Jak to działa
Przejdź do gry War Thunder
War Thunder
5.0 2 2582 0
19.06.2017

Jak zwiększyć swoją efektywność na polu walki? - Awiacja

Witajcie! W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się uważnie mechanice walki w War Thunder. Kiedy pierwszy raz dane mi było zasiąść za sterami myśliwca, zupełnie nie miałem pojęcia od czego zacząć. Ilość dostępnych maszyn, wiele opcji i masa przeciwników totalnie dekoncentrowała mnie, automatycznie utrudniając rozgrywkę. W tym poradniku przyjrzymy się technikom walki oraz rodzajom maszyn powietrznych. A więc jeżeli odczuwasz te same emocje, co ja na początku - serdecznie zapraszam!

Co znajdziesz w tym poradniku:
- Typy maszyn
- Rodzaje rozgrywki
- Kilka porad dla początkujących

W następnym poradniku skupimy się na starciach naziemnych (które różnią się całkowicie od tych powietrznych), tak więc niech fani pancernych bestii nie czują się odrzuceni ;)
Grając w tę grę możesz zdobyć 700 Graj
Tak więc od czego zacząć? Na początek powiedzmy sobie o 3 trybach rozgrywki - Zręcznościowe, Realistyczne i Symulacyjne. Najlepszą opcją dla początkującego pilota są bitwy zręcznościowe - tam doskonale zapoznasz się z mechaniką gry, modelami lotu, przeznaczeniem maszyn oraz celowaniem z wyprzedzeniem podczas walki kołowej. Tryb ten jest swego rodzaju ,,samouczkiem", choć znajdą się również doświadczeni mistrzowie tego trybu. Bitwy Realistyczne są przeznaczone dla doświadczonych pilotów, znających modele lotu poszczególnych maszyn oraz potrafiących strzelać z wyprzedzeniem ognia. Ostatnie - Bitwy Symulacyjne - to świetna opcja dla miłośników symulatorów i realizmu. Wrogie maszyny nie są markowane (musimy rozpoznać po sylwetce maszyny), oraz modele lotu stoją na najwyższym poziomie (nie trudno wpaść np. w korkociąg, co na trybie realistycznym możliwe jest dopiero po mocnym uszkodzeniu maszyny). Dla tego trybu zalecane jest posługiwanie się Joystickiem. Kolejną ważną kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju maszyn, oraz stylu gry w którym odnajdziemy się najlepiej. W zasadzie możemy wyróżnić 4 rodzaje maszyn, a razem z nimi style gry: Dogefightery (do 3500m) - z reguły wolne (chodź nie zawsze), przeznaczone głównie do walki kołowej, najzwrotniejsze (np. A6M3, Spitfire mk.2B), Energyfightery (od 3500m do nawet 7000m) - najszybsze samoloty tłokowe, atakujące z dużych wysokości a następnie powrócenie na pierwotną wysokość dzięki zebranej energii, ciężkie i dobrze uzbrojone (np. Focke - wolf, P51 Mustang), Samoloty szturmowe (do 2000m) - latające na niższych wysokościach, skupiające się na ataku celów naziemnych, posiadają dodatkowe uzbrojenie tylne w postaci strzelca, powolne i toporne (np. SBD - 3, Wyvern) oraz Bombowce (od 4000m) - potężne maszyny z największym tonażem bomb (bomby można zainstalować we wszystkich typach maszyn), bardzo wolne (tyczy się tłokowych), najczęściej bez uzbrojenia przedniego, posiadające z reguły potężne uzbrojenie defensywne (np. B29, TU4). Warto znać również osiągi poszczególnych maszyn, gdyż można napotkać wyjątki, pasujące do nawet 3 stylów rozgrywki. Niezmiernie ważna jest znajomość maszyn pod względem profilu, gdyż już ok 5 km od wroga należy opracować wstępny plan ataku bądź obrony. Np. atakująć energyfighterem nie zaatakujemy dogefightera z zamysłem walki kołowej, gdyż przez naszą małą zwrotność jesteśmy zdani na porażkę. Należy wykorzystywać swoje najważniejsze atuty - prędkość, wysokość, zwrotność i uzbrojenie (tyczy się ataku head - 2- head)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 840 Graj
Mam nadzieję, że ten krótki poradnik przybliży, szczególnie początkującym graczom, wizję skutecznej walki w War Thunder. Porady zawarte w tym artykule pomogą każdemu, kto pragnie spróbować swych sił szczególnie w trudniejszych trybach gry. Sam dobrze pamiętam, jakim szokiem było dla mnie przeniesienie się z trybu zręcznościowego na realistyczny. Inny balans rozgrywki oraz potrzeba taktycznego podejścia do walki kompletnie dezorientowała mnie wśród potężnych połaci nieba. Nie możemy zapomnieć również o najważniejszej pomocy - naszej głowie, gdyż rozum najlepiej rozwiązuje najtrudniejsze problemy. Gra z głową jest najskuteczniejsza. Dziękuję wszystkim za uwagę i do zobaczenia na polach bitwy!


Najważniejsze czynniki skuteczności:
- Obserwuj, w jakiej odległości znajdują się przeciwnicy
- Staraj się zapamiętywać profile oraz zachowania maszyn
- Nie panikuj w sytuacjach zamieszania
- Staraj się przewidzieć ruchy wroga na mapie
- Graj zespołowo
- Korzystaj z komend dostępnych w rozgrywce
- Bacznie obserwuj licznik prędkości - niektóre manewry przy dużej prędkości mogą zakończyć się ułamaniem skrzydeł

Pozdrawiam,
NatyDread
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez NattyDread

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Angels Heaven's Fury Prosty i przyjemny sposób na dużo bananków czyli League of Angels Heaven’s Fury

Recenzja KaErEle
2

World of Tanks WOT - Jaką linię czołgów wybrać na początek?

Poradnik Conte
3

World of Tanks T57 Heavy Tank - Opis czołgu i jego krótka historia!

Poradnik JestemKacper
4

Big Farm Big Farm - Być jak farmer

Recenzja Kamil_1113
5

Kholat - zajefajna gra!

Recenzja EnCyklo_
6

Payday 2 - Gra warta uwagi!

Recenzja Cesere
7

Jak zdobywać bananki w prosty sposób? - Poradnik #1

Poradnik Bobx
8

Battlefield 4 (B2P) Battlefield 4 - beta mnie nie przekonała, ale...

Recenzja wzarek
9

CSGO Prime (B2P) Counter Strike:Global Offensive najlepszy FPS?

Recenzja Seb0L03
10

League of Legends Xerath - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
Chat