Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1863 0
17.05.2018

Clash - nowość na serwerach

Słowo na wstępie o Clash
Na serwery League of Legends już niedługo trafi nowy tryb drużynowych rozgrywek rankingowych CLASH. Jak wskazują twórcy ma on zapobiegać graniu w ciemno (bez znajomości poziomu przeciwnika) oraz dostarczać graczom nowych wrażeń ze wspólnej gry ze znajomymi. Turnieje, bo o to chodzi w tym trybie, rozgrywają się co dwa tygodnie i trwają trzy dni. Pierwszy dzień to drabinka składająca się z czterech drużyn, drugi dzień osiem zespołów, a trzeci szesnaście. Jest też ważne dla graczy chcących zagrać w trzecim dniu, aby pamiętały, iż muszą wziąć udział w rozgrywkach każdego dnia.
A tu krótki opis pochodzący ze strony LOL-a: "Zmierzycie się z przeciwnikami na waszym poziomie umiejętności, więc będziecie walczyć o chwałę w brązie lub zetrzecie się z najlepszymi drużynami w regionie. Grając, będziecie zdobywać nagrody, które stają się coraz lepsze, im więcej wygrywacie. Zbierzcie drużynę i zmiażdżcie przeciwników!"
Ciekawa inicjatywa ze strony Riot Games zwłaszcza, że producent będzie starał się zapobiegać multikontom poprzez wprowadzenie weryfikacji SMS. Będzie ona polegała na przypisaniu konta na 6 miesięcy do numery telefonu jakim gracz się posługuje. Brzmi świetnie, a jak będzie w rzeczywistości to się jeszcze okaże, ale raczej nie wielu graczy posiada więcej niż jeden numer telefonu.
Co zrobić, żeby zagrać w Clash? O tym w dalszej części martwcie się na przygotowanie siebie i drużyny macie czas do 25 maja 2018 r. czyli do rozpoczęcia Pucharu Demacii.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Jak zagrać w Clash?
To nie jest takie trudne. Obowiązkowo należy posiadać trzy warunki spełnione:
- 30 lub wyższy poziom przywoływacza
- jakąkolwiek rangę na Summoner's Rift
- co najmniej 2. poziom honoru
Jest także czwarty warunek o weryfikacji numeru telefonu, o której zostało napisane wcześniej.
Gdy dany gracz spełni już powyższe warunki może przystąpić do tworzenia drużyny lub dołączyć do już istniejącego zespołu (aby zaprosić kogoś do drużyny musi ta osoba spełnić powyższe warunki). Założenie drużyny nie jest tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Najważniejsze mieć z kim grać, następnie wybrać nazwę i skrót oraz zaznaczyć przez jaką ikonę będzie rozpoznawana wasza drużyna. W zależności od tego do jakiej dywizji należą poszczególni gracze w drużynie do takiego kręgu trafi zespół (np. 2 osoby z challenger i 3 z brązu to krąg I).
Przebieg turnieju
Chcąc zagrać należy mieć bilet, który upoważnia do udziału w Clash (pierwszy bilet można zdobyć przechodząc krótki tutorial na stronie LOL-a). Na stronie gry czytamy: "Bilety można zdobyć z misji, od współgracza lub kupić w sklepie. Co dwa turnieje (raz na każdy motyw przewodni) wypełnienie misji Clash odblokuje bilet. Współgracz może zaofiarować zwykłe wejście dowolnej osobie znajdującej się w drużynie. W sklepie można kupić maksymalnie 3 bilety za niebieską esencję (990 NE za jeden) w każdym turnieju oraz dowolną liczbę za RP (215 RP za jeden)." Czytając dalej na temat biletów widać, iż więcej wyłożonych biletów daje lepsze nagrody za prawdopodobną wygraną.
Przystępując do turnieju ważne jest, aby każdy gracz w drużynie w ciągu 30 minut zaakceptował swój udział w rozgrywce. Faza ta zaczyna się pół godziny przed pierwszym meczem, a jeżeli CAŁA drużyna nie zatwierdzi nie będzie mogła brać udziału w grze. Kolejny jest dobór przeciwników wg kręgów (wyjaśnione wyżej).
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
Przystępując do rozgrywki każdy ma możliwość sprawdzenia na kogo będzie grał, a to może sprzyjać przy wyborze bohatera w rozgrywce. Sama rozgrywka nie będzie trwała więcej niż 70 min jak można przeczytać na stronie gry: "Po 60 minutach wieże stają się łatwiejsze do zniszczenia. Po 65 minutach budowle zaczną uszkadzać się same w określonym tempie i porządku (najpierw wieże, potem inhibitory, następnie wieże nexusa, a na końcu sam nexus). Po upływie 70 minut tylko jeden zespół zwycięży. GG." Ułatwia to bardzo sprawę czekania na kolejny mecz. Na przykład drużyna XXX skończyła grę w 20 min i nie będzie czekać około 90 min (mogą być tak długie mecze) na następny mecz, ponieważ jest bardzo wyrównana walka pomiędzy zespołami YYY i ZZZ.
Nagrody
Jak każdy się spodziewa w tym trybie też są dostępne nagrody, a ich jakość zależy od liczby wyłożonych biletów oraz poziomu na jakim zakończy się udział w turnieju. Jakość nagród zależy od ilości wygranych podczas turnieju oraz kręgu w jakim znajduje się drużyna.
Za wygraną gracz otrzymuje także Punkty Triumfu (200 za wygraną), a ich liczba jest sumowana z dwóch turniejów. Odblokowują one loga i banery widoczne w alejach oraz stronie profilu.
Dostępne będą też trofea otrzymywane zależnie od ilości wydanych biletów. Ostatnią za zwycięstwa są trofea na stronie LOL-a można przeczytać o nich: "Dopasują się do aktualnego motywu przewodniego turnieju. Piedestał pokazuje krąg, a kolor klejnotu pokazuje, w której drabince wygraliście. Trofea będą znajdować się obok Nexusa w grach na Summoner’s Rift przez dwa tygodnie."
Krótko na zakończenie
To tyle odnośnie nowego trybu rankingowego w LOL-u jak dla mnie całkiem ciekawy pomysł. Jeszcze ciężko jest mi określić co może wnieść do społeczności graczy poza nagrodami, które wyżej opisałam.

Dziękuję za przeczytanie
Lowelia

Źródła:
strona gry League of Legends
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lowelia

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Braum - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

Gra pryskające bańki

Recenzja TurboBagiety
3

CSGO Prime (B2P) Przydatne bindy w CS:GO

Poradnik wzarek
4

Minecraft Minecraft-Ciekawostki o nametagach!

Poradnik MatioNex
5

Za co Watch_Dogs został zhejtowany?

Recenzja BLAZEJ1
6

War Thunder Największy symulator pola bitwy na rynku

Recenzja Tybero
7

#5 Ultimate Custom Night - Poradnik

Poradnik TheMaślak
8

ARK: Survival Evolved (B2P) Dinozaura mieć :D

Recenzja Skrilel
9

CSGO Prime (B2P) Dwie najnowsze aktualizacje.

Recenzja Szefren
10

Arena Mody Arena Mody - moja opinia

Recenzja RoseGold85
Chat