Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 2 11628 0
07.07.2017

Darius - poradnik do gry

Darius jest Noxiańskim wojownikiem i bratem Dravena, który jest najsilniejszy w early do mid game. Jest jednym z fleksyjnych top lanerów, którzy działają dobrze zarówno z buildem mocno tankowym jak i czystym dmg. Jego zdrowie skaluje się bardzo dużo, bowiem aż 100 jednostek co lvl. Oznacza to, że na 18 lvl Darius ma aż dodatkowo 1800hp. Jedną z jego najważniejszych umiejętności jest E, które przyciąga do siebie przeciwnika i pozwala na zadawanie większej ilości DMG, gdyż ignorujemy po części jego pancerz. Bardzo łatwo jest wykonać combo, przyciskamy po prostu W+E+Q, dzięki czemu przyciągamy wroga i atakujemy go młynkiem. Naszą pasywką jest Krwawienie, które stackuje się do pięciu razy. Po tych razach dostajemy duży bonus do DMG. Przy wykonaniu comba będziemy już mieć z dwa-trzy stacki, więc musimy uderzyć kogoś jedynie dodatkowe parę razy aby zadać ostateczny cios. Dobrym do tego jest R, które odnawia się szybciej jeśli nim kogoś zabijemy. Oczywiście możemy po prostu atakować oponenta aż się wykrwawi bez użycia R, co w early game prawie zawsze gwarantuje nam zabójstwo. Darius jest silnym top lanerem, zwłaszcza wtedy gdy jest odpowiednio nakarmiony, więc ważne jest zabijanie przeciwnika w tej early lining phase, gdzie Darius jest najbardziej potężny.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jest parę buildów, które działają na Dariusa. Istnieją jednak cztery core itemy, które zawsze się przewijają. Pośpieszamy budowanie Czarnego Tasaka, który daje nam 40 AD, 400 HP oraz 20% skróconego czasu odnawiania. Drugi to buty - Tabi Ninja. Dają +45 prędkości ruchu, 30 pancerza oraz blokuje 10% obrażeń otrzymanych od podstawowych ataków. Trzecim itemem jest Omen Randuina, dający nam 350 HP, 60 pancerza oraz zmniejsza otrzymywanie obrażeń krytycznych o 20%. Czwartym, a jednocześnie ostatnim core itemem jest Oblicze Ducha. Zapewnia nam 500 HP, 70 odporności na magię, +150% regeneracji zdrowia oraz 10% skróconego czasu odnawiania. Najbardziej zbalansowanym buildem jest gdy dokupimy jeszcze Anioła Stróża oraz Gruboskórność Steraka. Jeżeli naszym oponentem jest ktoś, kto ma bardzo duży atak fizyczny to dokupujemy Kolczastą Kolczugę oraz Słoneczną Pelerynę. Ostatni wariant to ten, gdy nasz oponent dysponuje atakiem magicznym. Zamieniamy wtedy Tabi Ninja na Obuwie Merkurego oraz Pochłaniacz Uroków/Paszczę Malmortiusa.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Runy dla Dariusa mają tylko jeden wariant. Niestety potrzebujemy run z 3 kręgu do wykorzystania jego maksymalnego potencjału. Prezentuje się to następująco:

Greater Mark of Attack Damage 9
Greater Seal of Armor 9
Greater Glyph of Magic Resist 9
Greater Quintessence of Attack Speed 3.

Z runami z 2 kręgu prezentowało by się tak:
Attack Damage 9
Armor 9
Magic Resist 9
Attack Speed 3

Summoner Spellami, które powinniśmy wziąć to oczywiście Teleport oraz Błysk. Możemy ewentualnie wymienić Teleport na Ducha, ale to mniej wybierane rozwiązanie.

W specjalizacji mamy dwa wybory do spersonalizowania. Pierwszy to Świeża Krew kontra Uczta. Jeżeli chcemy grać bardzo agresywnie to wybieramy Świeżą Krew, która dodatkowo skaluje się z pasywką Dariusa. W przypadku, gdy potrzebujemy lepszego sustainu i mamy problem na linii (np. Fiora) to wybieramy Ucztę. Drugim wyborem jest Wampiryzm kontra Naturalny Talent. W przypadku wybrania Wampiryzmu dostajemy dodatkowy sustain, jednak musimy wtedy zakupić Ostrze Dorana jako nasz startowy item. Naturalny Talent daję nam dodatkowy dmg, który pozwala nam kupić Tarczę Dorana zamiast Ostrza.

Podsumowując: Darius jest dobrym tankiem, który ma dobry sustain i jest świetnym głównym zadającym obrażenia.
5.0 (głosów: 2)
Art napisany przez kosiu123

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Czy warto było zmarnować na tą grę parę tysięcy godzin?

Recenzja nałogowygracz
2

War thunder to fajna gra

Recenzja Inwestor
3

Fortnite Fortnite gra free to play oparta na mikropłatnościach ?

Recenzja Piotrekjh
4

Retro Sektor XIII. Warcraft III: The Frozen Throne

Recenzja Tybero
5

Crossout Crossout - Pobaw się w post apokaliptycznego inżyniera!

Recenzja Zakatarzony
6

League of Legends Warwick bóg lifesteala

Poradnik TOXICxHENTAI
7

Movie star planet hack tool. Czy coś takiego istnieje.

Poradnik Cesere
8

Hero Zero Prostsza gra nie istnieje...

Poradnik Natalia280
9

Anocris Anocris - co i jak? Poradnik

Poradnik smiesznie
10

Roblox Roblox - Top 3 Roleplay Gier!

Recenzja xOliwicia
Chat