Jak to działa
Przejdź do gry Fortnite
Fortnite
5.0 1 642 0
10.08.2018

Jak tracić by nie stracić wszystkiego czyli o budowaniu.

Jak każdy chyba wie budowanie w Fortnite jest jedną z najważniejszych rzeczy by przetrwać w końcu gra w głównej mierze na budowaniu polega. W tym poradniku podpowiem jak budować by nie zginąć z rąk wroga lub naszej własnej głupoty. Opiszę jakich materiałów używać w jakich sytuacjach oraz podam przykładowe bindy profesjonalnych graczy i streamerów.
Zacznijmy od tego jak zdobyć poszczególne materiały.
Drewno:
Drewno zdobyć jest najłatwiej ze wszystkich materiałów, w końcu co oczywiste wypada ono z drzew.
Po za miastami najlepiej jest skupić się na właśnie drzewach. W miastach najlepiej skupić się na paletach oraz meblach w budynkach. Polecam niszczyć meble w budynku na który skoczyliście, szczególnie na Tilted Towers gdzie trudno o materiały inne niż cegła która na szybkie walki nie sprawdza się aż tak dobrze jak drewno ale o tym później. Drewno posiada największe HP startowe i buduje się najszybciej z wszystkich przez co jest najlepsze do szybkich fortyfikacji podczas walki
Metal:
Metal opiszę jako drugi (dlaczego dowiecie się później). Jest to materiał warty do używania na końcu do budowania baz końcowych ponieważ jego HP startowe jest niskie i buduje się długo aczkolwiek jest najwytrzymalszym z materiałów gdy już się całkowicie zbuduje nasza struktura.
Pozyskać można go z aut, kontenerów, płotów oraz metalowych ścian w budynkach na Dusty Divot.
W mieście jest go zdobyć najłatwiej, lecz by nie musieć wychodzić na ulice zbyt szybko polecam go zdobywać z elektroniki i lodówek oraz pralek/zmywarek w budynkach na start.
Cegła:
A na koniec cegła, jest to materiał pomiędzy metalem a drewnem, jest uniwersalny.
Zdobywać się go da z kamienia i ścian. Nie polecam dużych kamieni gdyż dają mało cegły.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Teraz przejdziemy do porad dotyczących budowania podczas walki w grze.
na obrazku powyżej widzimy walkę pomiędzy dwoma graczami. po prawej widać budynek 1 na 1 przydatny do szybkiego obudowania się i peekowania graczy z rampy postawionej w środku. Niestety jest łatwy do zaatakowania przez wroga który wystarczy iż zbuduje dwie rampy nad nasz budynek i może nas zabić strzelbą lub co teraz jest częste smg lub p90. łatwy też jest do zaatakowania granatami, w szczególności czepiakiem. Do rushowania wrogów polecam double ramp i wall combo. Polega na budowaniu dwóch ramp obok siebie i jednoczesnym stawianiu przed nimi ściany by je chronić przed zestrzeleniem. jest to trudne do opanowania ale warte zachodu. Jednym z wytrzymalszych budynków do obrony przed wrogiem jest wieża 2 na 2 budowana najlepiej na 3 poziomy gdyż tyle przeżyje nasza postać gdy spadnie. Jeżeli chcemy zaryzykować możemy zbudować na wyższy poziom lecz wtedy gdy zniszczą nam dół to cała budowla się rozwali i spadniemy w dół otrzymując obrażenia. Gdy się leczymy lub segregujemy ekwipunek najlepiej obudować się 1 na 1 i dać nad nas podłogę chroniąc nas od strzałów z każdej strony.
Podczas walki gdy ktoś robi to samo przeciw nam warto zniszczyć jego ścianę i postawić własną by nie mógł postawić kolejnej. Wtedy edytujemy ścianę robiąc okno i strzelając w przeciwnika.
Gdy chcemy się szybko ukryć można postawić nad sobą dach kucając na ziemi (najlepiej z cegieł bo nie widać przez nie nas pod dachem).
Dach warto też przerobić na odwrócone schody za pomocą edycji budowli której jeszcze nie zbudowaliśmy, przydaje się to gdy chcemy szybko zejść z naszych budowli lub innych budynków w grze. Można je też zrobić w zwykłe schody i używać ich zamiast ramp by wchodzić na górę gdyż one w przeciwieństwie do ramp mogą być postawione odwrócone na sobie. Można też za pomocą dachu wchodzić przez okna (normalnego dachu)
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Ustawienia:
By budować szybko i skutecznie nigdy nie zostawiajcie bindów na F1, F2, F3, i F4 jak widzicie wyżej profesjonalni gracze zawsze zmieniają ustawienia budowania. Najlepiej ustawić je na takie które wam najbardziej pasują i na których gra się wam najlepiej. W tej kwestii to wy musicie znaleźć swoje ustawienie które jest dla was idealne. Nie kierujcie się innymi ale dla przykładu podam wam bindy profesjonalnych graczy oraz moje byście zobaczyli na jakich grają inni.
Moje bindy:
Ściana-Q, Rampa-Mouse button 4, Dach-X, Podłoga-Lewy Alt
Czułość mam na ,16 lecz polecam większą do szybszego budowania.
Czułość celowania mam na ,76.
Bindy Daequana:
Ściana-Q, Rampa-F, Platforma- 8 na logitechu G600, Dach- 9 na logitechu G600.
Bindy FaZe Tfue:
Ściana-C, Podłoga-E, Rampa-Q, Dach- Mouse button 5.
Mam nadzieje iż poradnik się przyda, miłej gry!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez BanankoKing

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zalogować się do starego MSP??

Poradnik Porarzo
2

League of Legends Nami - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
3

Football Manager 2018

Recenzja Musik
4

RETRO: Shin Megami Tensei I

Recenzja LiquidSnake
5

Agar io Gra, która zyskała miliony graczy-Agar.io

Recenzja Junko Chan
6

MovieStarPlanet MSP MSP - unikaty za level i z tygodniów unikatów

Poradnik BiałyBananek
7

Minecraft Jak stworzyć własny TEXTUREPACK do Minecraft'a?

Tutorial WalcQ
8

Jak zdobywać bananki i exp?

Poradnik lol troll
9

Rail Nation Rail Nation - Gry za bananki #4

Recenzja toya_xd
10

League of Legends League of Legends - jak zacząć?

Tutorial evengace
Chat