Jak to działa
5.0 1 2356 0
18.07.2017

Dlaczego (nie)warto kupować Attack on Titan: Wings of Freedom

Gra Attack on Titan: Wings of Freedom jest produkcją osadzoną w uniwersum anime Shingeki no Kyojin. Jako wielki fan anime i mangi oraz samej serii o Ataku Tytanów, obok tego "dzieła" nie mogłem przejść obojętnie.

Produkcja odrzuca już na samym wstępie swoją ceną - 59.99 euro. Na G2A lepiej nie jest, a właściwie nie jest w ogóle, bo na tej platformie Attack on Titan: Wings of Freedom nie znajdziemy.

Przejdźmy jednak do samej produkcji. Fabuła gry to spłycona wersja tej z serii animowanej. Powoduje to u mnie bardzo negatywne odczucia - nie ciekawi mnie to w tej grze kompletnie, zwłaszcza, że drugi raz słyszę tą samą historie. Czuje się jakbym drugi raz oglądał anime, tylko że w bardzo miernie zrobionym CGI. Fabuła serii jest co prawda dobra i przypadnie do gustu graczom. Jednak fanowi anime odradzam z miejsca!
Przejdźmy do mechaniki gry. Sztuczna inteligencja tytanów (naszych olbrzymich przeciwników), bardzo często zawodzi - pojawiają się bugi typu prób wchodzenia ich w budynki i tym podobne. Nie utrudnia to gry i nie zwraca się na to zbytnio uwagi, jednak jest to niezaprzeczalną wadą i błędem w produkcji, który powinien zostać poprawiony jak najszybciej.

Sama walka z tytanami jest nadzwyczaj przyjemna. Odczuć można co prawda mały dyskomfort ze względu na dziwnie ustawiającą się kamerę, jednak sama rozgrywka jest niesamowicie atrakcyjna.

Niestety dla samych walk i gameplayu również gry kupować nie warto. Na internecie można znaleźć podobną produkcje, będącą w dodatku Free To Play, która działa na praktycznie identycznych zasadach walki. Jedyną różnicą jest komiczna i bardziej rozpikselowana grafika. Chodzi mi oczywiście o Attack on Titan Tribute Game.
Wnioski nasuwają się więc same. W żadnym wypadku nie warto za tą produkcje płacić 50, czy 60 euro! Wartość oceniłbym na około 10 do 20 euro.

To prawda, że gra Atak Tytanów: Skrzydła Wolności oferuje nam świetną zabawę w bardzo przyjemnej oprawie graficznej. Moim zdaniem jest to jednak zbyt mało rozbudowany, zbyt zabugowany i po prostu za słaby produkt, aby był warty takiej ceny.

Podsumowanie artykułu znalazło się już w pierwszym zdaniu tego akapitu. Myślę więc, że ostatnią możliwością jest odesłanie was do Attack on Titan Tribute Game, zwłaszcza jeśli narzekacie na brak funduszy brakujących do kosztującego 60 euro, niewiele lepszego następcy.

A czy Ty miałeś kiedyś okazję pograć w tą produkcje? Jeśli nie, lub co gorsza nie widziałeś animowanej wersji to bardzo do tego zachęcam. Jeśli tak podziel się opinią w komentarzu!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Rezenzja gry CS:GO !

Recenzja barteku444
2

League of Legends Twitch - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
3

"Detroit: Become Human"

Recenzja bananek_strażak
4

Dead Island- która postać będzie dla mnie najlepsza?

Poradnik rzulty
5

Metin2 Garść informacji o grze Metin 2

Recenzja Klavres
6

My Little Farmies Opis gry My Little Farmies

Recenzja playerfull
7

Grand Theft Auto V (B2P) Sposób na szybki zarobek

Poradnik Bananek2012
8

Margonem Margonem, fenomenalna gra przeglądarkowa

Recenzja TroXxXx
9

MovieStarPlanet MSP MSP | Jak szybko zdobyć fame

Poradnik Fanifet
10

Karty i Runy w The Binding of isaac afterbirth

Poradnik xrey69
Chat