Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 60 980 0
12.03.2021

Lux - uniwersalny build

Lux jest czarodziejką światła, która najczęściej jest spotykana na supporcie i środkowej alei. W tym artykule omówię obie możliwości rozwoju tej bohaterki.

Zacznijmy od omówienia umiejętności pasywnej. Polega ona na nakładaniu za pomocą umiejętności ładunków, które można następnie zdetonować (tylko za pomocą auto ataku oraz superumiejętności) zadając obrażenia magiczne. Następna umiejętność Q to wiązka światła, która unieruchamia maksymalnie dwie jednostki. Natomiast umiejętność W nakłada sojusznikom tarczę (robi to dwukrotnie najpierw przy wystrzeleniu, a następnie przy powrocie). Umiejętność E powoduje wystrzelenie kuli, która następnie powoduje rozłożenie pola w kształcie koła, które spowalnia przeciwników oraz zadaje obrażenia przy detonacji. Ostatnia w kolejności jest superumiejętność R, która powoduje wystrzelenie promienia, który zadaje obrażenia wszystkim celom znajdującym się w jej obszarze oraz powoduje rozbicie ładunków z naszej umiejętności pasywnej oraz nakłada ładunek ponownie.

Na środkowej alei oraz na supporcie nastawionym na robienie obrażeń rozwijamy nasze umiejętności w następujący sposób: Q,E,W,E,E,R,E,Q,E,Q,R,Q,Q,W,W,R,W,W

Natomiast na Lux pod tarcze rozwój powinien wyglądać tak: Q,E,W,E,E,R,W,W,E,W,R,W,E,Q,Q,R,Q,Q (ewentualnie można zamienić po czwartym poziomie Q z E)

UWAGA! Jeżeli gramy Lux pod tarczę róbmy to jedynie, kiedy jesteśmy pewni umiejętności naszego adc lub jeżeli gramy w drużynie ze znajomymi lub korzystamy z komunikacji głosowej z sojusznikami. Jest to spowodowane małą liczbą obrażeń, którą dysponujemy oraz naszą bardzo małą przeżywalnością.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Przejdźmy do wyboru run zaczynając od Lux pod tarcze, ponieważ nie mamy zbyt dużego wyboru dobrych run. Zaczynamy od zielonego drzewka determinacji z runą kluczową "opiekun". Tylko w przypadku pierwszej linii możemy wybrać dwie umiejętności, które zależnie od preferencji i przeciwników mogą się sprawdzić. Są to "przepływ życia" oraz "grzmotnięcie tarczą". Następna linia to wybór "kościanej zbroi", natomiast w trzeciej wybieramy "rewitalizacje". Drugorzędne drzewko to wybór inspiracji z "dostawą ciastek" oraz "kosmiczną przenikliwością".

Jeżeli wybieramy Lux, której zadaniem będzie zadawanie obrażeń najlepszym wyborem będzie drzewko czarnoksięstwa z "ezoteryczną kometą". Pierwsza linia to zdecydowanie wybór "opaski przepływu many". W drugiej linii "transcendencji". Natomiast w trzeciej linii mamy do wyboru "poparzenie" pod lepszą wczesną fazę gry lub "nadchodzącą burzę" pod lepszą późną fazę gry (zdecydowanie polecam jednak tą drugą, ponieważ pozwoli nam na odbicie się podczas gry nawet po bardzo słabym początku). Natomiast wybór drugiego drzewka to inspiracja z "dostawą ciastek" oraz "kosmiczną przenikliwością" lub drzewko dominacji z "ciosem poniżej pasa" i "superłowcą" (można też wybrać kolekcję oczu i bezwzględnego łowcę, ale są to trochę słabsze wybory niż wcześniejsze runy z tego drzewka).

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Ostatnią rzeczą wartą uwagi jest wybór przedmiotów jakie najlepiej sprawdzą się podczas rozgrywki. Zacznijmy ponownie od Lux pod tarcze. Pierwszym przedmiotem będzie tutaj Imperialny Mandat lub jeżeli bardziej przyda się leczenie Odnowienie Kamienia Księżycowego. Buty to zdecydowanie wybór Ioniańskich Butów Jasności Umysłu, Błogosławieństwo Mikaela, Ognisty Trybularz i Chemtechowy Skaziciel. Kolejnymi wartymi uwagi przedmiotami są: Odkupienie, Kostur Płynącej Wody. Warto jednak zaznaczyć, że składane przedmioty będą zależały od przebiegu rozgrywki.

Natomiast jeżeli gramy pod obrażenia to wybieramy buty wymienione wcześniej lub Obuwie Maga. Mitycznym przedmiotem, który w większości sytuacji spisze się najlepiej będzie Nawałnica Luden. Następne przedmioty zależą od tego jak często giniemy oraz jak wyglądają nasze finanse, ale nie powinniśmy wybierać między innymi przedmiotami niż: Skupienie Horyzontalne, Morellonomicon, Zabójczy Kapelusz Rabadona, Całun Banshee, Klepsydra Zhonyi i Kostur Pustki.

To już wszystko co należy wiedzieć na początek przygody z bohaterką o imieniu Lux. Jest to przyjemny wybór na początku naszej przygody z grą jeżeli chcemy ją bezpiecznie poznać oraz namieszać w szeregach przeciwnika serwowanymi przez nas efektami kontroli tłumu czy obrażeniami.

Jak zawsze zachęcam do wypróbowania tej postaci, oceniania i komentowania artykułu oraz jeżeli chcecie zapoznać się z innymi poradnikami oraz ciekawostkami z gier zapraszam na mój kanał YT dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

Do zobaczenia w grze lub na streamie. :)

5.0 (głosów: 60)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Czy warto czekać - Cyberpunk 2077?

Poradnik TurboBagiety
2

League of Legends Omówienie pozycji w League of Legends.

Poradnik mati#kicia
3

Roblox Rozgrywka niczym w GTA!

Poradnik ketty
4

Czy VALORANT jest konkurentem CS:GO

Tutorial Mati 11
5

The Sims 4 - Życie Eko! Moja opinia.

Recenzja Miruki
6

Call of War Call of War 1.5 - co wiadomo?

Recenzja Bart1607
7

Jak stworzyć ładny dom w The Sims 4?

Poradnik ni.colaa
8

Najlepsze gry z Barbie

Recenzja Cesere
9

Szybcy i wściekli w FIFA 19? czyli najszybsi zawodnicy w grze

Poradnik MatiSzelka007
10

Hearthstone - Rycerze Mroźnego Tronu

Poradnik MrMilosz254
Chat