Jak to działa
0.0 0 494 0
04.11.2017

Co to jest Gothic Sequel ?

UWAGA
Ten artykuł jest stworzony z miłości do Gothic , więc proszę to uszanować

Na początek kilka słów o grze:
Gothic został stworzony przez firmę Piranha Bytes a została wydana 15 marca 2001 roku została udostępniona Niemcom a USA 23 listopada 2001 roku a nam polakom postała wydana najpóźniej ,czyli 28 marca 2002 roku.
Gothic jak pewnie każdy wie ,kto grał jest grą fantastyczną z fabułą. Świat jest otoczony potworami ,bandytami i magicznymi przedmiotami takie jak : bryłka rudy ,zwoje magiczne i rudy ,które używają magowie ,a na dodatek cały nasz świat jest otoczony wielką magiczną barierą (W pierwszej części gry) przez ,którą da się wejść i nie da się wyjść. Oczywiście chciałem tymi słowami podsumować czym jest Gothic i za co go kochamy. Na dole może cie się podzielić swoją wiedzą o Gothic i napisać za co go kochasz.
Myślę ,że po tym krótkim wstępie możemy zacząć.
Gothic Sequel to nieudany dodatek go pierwszej odsłony Gothic.
Piranha Bytes chciała stworzyć ten dodatek ,ale kiedy podpisali kontrakt z firmą Jowood to byli zmuszeni to stworzenia nowej gry czyli Gothic 2, którego znamy. Jowood uznało ,że bardziej opłacalne będzie stworzenie nowej gry niż tak wielki dodatek ,a to że programiści firmy Piranha Bytes najlepiej znali grę Gothic to postanowili stworzyć kolejną część serii. Wiele osób chciało by ten dodatek ujrzał światło dzienne lecz jest to prawdopodobnie nie możliwe. Udostępniono wiele screenów dodatku, mogliśmy mieć tam wiele innych możliwości takie jak:
- Płatnerstwo
- Alchemia(Znana nam umiejętność z Gothic 2)
- Łuczarstwo
- Walka Kosturem
- Gotowanie
Lecimy dalej z tematem czyli jak wyglądał wizualnie ten Gothic Sequel. Na jednym ze screenów udostępnionym od Piranha Bytes widać plac targowy stare obozu widzimy, że jest trochę zniszczony mętny i zaniedbany ,a dlaczego ,dlatego że zewnętrzny pierścień starego obozu jest atakowany przez demoniczne stwory ,ale skąd one się wzięły ? Wszystko po kolei,
a więc cały ten zewnętrzny pierścień był zniszczony. A innych screenach też to widać. Demoniczne stwory powstały poprzez chorobę wywołaną przez śniącego, która zmienia stwory na demoniczne stwory , w tym było na przykład: Demoniczny ścierwojad ,Demoniczny jaszczur i Demoniczny goblin.
Ekipa Piranha Bytes chciała zostawić nie które stwory z Gothic Sequel i dały je na Gothic 2 i Gothic 2 Noc Kruka. W Gothic 2 można zauważyć jeden a jest nim goblin szkielet ,który miał być Demonicznym Goblinem ,a w Gothic 2 Noc Kruka został dodany do jarkendaru Preriowy ścierwojad ,który miał w Gothic Sequel miał odgrywać rolę Demonicznego Ścierwojada. Oczywiście na ludzi też to działa ,ale nie zmieniało ich na demonicznych ludzi ,tylko na zombi. W dodatku było również kilka nowych frakcji na przykład Łowcy Demonów ,którzy są jedną z najciekawszych frakcji w Gothic Sequel ,a dlatego ,że nasz bohater musiał obowiązkowo do niej dołączyć ,bo ludzie chcieli go do tej frakcji ze względu na jego doświadczenie ze śniącym. Kolejną gildią są Inkwizytorów ,którzy walczyli z chorobą śniącego i starali się ,aby ludzie nie pozamieniali się w zombie. Oczywiście w Gothic Sequel wszystko musiało się zgadzać wraz z pierwszą odsłoną gry. Lester był w górskiej fortecy , a ci którzy zginęli to dalej nie żyli. Również intro w Gothic 2 jest w 100% z Gothic Sequel. Ubranie bohatera na intro to szelki a normalnie w grze ich nie mieliśmy ,a w dodatku Bezimienny je miał. również Wieża Xardasa na intro jest pusta w normalnym Gothic jest pełna ksiąg stołu alchemicznego itp. A w wieży w górniczej dolinie jest takie same jak w intro.
Znając życie pewnie wiele rzeczy o pominąłem ,ale i tak jestem dumny że podzieliłem się z wami moją wiedzą o dodatku ,który jest spełnieniem marzeń ,ale jak mówiłem jest to niemożliwe.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez Mikros06

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Grand Theft Auto V (B2P) "Jak dobrze zarobić w grze pt. GTA V online"

Poradnik Kamil135
2

Bananapedia - jak szybko uzyskać do niej dostęp ?

Poradnik Osa1020
3

CSGO Prime (B2P) Kolejna super mapka z warsztatu steam | CS:GO

Video IKY
4

Family Farm - porady dla nowych graczy

Poradnik KIAM
5

Najlepsze gry - piłka nożna

Recenzja Typowypolak nr 1
6

Wolni farmerzy RECENZJA NAJLEPSZEJ GRY FARMERSKIEJ

Recenzja Mesashii
7

Najlepsze gry z Barbie

Recenzja Cesere
8

CSGO Prime (B2P) Gra na dwie strony - Counter Strike Global Offensive

Recenzja madziax
9

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
10

Minecraft Minecraft - Recenzja!

Recenzja Skowyrka
Discord