Jak to działa
5.0 1 3644 0
31.01.2020

Porada - Jak dobrze zacząć grać w Clash of Clans?


Cześć!


Chciałbym Was wprowadzić do gry o nazwie "Clash of Clans".


Clash of Clans (CoC) - gra mobilna typu strategicznego wydana przez firmę Supercell.

Na początku gry otrzymujemy wioskę. Z czasem musimy rozbudowywać ją coraz bardziej, ulepszając budynki za złoto i eliksir oraz rekrutując różne jednostki. Podczas gry możemy atakować wioski innych graczy dla surowców, dołączać do klanów i wiele więcej.


Przejdźmy do rzeczy, mianowicie: Jak prawidłowo zacząć grać w Clash of Clans?


Krok 1: Nie rush'uj!


To błąd który wykonywała bardzo duża część graczy. Nie ulepszajmy na siłę ratusza (ang. Town Hall'a) jeśli nie mamy ulepszonych większości budynków i murów. Najlepiej poczekać z tym i ulepszyć najpierw budynki obronne, mury, pułapki i resztę. Gdy będziesz "rush'ował", będziesz miał wiele zaległości w wiosce i zacznie słabnąć. Oto przykład rush'a:

Krok 2: Nie trać bezmyślnie szmaragdów!


To też jest bardzo ważne. Utrata (pot.) gemów do wybudowania budynków, murów czy pułapek jest w ogóle niepotrzebna. Przy samouczku Supercell zachęca nas, abyśmy wydali szmaragdy do zakończenia celu, ale warto poczekać, aż konstrukcje dobiegną końca, czy uzbieramy potrzebną sumę na ulepszenia. Administratorzy Clash of Clans'a robią często eventy dot. zboostowania maszyn produkujących surowców, baraksów rekrutujących wojska itp. za 1 szmaragda, a wspomaga wydajność 2x szybciej!

Warto wydać gemy na chatki budowniczych. Są bardzo potrzebni, ponieważ normalnie w wiosce mamy ich dwóch, a maksymalnie możemy mieć ich pięciu, więc warto dokupić jeszcze trzech aby rozbudowywać wioskę o wiele szybciej i skuteczniej!


Krok 3: Poszukaj aktywnego klanu


Sama nazwa gry mówi "Clash of Clans", czyli po polsku "Starcie Klanów". W wiosce ten zamek jest zrujnowany, ale można go odbudować za 10000 monet. Nie potrzebujemy do tego budowniczego, a budowa jest natychmiastowa. Po odbudowie zamku najlepiej poszukać klanu z Polski (lub z kraju, w którym umiesz posługiwać się ich językiem), który ma od 30 do 50 graczy i w tymczasie gra ok. 5-10 graczy. Nieaktywne klany są najprościej w świecie bezużyteczne. W klanie, którym będziesz, na pewno znajdzie się doświadczony gracz, który może Ci pomóc i dać wiele porad do przyszłej gry. Warto napisać, że dopiero zaczynasz grę i chciałbyś/chciałabyś się tu rozwinąć.


Krok 4: Nie pozwól przeciwnikowi atakować się od wewnątrz!


Na to również warto zwrócić uwagę. Jeśli w wiosce zrobimy "dziurę", atakujący po prostu z łatwością dostanie się do środka i zniszczy wszystko wewnątrz murów. Przy projektowaniu wioski należy zwrócić uwagę na to, czy przeciwnik nie odnajdzie słabej strony naszej osady. Tak wygląda zła projekcja wioski:

Krok 5: Osiągnięcia!


Jeśli chcemy nazbierać dużą sumę gemów lub doświadczenia, warto zaglądnąć do zakładki "Achievements" i sprawdzić, czy jesteśmy blisko wypełnienia któregoś osiągnięcia. Za ukończony czyn dostaniemy pewną sumę szmaragdów i punktów doświadczenia.


Krok 6: Tryb jednoosobowy


Za atak na wioski goblinów otrzymujemy dużą ilość złota, eliksiru i czarnego eliksiru (od numeru 51.). Z czasem jest coraz ciężej, dlatego warto sprawdzić w internecie polecane strategie.

Poziomów na trybie jednoosobowym jest aż 75!


Krok 7: Tryb Practice


Najbardziej opłacalna rzecz w Clash of Clans do zbierania złota i eliksiru!

Wystarczy wybrać przycisk ataku, a na górze pokaże nam się "Practice Mode"!

Dlaczego ten tryb jest najbardziej opłacalny?:


- gwarantowana wygrana

- darmowe wojska na atak

- dużo surowców

- samouczek do walki, który dzięki niemu mamy wygraną na 100%!


Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję, że dzięki niemu staniesz się lepszym graczem! Powodzenia w grze!

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez MaxxY

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks World of Tanks - popularna gra za do pobrania za darmo

Recenzja PanPillager
2

Star Stable Gra, w której możesz opiekować się własnym rumakiem i przeżywać niesamowite przygody - poznaj Star Stable!

Recenzja NatalieQ
3

War Thunder Jakim krajem zacząć?-samoloty i statki

Poradnik Dercik90
4

Star Stable Recenzja gry - Star Stable Online

Recenzja Badylarka
5

Tanki Online Czołgi przyszłości

Recenzja JuLeKAN
6

God of Gods God of Gods. Warto grać?

Recenzja ShadowPicoxd
7

Największe grzechy gier mobilnych

Recenzja XirosFire
8

Momio Czy warto zagrać w Momio?

Recenzja rybasnik
9

Gacha Life Tak naprawdę chodzi o Gacha Club ale go tu nie ma hah

Tutorial Fire cookiex
10

Hearthstone Początek

Tutorial LeXXoR PL
Chat