Jak to działa
Przejdź do gry CSGO Prime (B2P)
CSGO Prime (B2P)
5.0 6 1367 0
22.03.2018

System rang w cs'sie co o nim sadzę?

Jak powszechnie wiadomo Counter-strike jest fps, w którym występuję system rang. Czym jest ranga? Ranga ma być odzwierciedleniem twoich umiejętności, ale czy rzeczywiście tak jest?
Rangi są wykorzystywane przez grę, do dobrania graczy w meczu turniejowym, ale czy naprawdę balansuje to rozgrywkę? Ten temat jest powiązany z moim poprzednim pytaniem widocznym linijkę wyżej (albo dwie). Wszystkie rangi z cs'a to:
1.Srebro I
2.Srebro II
3.Srebro III
4.Srebro IV
5.Elitarne srebro
6.Mistrzowskie elitarne srebro
7.Złoty laur I
8.Złoty laur II
9.Złoty laur III
10.Mistrzowski złoty laur
11.Mistrzowski obrońca I
12.Mistrzowski obrońca II
13.Elitarny mistrzowski obrońca
14.Wybitny mistrzowski obrońca
15.Legendarny orzeł
16.Mistrzowski legendarny orzeł
17.Mistrzowska pierwsza klasa
18.Elita światowa
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jak pomiędzy nimi awansować? Otóż Valve nigdy nie dało odpowiedzi ani jak daje nam rangę, ani jak awansować. Najpopularniejszą teorią są punkty ELO, czyli taki sam system jaki występuję w faceit. Jednakże nie ma tam rang, a są poziomy (od 1 do 10). Wracając jednak do teorii, to aby awansować potrzebne jest jakiś określony pułap tych punktów, idąc dalej tym tropem teoria mówi, że punktu dostaje się za wygrany mecz, zabójstwa, asysty i podkładanie i defowanie bomb. Natomiast za śmierci, czy przegrane mecze punkty są odejmowane. Teraz przejdę do meritum, czyli do tytułowego pytania co o nim sądzę. Myślę, ze pierwszą rzeczą jaka muszę zauważyć jest fakt, że rangi nie odzwierciedlają prawdziwych umiejętności np. ja z gold 4 pokonałem bez problemu orzełka (LE). Gdzie tkwi problem? Otóż ja gram jak mg1, a mam G4. Natomiast ten koles to poprostu farciarz, który albo trafiał na dobrych teammatów albo był boostowany. Tutaj widzimy kolejny problem, czyli tak zwane boost paki, czyli idzie sobie szczęśliwy silver daje pieniążki i go supreme czy globale na swoich smurfach boostują, jest to niestety zbyt popularne.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Inną popularną przyczyna spadania z rang sa cheaterzy. Nie mówię tutaj o kręcącym się spinbocie, a delikatnym, trudnym do wykrycia WH. Przez takich ludzi się spada, a mecz nie jest usunięty z rejestru, ponieważ WH nie zostało wykryte.
Przechodząc do konkluzji, uważam system rang za nie precyzyjny i możliwy do oszukania. Jednakże ja sam nie mam pomysłu jak ten system usprawnić. Myślę, że tutaj wy możecie się popisać w sekcji komentarzy. Co dalej? Sądzę, że to dobrze, że nie wiemy kiedy dokładnie nastąpi awans, ponieważ nie stresujemy się szansą na awans, ani szansą na spadek. Dodatkowo awans może wtedy dać nam niespodziewaną radość. Poza tym dałoby to kolejne pole do popisu dla cheaterów. Więc nie pozostało mi nic innego jak pochwalić Valve za tak dobry system (możecie to traktować jako ironię lub nie :) ).
Do widzenia! ELO!
5.0 (głosów: 6)
Art napisany przez Seb0L03

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Jaki najlepiej wybrać czołg

Poradnik Kub77a
2

BlockStarPlanet Gra BockStarPlanet- bardzo przyjemna gra

Recenzja Baldi191
3

Agar io Recenzjo-Poradniko-Tutorial Agar.io

Recenzja Bananon nr1
4

Recenzja gry Five Nights at Freddy's

Recenzja Siemkazbieramnasteam
5

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
6

MovieStarPlanet MSP Jakie unikaty można zdobyć za lvl?

Poradnik XxWilczyca1620xX
7

Roblox Top 10 najlepszych tycoonów na Robloxie

Poradnik Mivi51
8

Czy Sleeping Dogs to kolejny klon Grand Theft Auto?

Recenzja BLAZEJ1
9

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
10

Aion Jak zdobyć lepszy ekwipunek?

Poradnik JestemKacper
Chat