Jak to działa
Przejdź do gry Goodgame Empire
Goodgame Empire
5.0 1 1303 0
30.12.2017

Goodgame Empire - recenzja

Goodgame Empire - bardzo wciągająca przeglądarkowa gra strategiczna online. Mimo że gra ma już swoje lata nadal cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony graczy ponieważ, otrzymuje bardzo dużą ilość aktualizacji. Po mojej kilkuletniej przerwie od gry postanowiłem ostatnio założyć nowe konto i rozpocząć rozgrywkę. Ku mojemu zdziwieniu gra zmieniła się nie do poznania przywitał mnie nowy tutorial i inne zadania, dostrzec można również lekką poprawę graficzną. Za murami zamku pojawia się teraz o wiele więcej "obozów" dzięki którym możemy brać udział w rozmaitych wydarzeniach specjalnych oraz od czasu do czasu możemy tam spotkać kupca czy "siewców zarazy" którzy mogą za odpowiednią opłatą wyrządzić szkody twoim wrogą przez zarażanie ich mieszkańców. Stałą nowością jest też obóz najemników dzięki któremu możemy wykonywać codzienne misje z ciekawymi nagrodami.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Warto wspomnieć również o bardzo rozbudowanym systemie sojuszy. Po ukończeniu tutorialu mamy dwie opcje: dołączyć do istniejącego lub utworzyć nasz własny. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję będziemy musieli zapłacić:
-100 drewna
-50 kamienia
-50 monet
-375 rubinów

Fakt, to nie jest duża cena jednak należy mieć na uwadze to, że późniejsze ulepszenia będą znacznie droższe. Nowością była również możliwość budowania budynków sojuszu, mamy do wyboru: stolice, metropolie handlowe, monumenty, wieże królewskie czy laboratorium każde z nich zapewnia ciekawe premie oraz możliwości. Każdy sojusz posiada też swoją kuźnię dzięki której za złoto codziennie możemy wykuć jeden przedmiot, cena i właściwości tego przedmiotu zależy o poziomu kuźni. Aby móc wybudować budynki lub ulepszyć kuźnię trzeba zapłacić odpowiednią ilość surowców ze skarbca sojuszu do którego można wpłacać darowizny. W sojuszach działa również podział na rangi oraz można zawierać porozumienia między sojuszami lub prowadzić z nimi wojnę.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie osiągnięcia przez gracza 13 poziomu doświadczenia. Uzyskujemy wtedy możliwość wybudowania "majątku" dzięki któremu uzyskujemy naszego drugiego kasztelana (pierwszy jest na naszym głównym zamku) z pomocą kasztelana i armii dużej lub małej to zależy od sytuacji możemy zająć wolny posterunek lub przejąć posterunek od innego gracza po wygranej bitwie i okupacji która trwa 24 godziny posterunek oficjalnie staje się nasz należy być bardzo ostrożnym ponieważ, inni gracze mogą go atakować albo co gorsza spróbować go przejąć. Każdy posterunek jest nastawiony na produkcję dwóch surowców. Może to być żywność i drewno, żywność i kamień oraz drewno i kamień. Do posterunku możemy wysyłać nasze wojsko do obrony lub surowce na budowę, tak samo z posterunku do głównego zamku.


Podsumowując bardzo polecam tą grę ponieważ, jest to bardzo ciekawa i wciągająca produkcja która na przestrzeni lat zmieniła się nie do poznania.

Plusy:
-rozbudowane zadania i misje.
-wiele możliwości rozwoju królestwa.
-zaawansowany system sojuszy
Minusy:
-Długie okresy oczekiwania na ukończenie budowy czy szkolenia.

Ocena: 9/10
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Wojtek2363

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Brawl Stars Moja opinia na temat tej gry

Recenzja M0rliny123
2

Jak szybko i skutecznie zdobywać Bananki?

Poradnik Kamcio98
3

Garry's Mod (B2P) Garry's Mod to dobra gra?

Recenzja Kubsoon243
4

Star Stable Co to jest Star Stable Online i jak zacząć grać?

Tutorial Banankowy grac
5

League of Legends Twitch w Jungli Poradnik

Poradnik Davi69
6

CSGO Prime (B2P) M4A4 vs M4A1-S - którą wybrać - porównanie!

Poradnik JestemKacper
7

League of Legends Ezreal - uniwersalny buid

Poradnik Gremlininio
8

Oddworld: Soulstorm - remake w który warto zagrać!!

Poradnik Kacper12361838
9

Rainbow Six Extraction - Recenzja

Recenzja Kejzer17
10

CSGO Prime (B2P) Jak wyjść z silvera i golda?

Poradnik SPEEDDs
Chat