Dodałbym po prostu opcję zgłaszania i taryfikator w kwestii kar za spam, etc. ;)
Rzetelny1 Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 02.02.2018, 23:00
Przemek031999 Master
Posty: 869
Dołączył: 15.05.2016
Status: Offline
Pracujemy właśnie nad kwestią zgłaszania użytkowników i postów co bardzo pomogło by utrzymać forum w lepszym porządku :)
Natomiast co do kar - zazwyczaj bany są za multikonta, oszustwa, wulgarne nicki, natomiast po zwróceniu uwagi, że ktoś spami na forum czy też używa dużo wulgarnych słów, ta osoba uspokaja się i nie ma tak to kary za recydywe ;)
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 03.02.2018, 00:53
Hollowlun Newby
Posty: 53
Dołączył: 17.01.2018
Status: Offline
Jak dla mnie reguły powinny być proste i odstraszające od robienia takich rzeczy, jednocześnie nie karając zbyt nagle.

Tj - pierwsze 2 przypadki spamu, ostrzeżenie dodawane na profil gracza. Najlepiej w waszej bazie, tylko do waszego wglądu.

Powyżej 2 przypadków kara zaczyna się od 5 godzin blokady pisania na forum, a każda następna będzie 2 razy dłuższa. Brzmi tragicznie, ale takie nie jest, idealnie oducza powyższych zachowań. Większość spamu pochodzi jednak z nowych kont ze względu na odznakę dot. napisania na forum - tutaj też trzeba byłoby konkretnie działać z samym opisem działania odznaki, oraz przez fakt iż odznaka byłaby odbierana jeśli tym postem byłby zwyczajny spam. To samo tyczy się komentarzy w aktualnościach. Problemy rodzą się z jakichś podstaw - tutaj podałem już jedną z nich - zadania dla odznak. Więcej? Konta nowych - proponowałbym weryfikację wiadomości/tematów w przypadku pierwszych 5 wpisów. Tj. nie byłyby automatycznie zatwierdzane a wymagały by sprawdzenia i akceptacji. Mogę wymieniać mnóstwo takich rzeczy, miałem już okazję pracować na dość sporej grze przeglądarkowej - mówimy tu o zakresie bazy danych i posługiwaniu się w niej, rejestrując przeprowadzane handle graczy, po czat, aż do weryfikacji danych osób i ich konkretnych przewinień. Wiem, że trzeba postawić jasne reguły i ograniczenia jeśli zależy wam choć odrobinę na spokoju - początki mogą być trudno, po pewnym czasie przyniesie to zamierzone rezultaty i wejdzie wszystkim w krew. ;)Kolejnym sposobem jest pokazanie ludziom, że warto, jednocześnie nie musicie na tym specjalnie tracić. Wymyślić jakiś system drobnych upominków (nawet związanych z kreatorem banankowym, jakieś drobnostki), który będzie przysługiwał tylko osobom niekaranym/nieostrzeganym za wpisy na forum/w aktualnościach etc. Oczywiście do tego dodałbym, że taka nagroda przysługuje raz na 2-3 tygodnie, ponadto trzeba w tym okresie wykazać aktywność na poziomie zdobycia około 1000 bananków. ;) Nawet nie wiesz jak to może motywować, nawet jeśli to coś bez faktycznego dochodu finansowego, a wpływajacego na to jak będziemy postrzegani przez innych - czyli np. obramowania naszego avatara, lub tym podobne rzeczy.Jest milion sposobów, prostsze i cięższe do zrealizowania, jednakże takie czy takie, wszystkie wymagają konkretnego włożonego w to czasu i przyzwyczajenia do tego całej społeczności.
Rzetelny Społecznik2 Pomocny Wulgarny Troll
RE: Wprowadzenie odznaki - spammer - 03.05.2018, 14:48
Quinn88 Newby
Posty: 2
Dołączył: 16.04.2018
Status: Offline
Co jaki czas porzadkowane jest forum , czasami mam problem zeby odnalesc odpowiedz na chodzace mi po glowie pytania, nie wszystko jest na tyle czytelne zeby mozna z wielka latwoscia odnalesc odpowiedz, czy tez chociazby watek naprowadzajacy...
Rzetelny Społecznik Pomocny Wulgarny Troll
Discord