Jak to działa
5.0 1 3229 0
18.07.2017

Dlaczego (nie)warto kupować Attack on Titan: Wings of Freedom

Gra Attack on Titan: Wings of Freedom jest produkcją osadzoną w uniwersum anime Shingeki no Kyojin. Jako wielki fan anime i mangi oraz samej serii o Ataku Tytanów, obok tego "dzieła" nie mogłem przejść obojętnie.

Produkcja odrzuca już na samym wstępie swoją ceną - 59.99 euro. Na G2A lepiej nie jest, a właściwie nie jest w ogóle, bo na tej platformie Attack on Titan: Wings of Freedom nie znajdziemy.

Przejdźmy jednak do samej produkcji. Fabuła gry to spłycona wersja tej z serii animowanej. Powoduje to u mnie bardzo negatywne odczucia - nie ciekawi mnie to w tej grze kompletnie, zwłaszcza, że drugi raz słyszę tą samą historie. Czuje się jakbym drugi raz oglądał anime, tylko że w bardzo miernie zrobionym CGI. Fabuła serii jest co prawda dobra i przypadnie do gustu graczom. Jednak fanowi anime odradzam z miejsca!
Przejdźmy do mechaniki gry. Sztuczna inteligencja tytanów (naszych olbrzymich przeciwników), bardzo często zawodzi - pojawiają się bugi typu prób wchodzenia ich w budynki i tym podobne. Nie utrudnia to gry i nie zwraca się na to zbytnio uwagi, jednak jest to niezaprzeczalną wadą i błędem w produkcji, który powinien zostać poprawiony jak najszybciej.

Sama walka z tytanami jest nadzwyczaj przyjemna. Odczuć można co prawda mały dyskomfort ze względu na dziwnie ustawiającą się kamerę, jednak sama rozgrywka jest niesamowicie atrakcyjna.

Niestety dla samych walk i gameplayu również gry kupować nie warto. Na internecie można znaleźć podobną produkcje, będącą w dodatku Free To Play, która działa na praktycznie identycznych zasadach walki. Jedyną różnicą jest komiczna i bardziej rozpikselowana grafika. Chodzi mi oczywiście o Attack on Titan Tribute Game.
Wnioski nasuwają się więc same. W żadnym wypadku nie warto za tą produkcje płacić 50, czy 60 euro! Wartość oceniłbym na około 10 do 20 euro.

To prawda, że gra Atak Tytanów: Skrzydła Wolności oferuje nam świetną zabawę w bardzo przyjemnej oprawie graficznej. Moim zdaniem jest to jednak zbyt mało rozbudowany, zbyt zabugowany i po prostu za słaby produkt, aby był warty takiej ceny.

Podsumowanie artykułu znalazło się już w pierwszym zdaniu tego akapitu. Myślę więc, że ostatnią możliwością jest odesłanie was do Attack on Titan Tribute Game, zwłaszcza jeśli narzekacie na brak funduszy brakujących do kosztującego 60 euro, niewiele lepszego następcy.

A czy Ty miałeś kiedyś okazję pograć w tą produkcje? Jeśli nie, lub co gorsza nie widziałeś animowanej wersji to bardzo do tego zachęcam. Jeśli tak podziel się opinią w komentarzu!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

CSGO Prime (B2P) Best of The Best, czyli profesjonalne drużyny esportowe CS:GO

Recenzja Janusz1234567890
2

MovieStarPlanet MSP Recenzja gry MovieStarPlanet- Pani.Bananowa

Recenzja Pani.Bananowa
3

0 A.D. - Czyżby NOWY Spadkobierca RTS? I to ZA DARMO?!

Recenzja Mheetu
4

Zarabianie w fifie 18 (Działa w każdej fifie)

Poradnik Quba
5

Transformice Myszowata gierka czyli Transformice.

Poradnik WiktoriaBananek!
6

Team Fortress 2 Ekonomia w Team Fortress 2 Oraz rodzaje scamerów!

Recenzja Siemkazbieramnasteam
7

Warface Jak grać: strzelcem, inżynierem, medykiem, snajperem

Poradnik Bananek2014
8

Heavy Metal Machines Gameplay z gry Heavy Metal Machines

Video Nostalgic
9

Momio Momio - co to jest i jak tego używać?

Tutorial Dimtyy
10

Forge of Empires Przewodnik po grze i kilka słów o mechanice

Recenzja dfk123
Chat