Jak to działa

Gwint

 • Bananapedia 100 100
  Napisz artykuł lub nagraj video

  Przygotuj dla nas film video lub napisz artykuł dla tej gry.
  Może to być recenzja, poradnik, tutorial... więcej

  Nagraj film Wyślij
  Napisz artykuł Wyślij

Opis Gwint

Masz ochotę na pełną wrażeń kolekcjonerską grę karcianą? Koniecznie odpal Gwint, czyli wiedźmiński The Witcher Card Game. W tej klasycznej karciance będziesz mógł dowodzić bohaterami oraz jednostkami, jakie wyciągnięte zostały wprost ze świata Wiedźmina! Ogromna popularność karcianki szybko rozrosła się do skali światowej, a fani tego typu gier błyskawicznie okrzyknęli ją jedną z najlepszych minigier w historii branży. Jesteś ciekawy, jak wygląda taka rozgrywka?

Dołącz do grona niezliczonej rzeszy graczy, którzy zbierają wirtualne karty i podróżują po świecie Wiedźmina, aby znaleźć coraz to groźniejszych wrogów. Będziesz mieć do dyspozycji talię, jaka składać będzie się z kilkudziesięciu kart – przydzielone są one do jednego z pięciu stronnictw: Skellige, Potworów, Królestwa Północy, Scoiatael lub Nilfgaardu. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym – musisz dobrać 10 kart z jednostkami wojennymi, bohaterami, opcjonalnymi bonusami do siły podwładnych oraz zdolnościami zmieniającymi warunki podczas bitwy. Większość kart posiada umiejętności specjalne, jak wskrzeszanie bądź zwiększenie siły. Karty należy umieścić w dwóch rzędach – dla podwładnych walczących wręcz i dla atakujących z dystansu. Zwycięży ta osoba, która na koniec będzie miała silniejszą armię i której suma punktów siły będzie wyższa.

Wybierz frakcję, skonstruuj swoją talię i przechytrz graczy całego świata! Gwint to więcej, niż gra pełna intryg — to bowiem gra, która… intryguje sama w sobie i pochłonie Cię na wiele godzin!

pełny opis gry
Screeny
Gwint screenshot1 Gwint screenshot2 Gwint screenshot3 Gwint screenshot4 Gwint screenshot5 Gwint screenshot6 Gwint screenshot7 Gwint screenshot8 Gwint screenshot9 Gwint screenshot10
Video

Gwint wymagania

 • Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
 • Intel Celeron G1820 | AMD A4-7300
 • 2 GB
 • NVIDIA GeForce GT 710 / AMD Radeon R5 330
 • 4.5 GB
 • 1 Mb/s
Podobne gry
Chat