Jak to działa

Grepolis

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Grepolis

Marzył Ci się kiedyś podbój antycznej Grecji? Chciałbyś być okryty chwałą niczym Leonidas, Herakles albo Odyseusz? Grepolis przeniesie Cię w magiczny świat antyku i pozwoli sprawdzić się w roli dowódcy!

Grepolis jest darmową grą strategiczną dostępną z poziomu przeglądarki. Jej głównym elementem jest współpraca między graczami i doskonalenie umiejętności taktycznych. Zaczniesz jako władca niewielkiego polis, a Twoim zadaniem będzie przekształcić małe miasteczko w metropolię, z którą każde wojsko będziem usiało się liczyć. Zwerbuj armię piechurów i kawalerii oraz sprowadź na ziemię mityczne jednostki, aby podbijać odległe wyspy Helenów!

Dzięki zawieraniu potężnych sojuszy ze znajomymi będziesz mógł planować wspólne ataki na wroga. Możliwości zdobycia terenu jest wiele: woda, ląd, powietrze, a to od Ciebie zależy, w jaki sposób rozgromisz przeciwnika. Zanim jednak ruszysz na pole bitwy, warto zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i przychylność bogów. Musisz bowiem wiedzieć, że nad losami Twojego polis czuwają między innymi: Zeus, Hera, Hades, Atena, Aremida i Posejdon. Ich błogosławieństwo ma często decydujące znaczenie dla losów bitwy. Buduj zapierające dech w piersiach cuda świata i oddaj bogom należyty szacunek!

Bardzo rozwinięta społeczność w Grepolis pozwala na błyskawiczne odnajdywanie nowych znajomych, z którymi staniesz ramię w ramię przeciwko wrogowi i stworzysz długi sojusz, którego będą bały się inne miasta. Planujcie razem kolejne posunięcia, ustalajcie zaawansowane strategie i nie dajcie szans rywalowi w walce. Pamiętaj, że w drużynie jest wielka siła, a razem z towarzyszami gry rozwiniecie swoje imperium jeszcze szybciej, niż w pojedynkę.

A jego zasięg nie będzie miał końca.

pełny opis gry
Screeny
Grepolis screenshot1 Grepolis screenshot2 Grepolis screenshot3 Grepolis screenshot4 Grepolis screenshot5 Grepolis screenshot6 Grepolis screenshot7 Grepolis screenshot8 Grepolis screenshot9 Grepolis screenshot10
Video

Grepolis wymagania

 • Windows XP/Vista/7/8.1/10 (32-bit or 64-bit)
 • 2 GHz or higher
 • 1 GB
 • 512 MB VRAM or more
 • Broadband Internet connection / 1 Mb/s
Podobne gry
Chat