Jak to działa
5.0 3 2589 0
28.03.2018

Fortnite - gra podbijająca świat?

FORTNITE - gra, która podbija aktualny rok. W 2011 roku został wypuszczony tryb ratowania świata a dopiero po 6 latach tryb battle royale :) Gra do tej pory jest rozwijana przez studia takie jak Epic games oraz People Can Fly.
Od wypuszczenia trybu battle royale (czyt. 25 lipca 2017 roku) gra jest w ciągle w wersji beta.

O co chodzi w fortnite?
Jest to dosyć nietypowy battle royale różniący się od gry H1Z1 czy też playerunknown's battlegrounds. Fortnite różni się grafiką oraz systemem budowania :)
Opcji budowania nie zaznamy w PUBGu czy też w H1Z1. W fortnite tak samo nie posiadamy aut ponieważ mapa jest zbyt mała a według graczy pojazdy zniszczyłyby rozgrywkę.
Rozgrywka rozpoczyna się dopiero gdy na serwer dołączy stu graczy (nie zawsze tak jest z tego względu, że często do tej setki nie dochodzi) .
Po rozpoczęciu gry lecimy autobusem nad mapą, z którego wyskakujemy dopiero jak upatrzymy sobie jakąś miejscówkę w celu szukania ekwipunku.

Gdy już zlecimy musimy uważać na wrogów, którzy też będą w tym mieście :) Wygrywamy grę dopiero gdy zostaniemy jako ostatni żywi na mapie,
Surowcami jest drewno, cegły oraz metal. Najłatwiejsze do zniszczenia jest kolejno: drewno, cegły, stal (metal). Skoro drewno jest najłatwiejsze do zniszczenia to logicznie będzie też bardzo łatwym surowcem do zdobycia i to jest w 100% prawda bo drewno pozyskamy tak na prawdę z każdej rzeczy na mapie. Są to:
- drzewa
- domki
- krzaki
- płoty
I tym podobne :)
Cegły zdobywamy z niszczenia ścian. Wszystkie surowce także mogą wypaść ze skrzynki (30 surowca). Ciężko jest znaleźć stal dlatego najlepiej zbierać to drewienko a resztę surowców pozyskać z innych graczy.
Maxymalną liczbą posiadanego surowca to 999, gdy przekroczymy tą liczbę surowiec będzie z nas wypadać..
Bronie, które mamy w Fortnite:
- strzelby ( jest to dubeltówka strzelająca raz na dwie sekundy, pompa automatyczna, którą strzelamy bardzo szybko ((wiążę się to z tym, że zadaje mniej obrażeń oraz nowa pompa, która jest między automatyczną oraz dubeltówką, ponieważ możemy powalić wroga jednym strzałem w głowę|)
- karabiny (M4 - standardowa m4 jak w każdych grach BR, strzały lecą tam gdzie strzeliliśmy, nie zmieniają trajektorii lotu od odległości strzału, ak - broń strzelająca burstem czyli trzema pociskami na raz. Według mnie lepsza od m4. Po trafieniu hedszota często powalamy czy też zabijamy na raz, trzecią bronią jest SCAR występujący w postaci rzadkiej oraz epickiej (kolor fioletowy oraz złoty), jest to najlepsza broń z karabinów, bardzo celna, cicha oraz zadająca więcej obrażeń od m4)
- pistolety (rewolwer, deagle, pistolet zwykly, usp)
- pistolety maszynowe (smg i to chyba tyle, nie wiem bo nie gram tymi broniami :/ )
- snajperki (najmocniejsza jest snajperka, która po strzale od razu musimy przeładować, drugą jest pół snajperka, której nie musimy przeładowywać po każdym strzale [zadaje najmniej obrażeń z każdej snajperki], ostatnia to snajperka łowcy, wyglądem przypomina broń za czasów wojny, zabija po strzale w głowę oraz kusza rzadko używana przez graczy, automatyczna broń z celownikiem przybliżającym|)
- rakietnice (w skład wchodzi granatnik oraz RPG)
W grze posiadamy kevlar, który uzupełniamy poprzez wypicie "małych kevów" oraz "dużego keva" Małe kevy dają nam po 25 kevlara i maxymalnie możemy napełnić 50% ochrony, za to zaś "duży kew" (niektórzy gracze skracają nazwę i mówia: "piećdziesiątka"|) daje nam 50%.
Protip: jeśli posiadacie małe kevy oraz duże to wypijcie najpierw dwa małe a potem duży żeby w 100% zapełnić Waszą ochronę :)
Posiadamy także bandaże, które uleczają do 75% życia,. Każdy jeden bandaż daje nam 15% życia :)
Apteczką wyleczysz się w pełni (lecząc się pamiętaj o ochronie, mam na myśli o zbudowaniu sobie jakiejś prowizorycznej bazy z drewna. Czas trwania leczenia to 10 sekund.)
Najrzadszym przedmiotem jest beczka (ulecza do 100% kevlara oraz 100% życia, jest złotym przedmiotem oraz czas użycia trwa 15 sekund)
Do 100% życia także ulecza nas ognisko, które musimy postawić na płaskiej powierzchni. Nic nie trzeba robić wystarczy przy nim stać!

W grze mamy także zmniejszającą się burzę a kółko zaznaczone na mapie oznacza strefę w której jesteśmy bezpieczni. Burzy nie można lekceważyć ponieważ im mniejsza jest strefa tym burza więcej zadaje obrażeń.

Jest to mój pierwszy artykuł po 5 miesięcznej przerwie.
Jeśli występują jakieś błędy to z czasem postaram się je poprawić w kolejnych artykułach :)
5.0 (głosów: 3)
Art napisany przez OSKKKKAAAARRRRR

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [3#]

Poradnik JestemKacper
2

Fortnite Kilka porad dla nowych graczy w Fortnite

Poradnik xnoobxpl
3

Retro Gry - Castlevania Aria of Sorrow

Recenzja Ishir0
4

Kultowa, nieśmiertelna gra pasjans

Recenzja LiquidSnake
5

World of Tanks World of Tanks - szybki sposób na wykonanie zadań

Poradnik Bananek2012
6

League of Legends League of Legends - jak stać się pro?

Poradnik Davey
7

Fortnite Jak robić winy z koronką

Poradnik Sitrox727272
8

Retro Sektor XIII. Warcraft III: The Frozen Throne

Recenzja Tybero
9

War Thunder Krótka moja recenzja na temat gry War Thunder.

Recenzja jasnoton
10

Wartime Wartime gra przeglądarkowa z możliwością zdobycia bananków

Recenzja Gremlininio
Chat