Jak to działa
1.0 1 114 0
02.07.2018

Klasyka po latach- S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Pragnę aby ten artykuł nie był zwyczajną recenzją, ale tekstem w rodzaju polecenia starszej, klasycznej gry młodszym graczom. Z tego powodu na warsztat trafił S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Jest to gra z gatunku FPS z elementami horroru i survivalu, wydana w 2007 roku. Grę wyprodukowało ukraińskie studio GSC Game World. I za to co stworzyli należy im gorąco podziękować, bo klimat jaki czeka tych którzy wejdą do świata S.T.A.L.K.E.R.A. jest jak dla mnie niepowtarzalny. Ale po kolei.

Wycieczka do Czarnobyla
Fabuła rozgrywa się w okolicach elektrowni jądrowej w Czarnobylu, gdzie 26 kwietnia 1986 doszło do wybuchu spowodowanego przegrzaniem reaktora. Akcja gry ma miejsce w roku 2012. Do Strefy powstałej w wyniku katastrofy przybywają stalkerzy- najemnicy pragnący wzbogacić się na artefaktach które powstają w w anomaliach. Skąd wzięły się anomalie- to nie jest do końca jasne.
Ten który wrócił zza grobu
W grze wcielimy się w postać stalkera zwanego Naznaczonym, który w niejasnych okolicznościach utracił pamięć i został znaleziony na wpół żywy w ciężarówce przewożącej trupy. I tak jako stalker z amnezją będziemy badać tajemnice czarnobylskiej zony oraz poznawać tę dziwną krainę pełną rzeczy, które ludzki umysł nie zawsze jest w stanie ogarnąć.
Jednak za nim odkryjemy czym jest Zona i skąd się wzięła czeka nas wiele czasu spędzonego na poznawaniu jej. I nie będzie to spacer. Czeka nas wiele starć i to nie bandyci będą tym co spędzi nam sen z powiek. Bowiem Zona to nie tylko okazja do zarobku dla stalkerów, ale również niebezpieczny ekosystem, który konkurujące ze sobą frakcje próbują zmienić w strefę wojny jakby mutanty to było mało.
Zona wciąż przyciąga
Jako że gra należy do gatunku FPS przyjdzie nam korzystać ze sporego arsenału broni palnej poczynając na pistoletach poprzez granaty czy słynny kałasznikow aż po granatniki. Z tego morderczego arsenału przyjdzie nam korzystać nie tylko przeciwko ludziom ale także przeciwko rozmaitym mutantom rodem z horrorów. Oprócz starć pośród lasów i bezdroży czeka nas także eksploracja podziemnych dystryktów.
Mocną stroną gry jest jej fabuła. Oprócz tego wyróżnia się świetne udźwiękowienie. Grafika mimo lat nadal potrafi cieszyć oko. Gra jest płynna i kompatybilna z nowymi systemami operacyjnymi.
Tak więc grę polecam serdecznie wszystkim fanom dobrych historii i strzelania. Warto bo czas obszedł się z nią łaskawie. Zaś jeśli chodzi o mnie- wracam do Zony często nie mogąc zapomnieć o darach które oferuje.

<span style="font-family: ProximaNova-Bold;">POMYŚLNYCH ŁOWÓW STALKERZY</span> !!!
1.0 (głosów: 1)
Art napisany przez JanuszB

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Fortnite Pęknięcie kostki | FORTNITE BATTLE ROYALE

Video IKY
2

SZALONA GONITWA*ŚMIESZNE*PUBG

Video DEADSHUTFIRE
3

MovieStarPlanet MSP MovieStarPlanet - Nowy Motyw!

Video Tviiss
4

Minecraft Jak zrobić serwer minecraft za DARMO!

Poradnik Fragorski
5

Paragon - opis gry i recenzja

Recenzja Juzefaaaaaa
6

KRÓTKA ROZKMINA: GOTHIC 4 (1)

Video ChceBanana
7

CSGO (B2P) Jak Wbić Szybko Globala i jak grać

Poradnik ramolus
8

The Forest - Czyli gra survival-horror

Recenzja Trolox13
9

Star Stable Recenzja gry Star Stable :)

Recenzja Blondek !!!
10

Smite Recenzja - Opinia o grze po 3 latach gry.

Recenzja Isune
Discord