Jak to działa
5.0 1 427 0
16.11.2017

Trine 2- platformówka to już nie martwy gatunek

Chciałbym dzisiaj wam przybliżyć pewną grę pokazującą, że dobra gra w dzisiejszych czasach to nie tylko strzelanka z pierwszej osoby. Nie jest to też zawsze typowa gra strategiczna online. Dobra gra musi być zrobiona z pomysłem i wpaść w nisze potrzeb rynku. To udało się studiu Frozenbyte.
Stworzyli coś czego już dawno nie było na rynku czyli połączenie platformówki zręcznościowej z domieszką logicznych zagadek logicznych. Wszystko zawiera się w baśniowej oprawie.

Seria Trine ma trzy części, jednak ja skupie się najbardziej na części drugiej. Dlaczego ,,dwójka"? Pierwsza część była bardziej prekursorem. Była ciekawa jednak brakowało jej głębi. W trzeciej części twórcy się przeliczyli i nie trafili w potrzeby graczy, przez co nie sprzedała się w dużym nakładzie i zakończyła serię. Druga część przynajmniej dla mnie jest idealnym optimum tej serii.
Historia jest kontynuacją pierwszej części. Mamy trójkę bohaterów, którzy spotkali się dzięki magicznemu artefaktowi i ruszyli w wspólną podróż. Wyjaśnia to dlaczego w trakcie gry możemy płynnie przechodzić między postaciami. Główny cel naszej misji jest dopiero później stopniowo pokazywany.

Pod względem mechaniki mamy zwykłą platformówkę: stałe platformy, skrzynki, ruchome platformy, przeciwnicy, różne dodatkowe przeszkody zależne od tematyki poziomu. Jednak obecność trzech postaci sprawia, ze każdy poziom można przejść na parę sposobów. Łuczniczka potrafi rozbujać się na linie lub przeciąć linę strzałą. Czarodziej tworzy z powietrza schody i platformy. Wojownik służy głównie do walki, jednak jego tarcza ma też dość duże znaczenie w aspektach zręcznościowych, na przykład użycie tarczy jako spadochronu.
Zostały także wprowadzone elementy RPG. Podczas podróży możemy zbierać punkty, które jesteśmy wstanie wdać na nowe umiejętności dla postaci między innymi dodatkowe skrzynie, wybuchowe strzały lub tarczę zamrażającą przeciwników. Gra możliwa jest do przejścia także bez tych wspomagaczy, jednak ograniczana to znalezienie wszystkich znajdek.
Oprawa graficzna jest utrzymana w typowo baśniowej konwencji. Silnik fizyczny jest tu bardzo dobry. Wszystko co nie zostało przymocowane podlega grawitacji. Znacznie unaturalnia to grę i ciężko znaleźć moment w którym coś wygląda na glitch.
Gra utrzymuje wysoki poziom także w dialogach. Nie są to ,,podejdź do postaci i wyświetli to jak miała wyglądać" tylko zabawne komentarze naszych bohaterów i subtelnie zaaplikowane cutscenki.
Oprawa muzyczna nie jest jednak zbyt bogata. Opiera się głównie na efektach dźwiękowych w ważnych chwilach
Ocena; 9,5/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Boomboxpl

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

A Plague Tale: Innocence - Recenzja

Recenzja Kacper12361838
2

POU Pou - mój najlepszy przyjaciel, czyli recenzja gry!

Tutorial Wiki2018nr2
3

Momio Najsłodsza gra w internecie!

Poradnik Sanderka23
4

CSGO Prime (B2P) Sekrety i ciekawostki, ukryte znaki i inne w skinach! [2#]

Poradnik JestemKacper
5

Margonem 3 najlepsze gry według Diaza!

Recenzja Felipe Diaz
6

Goodgame Empire Jak zdobywać rubiny w Goodgame Empire?

Poradnik Banankowiec2453
7

Travian Dlaczego warto zacząć grę w Travian?

Recenzja vacper
8

Battlefield 4 (B2P) BATTLEFIELD 4 - WARTO?! | #szczerarecka

Recenzja GRACZWSKYRIM12
9

CSGO Prime (B2P) Misfits - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
10

Dark Orbit Darkorbit - od hitu do... No właśnie. Czego?

Recenzja DanhonyV09
Chat