Jak to działa
Przejdź do gry Minecraft
Minecraft
5.0 1 1786 0
29.06.2017

Skąd wziął się fenomen Minecrafta?

Zaczynając artykuł chciałem napisać, że nie będzie on w żaden sposób odkrywczy - jeśli kogoś kiedykolwiek ten temat ciekawił i wpisał w swoją wyszukiwarkę frazę z tematu na pewno dochodzi do takich samych wniosków i wszystko w tej recenzji będzie dla niego oczywiste. Pozdrawiam i życzę miłego czytania!

95% graczy, którzy decydują się odrzucić Minecrafta z listy "wartościowych" tytułów robią to z dwóch powodów: jest grą "przehypowaną", lub dlatego, że w dobie gier o grafice prawie wyjętej ze świata realnego, Minecraft jest po prostu rozpikselowany... Uważam, że w tym słuszności akurat gracze nie mają. Razem z CS:GO, Minecraft jest dziś najlepiej sprzedającą się grą. Być może nawet najlepiej sprzedającą się w historii!

Minecraft największą popularność zdobył, jak wiadomo, u dzieci. Zdejmuje on jednak pewne limity i stawia przed każdym z nas świat w którym zrobić możemy wszystko. Nasz świat! Kreatywność, którą możemy się posługiwać i rozwijać w tym tytule są chyba jej największymi plusami. Produkt firmy Mojang (a aktualnie Microsoft) jest niesamowicie grywalny i edukacyjny dla osób w każdym wieku i każdej płci.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Popularność Minecrafta na całym świecie rozwijała się początkowo wśród wąskiego grona osób. Później to grono zaczęło powiększać się i powiększać. W pewnym momencie swój udział w tym miały przede wszystkim fimiki na YouTubie, przez które gra została tak bardzo przez społeczeństwo znienawidzona. Kilku, czy nawet kilkunasto milionowe pod względem wyświetleń filmiki zasypywały witrynę przez bardzo długi czas.

Kolejnym etapem, który swój udział w procesie rozprzestrzeniania Minecrafta ma również teraz jest wcielanie jego uniwersum w realne życie. To znaczy powstają zabawki, klocki i inne akcesoria związane z Minecraftem. Dzieci zafascynowane grą, potrafią nawet BAWIĆ SIĘ w Minecraft z przyjaciółmi. Jakkolwiek to nie brzmi i nie wygląda, to tak jest.

Co jednak spowodowało początkową popularność Minecrafta? Moim zdaniem właśnie zdjęcie granic. Każdy może stawiać sobie własne cele, do których dąży zaczynając grę od zera. Rozwijając się za pomocą eksploracji świata. Ryzyko jakie gra przed nami stawia, ponieważ przy każdej śmierci stracić możemy na prawdę sporo. Do tego również tryb wieloosobowy, który aktualnie jest jedną z głównych zalet tego produktu. Niebezpiecznie nie możemy czuć się już tylko z powodu mobów, ale również z powodu nieustannie nękających nas prawdziwych graczy.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Co sądzę o Minecrafcie ja? Przyznam szczerze, że przegrałem w niego wiele godzin. Miałem etapy kiedy stawałem po stronie zarówno zwolenników, jak i hejterów tej produkcji. Z biegiem czasu jestem jedynie w stanie pogratulować "Notch'owi", że stworzył grę, w której kreatywność jest jedynym postawionym limitem.

Przeprosić muszę wszystkich, którzy czekali na krytykę Minecrafta... Nie ważne kto, jaką ma opinię na jego temat, ale skoro gra cieszy się taką popularnością (zwłaszcza wśród dzieci), to nie uważam, żeby miało w tym być coś złego. Każdy ma prawo grać w co chce. Jeden z nas może uważać za grę na żałośnie niskim poziomie Minecrafta, a drugi najnowszego Wiedźmina. Dlatego, drodzy czytelnicy, szanujmy produkcje wartościowe, tak jak szanujemy siebie nawzajem.

Pozdrawiam i liczę na konstruktywne opinie o tym tytule w komentarzach!
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez toya_xd

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Nowy kolos na 63 poziomie już w grze! + minievent sierpniowy

Poradnik Deez
2

Margonem Jak zdobyć swoją pierwszą legendę?

Poradnik Eton
3

H1Z1: King of the Kill (B2P) Pierwsze kroki w H1Z1: KotK

Poradnik BananowaBestia
4

CSGO Prime (B2P) ECS Season 3 - podsumowanie.

Poradnik lynnSSky
5

Silence is defending - o narracji w grach

Poradnik LiquidSnake
6

League of Legends Moje wrażenia z gry League of Legends

Recenzja marcin072
7

Gardenscapes Czy warto grać w Gardenscapes?

Recenzja r0x.xa
8

Hero Zero Cześć! Nazywam się Michał

Recenzja OL4FF
9

Goodgame Empire Po prostu klasyk w czasach średniowiecza odgrywany

Recenzja Miniganer
10

MovieStarPlanet MSP Recenzja najnowszego motywu - Light Up The Sky (Grudzień 2021 - Styczeń 2022)

Recenzja Sylwiszel
Chat