Jak to działa
5.0 1 1381 0
21.06.2017

Brawlhalla, gra inspirowana Super Smash Bros

Kolejna moja recenzja, tym razem bierzemy się za grę Free-To-Play we wczesnym dostępie. Gra stworzona przez Blue Mammoth Games, wydana 3 listopada 2015 roku, dostępna na Steamie. Jest to bijatyka platformowa, mająca podobne zasady i mechaniki do wspomnianego SSB, czyli naszym zadaniem jest wypchnięcie przeciwnika po za arenę, unikamy ciosów poprzez dodge, dzięki któremu jesteśmy chwilę niewrażliwi na ataki wroga. Typowa mechanika z SSB, nie wszyscy jednak to wiedzą i niepotrzebnie porównują Brawlhallę z Street Fighter, Mortal Kombat, czy Tekken. Jednak nie skupiamy się dzisiaj na nich. Moim głównym zadaniem będzie napisanie, czy w tą grę warto grać. Co w niej dobrego? Jakie ma wady? To poznacie w dzisiejszej recenzji.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W skrócie:
Gra jest naprawdę fajna. Polecam grać ze znajomymi, samemu szybko się nudzi. Polecam na jakieś wieczory czy nawet na dłuższe posiedzenie. Jeśli kiedykolwiek widziałeś Super Smash Bros i spodobał ci się, ta produkcja nie przejdzie ci obojętnie.
Musisz jednak liczyć się z tym, że niestety masz szansę na spotkanie człowieka, któremu nie spodoba się twój styl gry (szczególnie jeśli będziesz jednego specjalnego ataku w kółko).
Na pewno grę można pochwalić za ilość trybów gier. Jeśli nie chcesz typowej naparzanki, możesz zagrać w taki tryby jak rzucanie bombami, przejęcie punktu, czy coś w stylu siatkówki. Jeśli chodzi o zwyczajną bijatykę możemy grać w nią w różnych wariantach: wyeliminować jak najwięcej przeciwników w określonym czasie, mieć kilka postaci i za każdym zgonem zmieniać na następną, mieć kilka żyć i przegrać gdy się skończą ostatnie, czy 2 wariant tylko, że z pomieszanymi broniami. Na pewno jeśli grasz ze znajomym dostarczy ci Brawlhalla dużo rozrywki na kilkanaście godzin. W grze jest dostęp do kilku broni, każda postać posiada dwa zestawy. To co wyróżnia zestaw młota z blasterami i młota z ostrzami są specjalne ataki (sigs), każda postać ma inne sig'i, jednak każda postać z np. młotem ma takie same ataki podstawowe. Ważny jest też dodge, dzięki niemu możemy wykonywać specjalne ataki w powietrzu (gdy używamy dodge i specjalnego ataku, postać jest traktowana tak, jakby była na "ziemi"). Postacie mają także swoje statystyki. Mają one 3 ataki specjalne. Grę można podzielić na tryb rankingowy i zwykły. Na pewno pochwalić można twórców za wsparcie dla padów i aż trzy konfiguracje sterowania dla PC. W grze możemy zmieniać wygląd swojej postaci poprzez kupywanie skinów i zmienianie kolorów ciuchów, które zdobywasz za zdobywanie poziomu postaci, są wyjątki takie jak Community Colours (możliwość zdobycia tylko przez kody rozdawane przez twórców lub innych graczy) czy Skyforge (możliwość zdobycia za gry rankingowe). Nie każdą postać mamy od razu, system działa tak, że dostajemy kilka postaci za darmo aż do kolejnej aktualizacji, gdzie postacie które mamy znowu zostają zmienione. Aby mieć jakąś postać permanentnie musimy zdobyć monetki, które dostajemy właśnie za granie rund.
Jestem jednych z tych graczy, którzy w tą grę grają już parę miesięcy, obecnie głównie skupiam się na trybie rankingowym, który dodatkowo dzieli się na: 1 na 1 i 2 na 2 (osiągnięcia tam zdobyte np. punkty rankingowe [elo] nie liczą się do drugiego, czyli jak zdobędziesz w 1300 elo w jednym, a nagle 1400 w drugim, do pierwszego ci się nie z sumuje). Gra rankingowa dzieli się na sezony. Jak np. sezon się skończy a ty dojdziesz do złotej ligi dostajesz specjalne odznaczenie, w postaci awatara oraz złotego obramowania. Dostajesz też punkty dzięki którym możesz kupić specjalny kolor postaci oraz specjalne wyglądy broni. Jeśli chodzi o skiny, mogą one być kupione tylko przez prawdziwe pieniądze, oczywiście tu pojawiają się bananki, więc jak chcesz, możesz wymienić je na 10 euro na steamie i kupić jakiś skin. Oprócz skinów są też "zawołania" oraz efekty przy zabiciu przeciwnika. Ogólnie gra jest naprawdę dobra, jest często aktualizowana, zawsze też jak trzeba twórcy nerfują bądź buffują postacie i bronie. Przyznać jednak, że niektórzy gracze potrafią być naprawdę toksyczni, szczególnie jak grasz na trybie rankingowym, nie jest to minus gry, a społeczności. Są też różne "paczki" w stylu wydaj 10 euro a dostaniesz 1000 Mammoth Coins (to jest ta specjalna waluta, dostępna za prawdziwe pieniądze), avatar, skin do broni. Są dobre kiedy są w cenie poniżej 10 euro, niestety są też te powyżej. Przyznać też, że jeśli chcesz być mieć wysoką ligę, musisz dużo broni masterować, co jest zdecydowanie plusem.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Dawid035

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
3

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
4

Apex Legends Apex Legends - Recenzja

Recenzja Gasior15
5

Football Manager 2018

Recenzja Musik
6

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
7

CSGO Prime (B2P) Jak nagrać fragmovie na słabszym komputerze?

Poradnik wzarek
8

Travian Zawalcz o tytuł najlepszego stratega

Recenzja Lollfa
9

Roblox Roblox Niesamowita gra

Recenzja ENZO_GAEMING123
10

Mass Effect - recenzja

Recenzja TurboBagiety
Chat