Jak to działa
Przejdź do gry Smite
Smite
5.0 8 4024 0
27.12.2017

Rozgrywki Rankingowe

Oprócz normalnych trybów w Smite istnieją również mecze rankingowe, które pozwalają graczom na rywalizację między sobą. Ten tryb dostarcza więcej wrażeń z gry, ponieważ trzeba być skoncentrowanym na grze, współpracować z drużyną i zdobywać więcej punktów! Ale jakich punktów?

Za zwycięstwa w meczach rankingowych otrzymujesz punkty 'Trybutu'. Zdobycie 100+ punktów zapewnia Ci awans na następny poziom. Natomiast za przegrany mecz punkty są odejmowane, gdy nie spełniasz kryteriów i nie masz już punktów, po kilku przegranych meczach możesz spaść do niższej dywizji/rangi(stopień). Rankingi dzielą się na 5 stopni i 5 dywizji. Zaczynając przygodę z rozgrywkami rankingowymi trafimy do przedziału który nazywa się "Kwalifikacja". Musimy zagrać 10 meczy początkowych, następnie system dobierze nam odpowiedni stopnień i dywizje do naszej umiejętności, czyli tym lepiej będziemy grać, tym mamy lepszy start. Na początku jest to dość ważne, lecz bez problemu możemy się wspinać wysoko. Lecz nie wszystko jest takie kolorowe...

Tracić punkty możemy poprzez złe zachowanie w meczu lub duża ilość raportów wysłana na nasze konto, wtedy możemy otrzymać ostrzeżenia, blokady grania na mecz przez okres godzin/dni, w nagoszyjnym przypadku blokada permanentna na mecze rankingowe.
Za co możemy zostać ukarani:
- Spam na chacie
- AFK* na spawnie
- Wychodzenie podczas meczu
- Szkodzenie własnej drużynie
- Celowe śmierci, wszelaki tz."Trolling"
Jeśli nie będziemy grać meczów rankingowych przez dwa tygodnie, liczba punktów zacznie maleć. Maksymalne tempo utraty punktów osiągniesz po sześciu tygodniach. Gdy liczba punktów zacznie się zmieszać, będziesz je tracił w którym nie zagrasz meczu.

(ranking)
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Tryb rankingowy w Smite jest podzielony na rundy. Każda z nich trwa 4 miesiące, czyli w ciągu roku mamy trzy rundy, Wiosenna, Letnia i Jesienna. Co rundę musimy grać ponownie gry kwalifikacyjne, nie ma się czego obawiać jeżeli graliśmy podobnie jak w poprzedniej rundzie to trafimy do podobnego stopnia w nowej rundzie. Teraz przejdźmy do przyjemniejszych rzeczy.

Każda runda zapewnia niesamowite nagrody, które można zdobywać poprzez wykonywanie różnych celów i osiąganiu wyższych stopni w rankingu. Nagrody są najczęściej w postaci skórek do bogów, skrzyń, ikonek oraz różnych drobiazgów które sprawiają że wyglądamy bardziej profesjonalnie wśród graczy. Dodatkowo 25 najlepszych graczy (arcymistrz czyli "grandmaster") ma okazje zdobyć pakiety gemów w każdej rundzie!

Aby grać w trybie rankingowym, musisz posiadać 30 poziom konta. Drugim warunek jest uzależniony od trybu który wybierzemy.
Podbój - Wymaga 18 bogów na poziomie mistrzowskim (1 poziom boga)
Potyczka i Pojedynek - Wymaga 12 bogów na poziomie mistrzowskim (1 poziom boga).
Jeżeli już wyszukasz odpowiedni tryb i znajdziesz się w poczekalni meczu wybór bogów będzie ograniczony do ilości bogów posiadanych na 1 poziomie. Nie będziemy mogli wybrać boga na którym nie mamy osiągniętego żadnego poziomu. Osoba na samej górze po lewej stronie ma możliwość banowania(blokowania) postaci, jako drużyna możecie zdecydować jakiego boga nie chcecie widzieć w grze, tak samo może to zrobić drużyna przeciwna. Na drużynę przypada 3 zablokowane postacie.

(nagrody)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Jeżeli nie chcesz grać samotnie, albo czujesz się mocniejszy razem ze swoim przyjacielem możesz zagrać z nim razem! W drużynie dwuosobowej zagramy w Podboju oraz w Potyczce. Drużyny trzyosobowe mogą zapisać się tylko w kolejce do Potyczki. Gracze zapisujący się razem muszą znajdować się na sąsiadujących poziomach np. Brąz-Silver-Gold.

[Pojedynek] - 1 VS 1
[Potyczka] - 3 VS 3
[Podbój] - 5 VS 5

Zachęcam was do spróbowania swoich sił i zaczęciu przygody z rankingowymi meczami. Dla mnie była to naprawdę niezła zabawa, mimo że osiągnąłem tylko Diament. Artykuł napisałem w skrócie, chcę zachęcić do udziału w rankingowych rozrywach.

Wszystkim życzę dobrej zabawy! Powodzenia w zdobywaniu nagród ;3

*AFK - (Away From Keyboard) -> czyli po polsku 'zdala od klawiatury'. (kogoś nie ma w danym momencie przed komputerem)
5.0 (głosów: 8)
Art napisany przez XxHellcatxX

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Bleach Online Bleach Online, czyli kolejny klon

Recenzja Osa1020
2

League of Legends Clash - nowość na serwerach

Recenzja Lowelia
3

Aion Co sądzę o grze - AION

Recenzja Soemix
4

Let's Fish Recenzja gry Let's Fish

Recenzja marcin072
5

Agar io Agar.io - najpopularniejsza gra ".io"

Recenzja Montezuma0987
6

League of Legends Jak grać bohaterem Teemo?

Poradnik xB_
7

Elvenar Elvenar – strategia fantasy w świecie elfów

Recenzja Amethystcc
8

3 najlepsze gry skradanki

Tutorial Jakacz
9

Naruto Online Opis postaci w grze Naruto Online.

Poradnik MrOrochimaru
10

Black Desert Online (B2P) [#1] Black Desert Online - Zadania fabularne oraz Node

Poradnik Segohs
Chat