Jak to działa
Przejdź do gry Wolni farmerzy
Wolni farmerzy
5.0 6 2024 0
05.01.2018

Szybkim czy Wolnym farmerem jesteś >?

1. Wolni farmerzy to prosta gra przeglądarko-wa, która próbuje odwzorować życie na farmie, i wykonywanie czynności jakie farmer musi np. hodowanie bydła, sadzenie nasion. Gra oferuje nam bardzo rozbudowany element questów, w grze jest ich dokładnie 1420. Gra jest bardzo prosta wytłumaczę to na 1 poziomie kiedy zaczynamy swoją grę, tak naprawdę na początku dostajemy 120 kratkowe pole w którym są chwasty i będziemy je zmuszeni prędzej czy później usunąć. Więc gra utrudniona jest na początku ponieważ dostajemy kawałek a dokładnie 5x5 kratek czyli 25 pól. Zadaniem gracza jest sadzenie i zbieranie. Wytłumaczę to na przykładzie, kiedy zaczynamy grę gra daje nam tylko marchewki i zboże, oczywiście możemy kupić więcej u handlarza nasion jeżeli mamy taką potrzebę, wracając do siania kiedy siejemy 1 szt. zboża dostajemy 2 szt. plonu po 20 min.czekania na wyrośnięcie, aczkolwiek kiedy sadzimy 1 szt. marchewki dostajemy aż 3 szt. po 15 min. więc powiemy, że opłaca się hodować tylko marchewkę a zboże zostawiamy. W tym momencie popełniamy błąd gdyż może marchewkę się szybciej zbiera i jest jej więcej ale musimy zważać na fakt że każdy produkt ma swoją wartość np.: marchewka ma (0,16 ft=waluta w grze), a zboże ma (0,50ft) u sprzedawcy nasion. Kiedy dojdziemy do faktu że trzeba będzie z skądś wziąć walutę na np. oczyszczenie farmy i być w 100 % wydajnym trzeba mieć ft. Możemy je uzyskać na 3 sposoby ponieważ handlarz nasionami nie kupuje tylko sprzedaje nasiona :
a) Targ - jest on mało dochodowy gdyż na wszystko co sprzedamy jest nałożony podatek %, i zazwyczaj ludzie tam sprzedają drożej niż można kupić u handlarza
b) Umowa - jest to pismo ,które tworzymy na swoich warunkach cenowych które nie podlegają % które wysyłamy do innych graczy.
c) Klienci na farmie - jest to najgorszy sposób zarobku gdyż klienci, wyliczając że więcej zarobimy na umowie proporcjonalnie chcą mniej dać ft niż wziąć plonów.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
2.W grze są ważne obliczenia dochodów z poszczególnych plonów, dlatego wyjaśnię wam to na przykładzie. Macie np. 10 min wolnego czasu, i później musicie się czymś zająć i wrócicie do gry po godzinie i pięćdziesięciu minutach. Oczywiście modry gracz zasadzi coś co się mu będzie opłacało w czasie. Gdybym miał taką sytuację to posadził bym ogórki ponieważ rosną równą ilość czasu którą jestem zajęty czymś. Aby nie główkować pomogę wam i obliczę kilką roślin za was. Wszystkie ceny będę podawał w 100 szt.
a) Marchewka (na umowę sprzedaż za około 0,15) a więc - 100 szt. = 15 ft
b) Cebula ( na umowę sprzedaż za około 2,27) a więc - 100 szt. = 227 ft
c) Truskawka ( na umowę sprzedaż za około 1,43) a wiec - 100 szt. = 143 ft

Musisz dobrze gospodarować czasem ponieważ wszystkie z nich mają innych czas zbierania. Najlepiej jest ustawiać taką które ci pasują a nie takie które ci dają duży zysk, będzie to bardziej opłacalne.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
3.Gra oferuje nam jeszcze wiele mechanik ale ja wytłumaczę jeszcze jedną. A będzie to hodowanie zwierząt. Jest to opłacalne na dłuższą metę, podam przykład 1 szt. jajka kosztuje 41 ft kiedy mamy dobrze prosperujące pola i siejemy żyto to możemy przyśpieszyć rozwój kur które będą nam dawały o polowe czasu szybciej jajka np, zamiast 4 godzin czekani na 5 jajek będziemy czekać 2 godziny. Rozwijając kurnik możemy zakupywać więcej kur co oznacza więcej jajek w krótszym czasie objaśnię wam zarobek jaki z tego wynika. 10 szt. jajek co 2 godziny które kosztują na umowę przyjmijmy że 41 i możemy wchodzić na farmę co 2 godziny przez 12 godzin dnia będziemy mieć 60 jajek które będą warte 2460 ft. Wynika z tego, że nie musicie poświęcać wcale dużo czasu, ale wchodzić często.

Myślę, że ten poradnik uświadomił nowym graczą w jaki sposób wolna gra staję się szybsza kiedy pomiędzy oczekiwanym czasem na zbiory może wykonywać inne czynności. Bardzo dziękuje za przeczytanie tego artykułu i pozdrawiam wytrwałych.
5.0 (głosów: 6)
Art napisany przez krywlo123

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Leona - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
2

Wartune Wartune - Gra może i ładna ale..

Recenzja Cesere
3

Agar io Recenzja o grze Agar.io

Recenzja uuwuw
4

My Little Farmies Świetna gra do zarabiania bananków!

Recenzja Conte
5

Czy warto czekać - Cyberpunk 2077?

Poradnik TurboBagiety
6

Metin2 Recencja na temat metina by MIND

Recenzja michalpmind
7

Roblox Ciekawy świat Robloxa.

Recenzja GreenCash
8

MovieStarPlanet MSP Czy gra MSP jest fajna? MSP, czy MSP2?

Recenzja Lea2212
9

Jak szybko zdobyć poziom na Steam?

Poradnik JestemKacper
10

The Sims 4 - Życie Eko! Moja opinia.

Recenzja Miruki
Chat