Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 1 1314 0
09.03.2018

Jak zostać profesjonalistą?

Counter Strike jest jedną z tych gier, w których umiejętności stanowią o tym jak wysoko zajdziemy. Wielu początkujących graczy, w nieświadomości popełni najprostsze błędy, które tę drogę na szczyt zamykają.
Postaram się przedstawić wam jak, zniwelować te błędy a także podam kilka sposobów by zwiększyć swoje umiejętności.


1. Trenuj movement

Poruszanie się po mapie jest ważnym elementem rozgrywki. W wielu sytuacjach różne skoki są bardzo przydatne np.: w sytuacji 1 na 1 możemy w łatwy sposób zmylić przeciwnika gdy ten spodziewając się nas z kuchni na mapie Mirage, zostanie zabity z shorta. Odpowiedni movement pozwoli nam również na szybsze znalezienie się w danym miejscu co pozwoli oczekiwać na przeciwnika. Warto poświęcić kilka minut dziennie na poćwiczenie. Można pobiegać po danej mapie, lub pobrać specjalną mapę z warsztatu do treningu.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2. Odpowiednio ustaw celownik

Wiele razy widziałem ale również sam popełniałem ten błąd zaczynając grę. Chodzi tu o poruszanie się z celownikiem skierowanym w ziemię. Przez takie ustawienie, gdy zauważymy przeciwnika, nasz celownik ma makabrycznie (jeśli chodzi o realia CS'a) długą drogę od ziemi na głowę przeciwnika. Często sprawia to, że po prostu zginiemy. Celownik powinniśmy trzymać na wysokości głowy przeciwnika, aby skrócić dystans, tym samym zwiększając nasze szanse na wygraną wymianę ognia. Jeszcze jednym błędem popełnianym przy ustawianiu celownika jest patrzenie się w ścianę podczas wychylania i tak samo jak w przypadku patrzenia się w ziemię wydłuża to dystans do przebycia dla celownika. Celownik powinien być utrzymany jak najbliżej rogu, zza którego się wychylamy.

3. Używaj granatów

Granaty są nieodłączną częścią każdej rundy. Pozwalają spowolnić poczynania przeciwnej drużyny lub pomóc nam zmylić przeciwnika. Trzeba ich natomiast używać z głową, gdyż bez sensu rzucony granat może zdradzić naszą pozycję. Warto nauczyć się kilku smoke'ów czy flashy na mapach turniejowych. Można wymyślać własne o ile się sprawdzają.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
4. Opanuj recoil

Rozrzut broni jest czymś czego warto się nauczyć. Każda z broni ma swój unikalny recoil, lecz dla początkującego wystarczy opanować AK-47 oraz M4A1-S lub M4A4. Pozwoli to na prowadzenie celnego ostrzału a co za tym idzie, przeciwnik, który nie potrafi opanować rozrzutu nie zdąży nas zabić. Warsztat Steam oferuje szereg map, które pozwalają na tego typu ćwiczenia.

5. Trenuj celność

To coś bez czego nie macie szans zajść wysoko. Im wyższa ranga (a raczej umiejętności przeciwników) tym mniej czasu na reakcję, a co za tym idzie jeżeli nie trafimy skończy się to dla nas śmiercią. Najzwyklejsza gra na boty może poprawić naszą celność a także wyznaczenie sobie celu na mapie i próbowanie trafić w niego. Najlepiej aby był to cel wielkości głowy przeciwnika, wtedy nauka będzie dawała lepsze efekty.

6. Sprawdzaj miejscówkiSprawdzanie miejsc gdzie potencjalnie może być przeciwnik jest bardzo ważne i pozwoli uniknąć niepotrzebnych zgonów. Wiele razy widziałem jak ktoś biegnie bez zastanowienia i zostaje zabity przez czekającego przeciwnika. Idąc jako pierwszy warto spojrzeć w lewo czy prawo i zobaczyć czy nikt nie czycha na nas. Nawet idąc na końcu warto sprawdzać miejscówki, których nie sprawdzili koledzy przed nami. Czaami przeciwnik tylko czeka aż jak najwięcej ludzi wyjdzie aby ich zabić. Unikniemy przez to często przegrania rundy w głupi sposób.

7. Najważniejsze! Komunikuj się

Najważniejsza zasada. Counter Strike to gra drużynowa więc bez komunikacji się nie obejdzie. Nawet podawanie informacji towarzyszom będzie pomocne, gdyż będą wiedzieli gdzie może być przeciwnik. Informowanie o przeładowaniu, rzuceniu flasha czy innego granatu czy prośba o osłanianie gdy rozbrajacie bombę. To wszystko pozwoli na przyjemniejszą grę i sprawi, że zaczniecie wygrywać zdecydowanie więcej.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez VerteN

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP Jak szybko wbić level?

Poradnik bananamother
2

Trzy najlepsze DLC do Euro Truck Simulator 2

Recenzja virusekbanan
3

The Sims 4 - Mody, które koniecznie musisz pobrać - Twarz

Poradnik Sylwiszel
4

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge - recenzja

Recenzja PanPillager
5

CSGO Prime (B2P) Poradnik Counter Strike Global Offensive

Poradnik ENZO_GAEMING123
6

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - poradnik

Poradnik smiesznie
7

League of Legends Poradnik junglera/ zaawansowany jungling

Poradnik pk_14
8

Trove Gra Trove - recenzja

Recenzja aligdansk
9

Najpopularniejsze gry 2019.

Recenzja TurboBagiety
10

Recenzja gry Pet Party

Recenzja Kacper12361838
Chat