Jak to działa
Przejdź do gry Grand Theft Auto V (B2P)
Grand Theft Auto V (B2P)
0 0 314 0
02.07.2017

Grand Theft Auto V - optymalizacja, ban OpenIV, FiveM

Grając w pierwsze Grand Theft Auto na silniku RAGE (mowa tu o Grand Theft Auto IV) doświadczyliśmy wiele nieprzyjemności związanych z zacinaniem się gry (zawieszaniem). Winą nie była specyfikacja naszego sprzętu, gdyż działo się to nawet na komputerach z bardzo dobrymi parametrami. Przyczyną naszych nerwów było (złe) wykorzystanie Dziennika zdarzeń systemu Windows. Rozwiązaniem problemu było po prostu jego wyłączenie.
Jednak, jeśli graliście w GTA IV, a następnie w GTA V mogliście zauważyć dużą różnicę w funkcjonowaniu gry. W GTA V, mimo iż ma większy świat oraz lepszą grafikę, działa znacznie płynniej niż Grand Theft Auto IV. Wpływa na to duża optymalizacja gry. Po doświadczeniu z poprzedniej części, programiści z Rockstar North tym razem przyłożyli się w znacznym stopniu do optymalizacji gry, dzięki czemu komputery starszej generacji radzą sobie dobrze z GTA V.
Grając w tę grę możesz zdobyć 250 Graj
OpenIV to narzędzie moderskie pozwalające podejrzeć zawartość plików gry, oraz modyfikację, edycję dowolnego elementu ów zawartości. Modyfikacje gry to coś niezwykłego. Pozwalają zaimplementować praktycznie każdą rzecz do gry: od dodawania modeli samochodów, ubrań czy modeli postaci lub poprawę efektów graficznych, poprzez własne misje, skrypty (dające np. efekt ragdoll („szmaciana lalka”), zmianę w dowolnego NPC-ta czy umożliwiające edycję lub dodawanie właściwości np. broni [np. Gravity Gun]), do tzw. trainerów. Te, pozwalające na oszustwa (np. dodawanie pieniędzy), są dopuszczalne o ile używamy ich na własny użytek w trybie dla jednego gracza, o tyle użycie ich w trybie multiplayer, mogą stać się powodem problemów i nieprzyjemności. GTA V zawiera GTA Online, które pozwala na grę przez sieć na publicznych (lub prywatnych) serwerach. Okazuje się, że OpenIV umożliwia modyfikację także wersji Online.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 250 Graj
Powstałe mody dla GTA Online umożliwiały m.in. obrzucanie innych graczy pieniędzmi. Przez ten, wydawałoby się nieszkodliwy proces, także uczciwi gracze byli banowani. Kolejne mody w trybie Online były używane w większości w uniemożliwienia graczom swobodnej rozgrywki (np. przyklejanie różnych rzeczy [nagrobków, tramwajów itp.] do modeli graczy). To dla niektórych z pewnością wydawałoby się zabawne, lecz dla większości graczy było denerwującym i utrudniającym grę doznaniem, dla którego jedynym wyjściem było wyjście - z gry. Z tego powodu Take-Two Interactive uznało narzędzie OpenIV za nielegalnie (mimo iż nie łamało ono żadnych praw). To spowodowało masę negatywnych opinii i komentarzy publikowanych na stronie gry w serwisie Steam. Ogólna ocena gry według najnowszych opinii była „przytłaczająco negatywna”. Finalnie mod Force Hax (który posłużył graczom do wykonywania wyżej wymienionych oszustw) został zamknięty, a jego twórcy zostali zobligowani do wpłaty zysków ze sprzedaży moda na cele charytatywne, samo Take-Two wycofało roszczenia przeciw twórcom narzędzia OpenIV, które można znów legalnie instalować.
Grand Theft Auto V - optymalizacja, ban OpenIV, FiveM 0.0 0
0 0
Art napisany przez SAdoch

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Zacznij grać z banankami - Zdobywaj nagrody grając w GRY
Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Jak zarabiać bananki? Poradnik inny niż wszystkie!!!

Poradnik Seb0L03
2

Minecraft Nadchodzi Minecraft 1.13

Poradnik KreiziGames
3

Dragon Awaken Dragon Awaken - Recenzja

Recenzja Jiyam
4

Roblox Czym jest ROBLOX?????

Tutorial Domi5212
5

RETRO: Castlevania I (1986)

Recenzja LiquidSnake
6

TOP 5 gier z otwartym światem

Recenzja Doxor
7

Co i jak? Doki Doki Literature Club!

Recenzja iRossie
8

Jak daleko skakać w grze Ski Jump Challenge?

Poradnik MatiSzelka007
9

Roblox Co to dla mnie jest Roblox ?

Recenzja M133BARTEK
10

Najlepsze wtyczki do Steam!

Poradnik JestemKacper