Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 61 692 0
02.12.2020

Ezreal - uniwersalny buid

Ezreal jest postacią stworzoną do zadawania obrażeń, najlepiej spisującą się na dolnej alejce. Jest to postać, która jest skomplikowana, ponieważ dużo obrażeń zadajemy za pomocą umiejętności, które również musimy umieć używać w odpowiedni sposób. Zacznijmy od umiejętności pasywnej. Zwiększa ona naszą prędkość ataku za każde trafienie umiejętnością (można skumulować do 5 razy). Powoduje to, że w późniejszym etapie gry jeżeli posiadamy kradzież życia i trafiamy umiejętnościami jesteśmy bardzo silni w pojedynkach 1v1, szczególnie jeżeli uda nam się zachowywać bezpieczny dystans od przeciwnika. Następna w kolejności jest umiejętność Q, która jest głównym źródłem obrażeń, a ulepszona ma bardzo krótki czas odnowienia, a użycie jej skraca nam czas odnowienia innych umiejętności. Kolejna umiejętność W to złoty dysk, który przechodzi przez miniony (w przeciwieństwie do umiejętności Q) i nałożony na przeciwnika, wieżę lub inhibitor spowoduje zwiększenie obrażeń od następnego autoataku lub umiejętności (zwiększenie obrażeń na obiektach zadziała tylko z autoatakiem). Ostatnią umiejętnością jest E, które jest nazywane "dodatkowym błyskiem". Daje nam ona możliwość przeniesienia się w dowolne miejsce we wskazanym obszarze. Dodatkowo ta umiejętność powoduje wystrzelenie ładunku, który atakuje najbliższy cel priorytetowo traktując cele z nałożoną umiejętnością W oraz bohaterów. Jest to dobre narzędzie do wchodzenia w walkę jak i wychodzenia z niej. Na samym końcu mamy superumiejętność R, która skutkuje wystrzeleniem szerokiego pocisku, który leci przez całą mapę i zadaje obrażenia wszystkim celom po drodze. Ta superumiejętność posiada krótki czas odnowienia dzięki dodatkowemu bonusowi z umiejętności Q, więc nie musimy się martwić, czy warto go użyć czy nie.

Na koniec przedstawię w jakiej kolejności należy rozwijać umiejętności: Q,E,W,Q,Q,R,Q,E,Q,E,R,E,E,W,W,R,W,W.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Wybór run to zdecydowanie wybór pierwszorzędnego drzewka precyzji, a w nim zdecydowanie Zdobywca. Następne runy również nie zmieniają się i są sprawdzone przeciwko wszystkim przeciwnikom, a będą to zaczynając od pierwszej linii "rozwój myśli", "legenda: rodowód" oraz "ostateczny cios". Więcej zastanowienia wymaga wybór drugiego drzewka. Są tutaj zasadniczo dwa wybory, których osobiście polecam ten drugi. Pierwszy to drzewko czarnoksięstwa z runami "transcendencja" oraz "opaska przepływu many". Druga opcja to drzewko inspiracji a w nim "dostawa ciastek" i "kosmiczna przenikliwość". Jak pisałem wcześniej polecam drugie drzewko ze względu na ciastka, które pozwolą nam dłużej zostać na linii i niwelować ubytki w zdrowiu i manie (zjedzenie ciastka dodaje również dodatkową maksymalną manę). Ostatni wybór to dodatkowe umiejętności wzmacniające statystyki. W pierwszej linii najlepiej sprawdzi się dodatkowa prędkość ataku, ewentualnie można również wybrać dodatkową siłę adaptacyjną. Druga linia to zdecydowanie dodatkowa siła adaptacyjna, a trzecia linia to dodatkowe punkty pancerza (chyba, że obie postacie przeciwnika na dolnej alejce zadają głównie obrażenia magiczne).

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Przedmioty składane na Ezrealu w trakcie rozgrywki nie będą się znacząco różnić od siebie w poszczególnych grać. Różnice mogą pojawić się tylko w przypadku przedmiotów, które składamy jako ostatnie. Pierwszym przedmiotem, który powinniśmy możliwie jak najszybciej zrobić (albo przynajmniej jego część składową) jest Manamune, które dodatkowe trzeba ulepszyć, aby znacząco podnieść naszą zdolność do zadawania obrażeń. Następnie składamy Ioniańskie Buty Jasności Umysłu. Kolejnym przedmiotem jest Boski Łamacz, którego główną cechą jest przyśpieszenie umiejętności, które bardzo przydaje się na tej postaci oraz dodatkowe przebicie pancerza zapewniane każdemu złożonemu przedmiotowi legendarnemu. Kolejne dwa przedmioty składamy w kolejności zależnie od tego w jaki sposób toczy się rozgrywka. Krwiożercza Hydra ułatwi nam zabijanie stworów, zapewni nam dodatkowe przyśpieszenie umiejętności oraz leczenie zarówno z umiejętności i autoataków. Natomiast Uraza Seryldy zapewni nam spowolnienie przeciwników oraz dodatkowe przebicie pancerza. Ostatni przedmiot to wybór pomiędzy Aniołem Stróżem, Rtęciowym Bułatem oraz Tańcem Śmierci. Ostatnie przedmioty składamy w oparciu o nasze odczucia odnośnie rozgrywki oraz tego w jaki sposób toczy się rozgrywka.

To już wszystkie informacje przydatne, aby zacząć swoją przygodę z Ezrealem. Polecam osobiście sprawdzić tego bohatera, w którym drzewie ogromny potencjał oraz do testowania sposobów rozgrywki.

Nie zapominajmy również o czytaniu opisów umiejętności i przedmiotów w grze.

5.0 (głosów: 61)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP TUTORIAL MSP- zarabianie starcoinsów, dostanie darmowego vipa i robienie Awards

Poradnik bibi.bananek
2

Zielone Imperium informacje o grze - Zielone imperium

Poradnik Duman1222
3

Badass Hero [Early Access] - Poczuj się Badassem!

Recenzja Dawid035
4

CSGO Prime (B2P) Wszystko w jednym czyli co wybrać?

Poradnik Versixon
5

MovieStarPlanet MSP Jak szybko zarobić starcoins i fame na MSP.

Poradnik bananoowiec
6

Recenzja gry Dying Light 2.

Recenzja ThePaZzI
7

Tribal Wars 2 Czy Tribal Wars 2 to godna kontynuacja Plemion?

Recenzja toya_xd
8

World of Warships Coś więcej niż World of Tanks

Recenzja Feresh
9

League of Legends Veigar - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
10

ENLISTED Moja wrażenia po miesiącu grania

Recenzja SHITTO
Chat