Jak to działa
0.0 0 317 0
15.12.2017

Gra karciana Hearthstone

Chciałbym tu napisać o mojej przygodzie z grą Hearthstone. Odkąd pamiętam byłem fanem gier karcianych. Moje pierwsze gry nie były grami na komputer, urządzenie mobilne (wtedy takich za bardzo nie było) czy też konsolę. Zaczynałem od gry karcianej Magic the Gathering. Następnie były i inne tytuły. Ta tematyka tak bardzo mi pasuje, że kiedy podano wiadomość o powstawaniu Hearthstone-a zacząłem się nią interesować. Jak się okazało mechanika gry nie jest bardzo wymagająca, jednak nie to mnie urzekło. Tym co przekonało mnie do tej gry była przede wszystkim mnogość wyborów oraz oczywiście bajkowa grafika gry.
Sama gra pozwala nam wybrać z dziewięciu podstawowych klas bohaterów: Wojownik, Szaman, Łotr, Paladyn, Łowca, Druid, Czarnoksiężnik, Mag, Kapłan. Obrazek poniżej pokazuje jak wyglądają bohaterowie.
Każda klasa posiada swoją unikalną zdolność specjalną i oczywiście zupełnie inny zestaw kart którymi można grać. Dodatkowo jest też dużo kart do wszystkich klas, które jeszcze bardziej urozmaicają układania talii. Są różne sposoby walki ale najbardziej oczywistym jest pojedynek dwóch bohaterów.
Przystępując do pojedynku najpierw musimy mieć stworzoną talię 30 kart do danego bohatera. Wybieramy go i czekamy aż gra wylosuje nam przeciwnika. Po wylosowaniu każdy ustala rękę początkową i rozpoczyna się walka. Bohater ma zawsze 30 życia na początku i trzy lub cztery karty w ręce. Drugi gracz dostaje bonus w postaci karty jednego kryształu many za to, że jest drugim graczem. Walka toczy się w naprzemiennych turach aż któryś z bohaterów straci całe życie.
W rozgrywce są oczywiście różne tryby walki: Pojedynek, Arena, Przygoda, Karczma.
Każdy z nich jest na swój sposób unikalny i pozwala zdobywać czy to złoto (za które kupuje się karty), karty czy pył (za który tworzy się nowe karty).
Im więcej kart tym więcej kombinacji do tworzenia nowych, ciekawych, niepokonanych talii.
Dodam oczywiście że nie wydałem na nią prawdziwych pieniędzy gram tylko i wyłącznie tym co zdobyłem w grze. Kolejne karty można między innymi zakupić za złoto które zdobywa się podczas wykonywania kolejnych zadań. Co dziennie dostaje się nowe zadanie np. zagraj 15 demonów. Każde zadanie ma inną wartość w złocie. Posiadając odpowiednią ilość złota tzn. 100 można kupić dodatkowy pakiet kart w którym to znajduje się 5 kart. Gwarantowane jest że będzie tam przynajmniej jedna karta rzadka lub lepiej. Jeśli chodzi o rodzaje kart to możemy wyróżnić podstawowe, klasyczne, rzadkie, epickie, legendarne a dodatkowo każda karta może być złota. Każdą kartę poza podstawowymi można zamienić na pył, a za ten kupić inną kartę lub karty. Tak więc jak widać nasza kolekcja może się stale powiększać. Oczywiście nie bez końca gdyż jest ograniczenie co do kart posiadanych w talii tzn. można mieć 2 takie same karty każdego rodzaju oprócz legendarnych których to można posiadać tylko jedną kopię. Nadmiarowe zdobyte karty oczywiście można zamienić na pył.
Podsumowując dla mnie ta gra jest 10/10 gdyż spędziłem przy niej sporo godzin tak naprawdę gram prawie codziennie przynajmniej jedną partyjkę. Nie dbam za bardzo o ranking gdyż gram tylko dla zabawy i przyjemności składania nowych być może niezbyt skutecznych talii;).
Zachęcam do spróbowania.
0.0 (głosów: 0)
Art napisany przez rhcorvin

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Tibia Tibia - Milczący świat Tibii

Recenzja Cesere
2

CSGO Prime (B2P) Najfajniejsza mapa #1 | CS:GO

Video IKY
3

Roblox 5 ciekawostek o Roblox!

Video Namirt
4

CSGO Prime (B2P) Potęga Nowych Światów cz. 1

Video DEADSHUTFIRE
5

Fortnite Uwolnienie się króla lodu | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
6

CSGO Prime (B2P) Najfajniejsza mapa #2 | CS:GO

Video IKY
7

Pegasus - Czyli najlepiej sprzedająca się konsola w historii Polski!

Recenzja Bax04
8

Elvenar Elvenar - recenzja gry przeglądarkowej

Recenzja Daniel67119
9

CSGO Prime (B2P) 6 PORAD JAK SZYBKO AWANSOWAĆ W CS GO!

Poradnik ★✘нαcкεd✘★™
10

Stronghold Kingdoms Do czego służy honor i jak go zdobyć.

Poradnik Banankowiec2453
Discord