Jak to działa
Przejdź do gry Anocris
Anocris
5.0 61 1609 0
10.06.2021

Anocris - przeglądarkowa gra z banankami

Anocris to jak napisałem już w temacie darmowa gra przeglądarkowa, w której można zdobyć bananki. Sam proces rejestracji jest prosty i w moim przypadku nie było potrzeby potwierdzania adresu e-mail. Grę można łatwo porównać do takich znanych tytułów jak Plemiona, Ikariam, Grepolis czy Travian. Rozgrywka jest zbliżona do obu tytułów z tą różnicą, że akcja gry dzieje się w starożytnym Egipcie. Również w tej grze (jak i w wyżej wymienionych) nie znajdziemy dobrze przedstawionej historii danego okresu. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że jest to spowodowane troską o przejrzystość i prostotę gry. Jeżeli planujemy dłużej pograć w tą grę (mam na myśli osiągnięcie jakiegoś wyższego poziomu/siły na serwerze) musimy nastawić się (podobnie jak w wcześniej wymienionych podobnych grach tego typu) na budowę maksymalnie dużej i silnej armii oraz optymalne zarządzanie surowcami. Dlatego rozpoczęcie gry bez jej znajomości jest trudne jak w każdej grze strategicznej tego typu.

Wspomnę również o zadaniach, którymi w moim przypadku było rozbudowanie Piramidy Cheopsa do poziomy 7, 15 i na końcu 25 poziom.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

W trakcie rozgrywki dało się zauważyć, że sporą część gry stanowią badania, które pozwalają nam na zwiększenie produktywności czy budowę nowych budynków. Jest to ciekawa rzecz, jednak dla nowych osób, które mają po raz pierwszy do czynienia z tą grą może się to okazać zbyt skomplikowane. Wiem, że dotyczy to każdej gry i tutaj trzeba się zgodzić z twierdzeniem, że do wszystkiego można w dogodnym momencie wrócić i na spokojnie przeczytać, przetestować i zrozumieć. Dzięki prostocie gry wszystko jest czytelne i łatwo dostępne dzięki czemu gra nie jest "przeładowana" zbędnymi informacjami. Z wspominaną już prostotą wiąże się również zadowalająca grafika, która poprawia odbiór oferowanej przez wydawcę treści.

Warto też wspomnieć o opcjach premium, które zawsze są obecne w tego typu grach. Tutaj mamy możliwość zdobycia waluty premium (ametyst) za wykonywanie zadań z samouczka. Z kolei dzięki innej walucie jaką jest lapis lazuli możemy brać udział w kręceniu kołem z nagrodami. Jest to przydatna opcja, która przy odrobinie szczęścia przyspiesza nasz rozwój.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Chciałbym jeszcze napisać trochę o samouczku, który jest rozwiązany w dość przystępny sposób. Na początku świecą nam się ikonki ze zleceniodawcami oraz gra "prowadzi nas za rękę" do miejsca gdzie mamy wykonać zadanie (i w jaki sposób). Natomiast wraz z upływem czasu zleceniodawcy pojawiający się po lewej stronie przestają się świecić, a gra już nie wskazuje gdzie możemy wykonać zadanie.

Ogólnie gra wywarła na mnie pozytywne wrażenie i polecam osobiście zagrać i się przekonać, czy gra jest warta poświęcenia większej ilości czasu niż jest potrzebne do wykonania wszystkich zadań, za które możemy otrzymać bananki. Jeżeli lubisz gry strategiczne podobne do Plemion, Traviana, Ikariam, czy Grepolis to koniecznie sprawdź tą grę, a jeżeli dodatkowo interesujesz się Egiptem to... cóż nie możesz jej pominąć, po prostu :).

Jak zawsze zachęcam do gry oraz do zostawienia oceny i komentarza pod artykułem oraz odwiedzenia mojego kanału YT dostępnego pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

5.0 (głosów: 61)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Minecraft Minecraft recenzja uptadu aquatic uptade

Recenzja korniszon21213
2

SAO's Legend Śmiertelna Rozgrywka

Recenzja szeremere
3

Hominis Nocturn też lubi RPG. Recenzja Vampyr

Recenzja Tybero
4

War Thunder War Thunder: Symfonia Bitew na Niebie, Lądzie i Morzu

Recenzja NapoleonCat
5

Transformice Moce szamanów i ich zadanie

Poradnik KeryFi
6

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - czy warto zagrać?

Recenzja Papajka2137
7

MovieStarPlanet MSP Jak rozsądnie kupować pakiet/doładowanie na MovieStarPlanet?

Poradnik Tytianka
8

Star Stable star stble- gra o koniach

Recenzja chasinka<3
9

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
10

Disney Magic Kingdoms - kilka słów wstępu

Poradnik Persefonaa
Chat