Jak to działa
Przejdź do gry Grepolis
Grepolis
5.0 1 6293 0
12.10.2017

9 skutecznych porad dla początkującego gracza!

W tym poradniku dowiecie się wszystkiego, co każdy początkujący powinien wiedzieć. Mam za sobą ponad rok gry i chciałbym się z wami podzielić wiedzą nabytą w tym czasie.

1. Z początku polecam każdemu iść według samouczka i pod żadnym pozorem go nie wyłączać, ponieważ dzięki niemu dostajemy dużą ilość nagród, dzięki której nasz rozwój jest szybszy. Nawet doświadczeni gracze zaczynający grę na kolejnym już serwerze nie wyłączają samouczka!

Z samouczka dostaniemy:
- bardzo dużą ilość surowców
- dużo bonusów do przyspieszenia budowy, rekrutacji jednostek
- monety wojny/mądrości
i wiele innych...

2. Pamiętaj że budowa to nie jedyne co można robić w Grepolis, bo co nam z tego że wybudujemy piękne miasto, skoro ktoś z gorszym miastem, ale lepszym wojskiem zaraz je podbije?

3. Pamiętaj o tym, że nie każda jednostka nadaje się do ataku lub obrony. Szermierze i łucznicy to jednostki obronne, nimi nigdy nie atakujemy, natomiast procarze, kawaleria to jednostki atakujące!
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
4. Na twojej pierwszej wyspie pojawi się "obóz bandytów", w którym będziemy mieli do stoczenia aż 100 walk! Podczas pierwszych dni, gdzie obowiązuje ochrona początkujących jest to świetny materiał na wykorzystanie wojska.

Z obozu bandytów możemy dostać:
- wiele bonusów (szczególnie interesują nas bonusy skracające budowę)
- surowce
- za setną walkę dostajemy nawet 100 złota!

5. Pamiętaj o tym, że Grepolis to gra, w której musisz iść naprzód. Poza rozbudową miasta i wojska pamiętaj o tym, żeby podbijać kolejne miasta, bądź po prostu zakładać nowe.

6. Z samego początku warto znaleźć sobie sojusz, pewnie nie od razu dostaniecie się do topowych sojuszy, ale mimo to warto jest dołączyć do słabszego, ale co ważne AKTYWNEGO sojuszu. Jeśli lubisz grać sam, to nie będę ukrywać, ta gra polega na pracy zespołowej, więc niekoniecznie może być dla ciebie.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
7. Jeśli już kupujecie złoto (walutę premium) to polecam ją wydawać tylko i wyłącznie na doradców. Rzeczy typu przyspieszanie budowy itd to w większości przypadków strata pieniędzy.

8. Jak już dołączycie do sojuszu, pamiętaj o tym że sojusz to nie twierdza w której możesz się ukryć i nic nie robić! To twoi sojusznicy, powinieneś razem z nimi walczyć, razem bronić swoich miast. (Osobiście jestem w jednym z topowych sojuszy, który istnieje od dawien dawna na grepolis. Niezmiennie przez lata stosują jedną i prostą zasadę. "Miasta sojuszników są moimi miastami", co znaczy, że bronimy swoich tak jak bronilibyśmy siebie!

9. Warto zainstalować jedną z legalnych wtyczek do Grepolis, która konwertuje raporty. Inaczej mówiąc, możemy w ładniejszej i dokładniejszej oprawie wysyłać raporty do swoich sojuszników.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Norateron

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Podstawowe zasady League of Legends, które sprawią, że będziesz lepszym graczem

Poradnik Exrad
2

Top 3 Tibio podobnych gier

Recenzja Bernik
3

Goodgame Empire Goodgame Empire - recenzja gry

Recenzja ziomus1111
4

Karty w Clash Royale - Spear Goblins

Poradnik TheMaślak
5

Minecraft Najlepsze polskie serwery survival? [ MINECRAFT ]

Recenzja OSKKKKAAAARRRRR
6

Big Farm Moje odczucia z grą "Big Farm"

Recenzja bieluch10
7

CSGO Prime (B2P) ALTERNATE aTTaX - omówienie drużyny

Poradnik lynnSSky
8

Roblox Kwadratowe Attack On Titan

Poradnik Fragorski
9

Hero Zero Moja opinia o Hero Zero, czyli gra widziana oczami starego gracza :P

Recenzja LeiTo8631
10

Vikings: War of Clans Gra pod poziom - na bananki.

Poradnik Qilman
Chat