Jak to działa
Przejdź do gry Grand Theft Auto V (B2P)
Grand Theft Auto V (B2P)
5.0 1 3295 0
02.07.2017

Grand Theft Auto V - optymalizacja, ban OpenIV, FiveM

Grając w pierwsze Grand Theft Auto na silniku RAGE (mowa tu o Grand Theft Auto IV) doświadczyliśmy wiele nieprzyjemności związanych z zacinaniem się gry (zawieszaniem). Winą nie była specyfikacja naszego sprzętu, gdyż działo się to nawet na komputerach z bardzo dobrymi parametrami. Przyczyną naszych nerwów było (złe) wykorzystanie Dziennika zdarzeń systemu Windows. Rozwiązaniem problemu było po prostu jego wyłączenie.
Jednak, jeśli graliście w GTA IV, a następnie w GTA V mogliście zauważyć dużą różnicę w funkcjonowaniu gry. W GTA V, mimo iż ma większy świat oraz lepszą grafikę, działa znacznie płynniej niż Grand Theft Auto IV. Wpływa na to duża optymalizacja gry. Po doświadczeniu z poprzedniej części, programiści z Rockstar North tym razem przyłożyli się w znacznym stopniu do optymalizacji gry, dzięki czemu komputery starszej generacji radzą sobie dobrze z GTA V.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
OpenIV to narzędzie moderskie pozwalające podejrzeć zawartość plików gry, oraz modyfikację, edycję dowolnego elementu ów zawartości. Modyfikacje gry to coś niezwykłego. Pozwalają zaimplementować praktycznie każdą rzecz do gry: od dodawania modeli samochodów, ubrań czy modeli postaci lub poprawę efektów graficznych, poprzez własne misje, skrypty (dające np. efekt ragdoll („szmaciana lalka”), zmianę w dowolnego NPC-ta czy umożliwiające edycję lub dodawanie właściwości np. broni [np. Gravity Gun]), do tzw. trainerów. Te, pozwalające na oszustwa (np. dodawanie pieniędzy), są dopuszczalne o ile używamy ich na własny użytek w trybie dla jednego gracza, o tyle użycie ich w trybie multiplayer, mogą stać się powodem problemów i nieprzyjemności. GTA V zawiera GTA Online, które pozwala na grę przez sieć na publicznych (lub prywatnych) serwerach. Okazuje się, że OpenIV umożliwia modyfikację także wersji Online.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Powstałe mody dla GTA Online umożliwiały m.in. obrzucanie innych graczy pieniędzmi. Przez ten, wydawałoby się nieszkodliwy proces, także uczciwi gracze byli banowani. Kolejne mody w trybie Online były używane w większości w uniemożliwienia graczom swobodnej rozgrywki (np. przyklejanie różnych rzeczy [nagrobków, tramwajów itp.] do modeli graczy). To dla niektórych z pewnością wydawałoby się zabawne, lecz dla większości graczy było denerwującym i utrudniającym grę doznaniem, dla którego jedynym wyjściem było wyjście - z gry. Z tego powodu Take-Two Interactive uznało narzędzie OpenIV za nielegalnie (mimo iż nie łamało ono żadnych praw). To spowodowało masę negatywnych opinii i komentarzy publikowanych na stronie gry w serwisie Steam. Ogólna ocena gry według najnowszych opinii była „przytłaczająco negatywna”. Finalnie mod Force Hax (który posłużył graczom do wykonywania wyżej wymienionych oszustw) został zamknięty, a jego twórcy zostali zobligowani do wpłaty zysków ze sprzedaży moda na cele charytatywne, samo Take-Two wycofało roszczenia przeciw twórcom narzędzia OpenIV, które można znów legalnie instalować.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez SAdoch

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Margonem Poradnik dla Maga! (1-25lvl)

Poradnik Dominicekk
2

Za co Watch_Dogs został zhejtowany?

Recenzja BLAZEJ1
3

World of Tanks E 25 - Niemiecki Ninja

Recenzja HansOmen
4

ARK: Survival Evolved (B2P) Dinozaura mieć :D

Recenzja Skrilel
5

Hearthstone - Rycerze Mroźnego Tronu

Poradnik MrMilosz254
6

League of Legends League of Legends - Umówienie podstaw

Poradnik Biedaczysko
7

Minecraft Minecraft - Niezwykła Kreatywność w Pikselowej Rzeczywistości

Recenzja Andzia99
8

Eternal Edge+ Prologue Recenzja gry “Eternal Edge+ Prologue”

Recenzja Piotrex3111
9

Roblox Top 3 mało znane gry na roblox, w które warto zagrać

Recenzja Charliethebug
10

Elvenar Elvenar – strategia fantasy w świecie elfów

Recenzja Amethystcc
Chat