Jak to działa
5.0 1 822 0
16.02.2018

Gra mojego dzieciństwa GOTHIC

Każdy gracz który kiedykolwiek miał styczność z grami RPG powinien zagrać w grę GOTHIC. Uważam że jest to najlepsza gra tego gatunku.Może graficznie, jak na swoje czasy może odstawać od dzisiejszych gier, ale fabuła i udźwiękowienie oddają grze oddany klimat jaki jest w koloni karnej. Wcielamy się w bezimiennego skazańca. Już w początkowym filmiku gra pokazuje jak, tajemniczy mag wręcza nam list, które nasze zadanie polega na dostarczeniu go. Mechanika gry jest może dosyć drewniana, ale da się przyzwyczaić. Możemy dołączyć do trzech obozów, między innymi : Stary obóz,Nowy obóz, Obóz na bagnie. Dla osób którzy pierwszy raz obcują z tym tytułem polecił bym, stary obóz ponieważ dosyć łatwo jest się przyłączyć. Niestety gra ma już swoje lata i występują w niej tak zwane bugi, czyli na przykład w niezapodziewanym momencie może się nam zaciąć. Jak zaradzić na ten problem? W internecie jest mnóstwo patchy które usuwają problemy w grze.
W Gothic występuje sześć rozdziałów, każdy rozdział to jest następny etap gry. Jeżeli pokierujemy naszą postacią inaczej w pierwszym rozdziałem czyli na przykład dołączymy do innego obozu, w późniejszym rozdziale, misje mogą się trochę różnić. Przede wszystkim brakuje mi multiplayer, wiem że są fanowskie wersję, ale lepiej by było jak by studio zrobiło GOTHIC ONLINE. Do tej gry mam naprawdę duży sentyment była to moja pierwsza gra na komputerze. Występują tak zwane poziomy i punkty nauki, dzięki punktach nauki możemy rozwijać swoją postać w różny kierunkach, czy to w łucznictwie, magii lub też w broni białej, są też tak zwane atrybuty postaci, które są naprawdę przydatne, czyli skradanie, otwieranie zamków, myślistwo. Według mnie gra jest dla starszych graczy, ponieważ w nie których misjach naprawdę trzeba się na główkować , co dalej zrobić mamy.
W początkowych fazach tworzenia tej gry, miała zupełnie inaczej wyglądać. Gra na samym początku miała być w rodzaju RPG sieciowego, lecz studio zdecydowało się na coś innego. W pierwszych wersjach beta gry obóz na bagnie miał trochę mieć inny wygląd. Pierwszą nie wykorzystaną rzeczą jaka pozostała w finalnej wersji gry, jest obóz bandytów. Studio tłumaczyło się że mieli za mało czasu na tworzenie gry i gonił ich termin z wydaniem gry. Kolejną nie wykorzystaną rzeczą są przeróżne skrypty, czy też nie które lokacje. Małą ukrytą ciekawostką jest koncert w starym obozie, koncert ten możemy tylko załączyć na kodach. W grze miały występować konie, co świadczą o tym duże ścieżki jakie występują. Dubbing odwala naprawdę sporą robotę, nie wyobrażam sobie innego głosu bohatera. Chciałbym żeby następna cześć Gothic była taka jak pierwsza :)
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez marcin072

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
3

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
4

Football Manager 2018

Recenzja Musik
5

Apex Legends Apex Legends - Recenzja

Recenzja Gasior15
6

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
7

Neverwinter Czy fani odsłon RPG mają czego szukać ?

Recenzja Gomoron
8

Mount & Blade II Bannerlord - Co o nim wiemy.

Poradnik Mikros06
9

League of Legends League of Legends - Opening 30 Skrzynek

Video ★✘нαcкεd✘★™
10

League of Legends Ezreal poradnik postaci

Poradnik Kub77a
Chat