Jak to działa
5.0 1 1752 0
21.05.2022

Conflict of Nations - rodzaje wojsk (część 1)

Zgodnie z tym co napisałem w poprzednim artykule, teraz opiszę bardziej szczegółowo rodzaje wojsk, które mamy do dyspozycji w grze Conflict of Nations.

Jednostek jest bardzo dużo, dlatego też pojawi się kilka części artykułów. Dzisiaj zajmiemy się piechotą, jednostkami pancernymi i wsparcia.

Bez przedłużania przejdźmy do rzeczy! Najpierw zaczniemy od piechoty.

Piechota dzieli się na:

 • piechotę zmotoryzowaną - jest to podstawa jednostka piechoty, którą możemy zmobilizować. Ten typ piechoty od 6 poziomu ma możliwość atakowania celów z dystansu (tak jak artyleria). Najlepiej jednak wykorzystywać ją w walce z lekko opancerzonymi jednostkami (np: piechota, jednostki wsparcia).
 • piechotę zmechanizowaną - ten typ jest uniwersalny, sprawdzi się zarówno w walce z jednostkami lekko opancerzonymi, jak i z twardszymi celami.
 • piechotę morską - ma ona możliwość wykonania desantu morskiego w dowolnym miejscu na mapie (zwykłe jednostki muszą mieć dostęp do portu). Jest bardzo silna przeciwko miękkim celom oraz słaba w obronie, dlatego najlepiej ją wykorzystać do atakowania celów.
 • piechota powietrzna - ten rodzaj piechoty ma możliwość wykonania desantu powietrznego przy użyciu śmigłowców.
 • siły specjalne - łączą one cechy piechoty morskiej i powietrznej. Siły specjalne mogą wykonać atak przy użyciu śmigłowców, a także (od poziomu 4) wykonać desant morski. Nie mają one możliwości przejęcia miasta/terenu, w związku z tym po ataku sił specjalnych należy wysłać na dany teren zwykłą jednostkę piechoty. Jednostka ta ignoruje premie do defensywy zapewniane przez umocnienia.
 • gwardia narodowa - jednostka ta jest bardzo tania i szybka w mobilizacji. Jest ona zazwyczaj używana do defensywy lub przejmowania terenów oczyszczonych z jednostek wroga


Jednostki opancerzone:

 • bojowy wóz rozpoznawczy - jak nazwa wskazuje, ten typ jednostki jest wykorzystywany do zwiadu. Nie może on podbić terenu.
 • opancerzony pojazd bojowy - jest jednostka, która poradzi sobie w walce z piechotą oraz innymi jednostkami opancerzonymi. Nie może ona podbić terenu.
 • bojowy pojazd desantowy - to samo co opancerzony pojazd bojowy, ma on jednak możliwość wejścia na ląd (desant) bez konieczności użycia portu. Warto go używać w połączeniu z piechotą morską. Nie może podbić terenu.
 • czołg podstawowy - bardzo silny w walce z piechotą oraz pancernymi jednostkami. Nie może on przejąć terenu.
 • niszczyciel czołgów - bardzo silny w walce z jednostkami pancernymi, bardzo słaby w starciu z piechotą. Nie może przejmować terenu.

Jak mogliście zauważyć, każda jednostka opancerzona nie może przejmować terenu, dlatego należy wysłać z nią jakąś jednostkę piechoty (oprócz sił specjalnych).

Jednostki wsparcia:

 • artyleria holowana - jest skuteczna w zwalczaniu jednostek piechoty (zadaje im wyższe obrażenia). Im wyższy poziom artylerii, tym większa jest jej siła oraz zasięg.
 • artyleria samobieżna - jest ona mobilniejszą wersją artylerii holowanej. Zadaje ona wyższe uszkodzenia twardszym celom.
 • wyrzutnia MRL - sprawdzi się ona w zwalczaniu miękkich celów, jak i twardych.
 • samobieżny pojazd przeciwlotniczy - jest on przydatny, gdy chcemy ochronić nasze wojska przed atakiem z powietrza. Skutecznie zwalcza samoloty i śmigłowce. Słabo sobie za to radzi z niszczeniem rakiet.
 • mobilny system rakietowy ziemia-powietrze - jest on bardzo skuteczny w walce z samolotami i rakietami. Niestety, jest on bezskuteczny w zwalczaniu śmigłowców.
 • system obrony teatru działań - system ten jest postrachem wszelkiego rodzaju rakiet i pocisków manewrujących. Zadaje także minimalne obrażenia samolotom.
 • mobilny radar - jego celem jest wykrywanie jednostek wroga (od lądowych po powietrzne).

Podobnie jak jednostki opancerzone, wyżej wymienione jednostki także nie mogą przejmować terenu. Warto jednak też wspomnieć, że prawie każdą jednostkę w grze możemy przetransportować samolotem w dowolne miejsce na mapie (o ile w danym miejscu znajduje się lotnisko). Im wyższy poziom naszej jednostki, tym większy będzie zasięg samolotu transportowego.

Na dzisiaj to tyle, w następnym artykule opiszę m.in. jednostki powietrzne.


5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Bart1607

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Klasy postaci w Aion.

Recenzja TurboBagiety
2

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

Realm of the Mad God - Archer

Poradnik Fragorski
4

CSGO Prime (B2P) E-Sportowa Gra Roku 2015, czyli Counter-Strike: Global Offensive

Recenzja Janusz1234567890
5

1100AD 1100AD - Recenzja gry przeglądarkowej!

Recenzja Malfour
6

World of Tanks M6A2E1 - Kryptonim Katrofel

Recenzja HansOmen
7

Paladins Paladins-> Najlepszy healer w grze (Jak grać Mal Dambą?)

Poradnik Quaresma
8

Star Stable Star Stable? Oto prosta recenzja

Recenzja Kasia678
9

Roblox Rozgrywka niczym w GTA!

Poradnik ketty
10

Unturned Unturned czyli jedna z najlepszych gier surwiwalowych

Recenzja BLAZEJ1
Chat