Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 21 0
27.08.2021

Jak wygrywać gry w niskich dywizjach? (adc, ale nie tylko).

Jak wszystkim doskonale wiadomo League of Legends to gra zespołowa i na sukces całej drużyny składa się bardzo wiele czynników. Choćby jedno słabsze ogniwo w postaci gracza, który ma zły dzień, testuje nową postać czy najzwyczajniej w świecie ma na celu uprzykrzyć rozgrywkę swoim kolegom z drużyny może sprawić, że mecz nagle stanie się niezwykle trudny do wygrania. Bardziej doświadczeni gracze mają świadomość tego, że takie "słabsze ogniwa" pojawiają się dosyć często, zwłaszcza w niższych dywizjach. Jest to problem, który ma banalnie brzmiące lecz w praktyce trudne do wykonania rozwiązanie - grać na dolnej alei i być w tym piekielnie dobrym. Tak jak wspomniałem - brzmi łatwo. Wystarczy perfekcyjnie opanować kilka postaci i nie pozostaje nic innego jak ciągnąć swoją drużynę do zwycięstwa nie zważając na wszelkie przeciwności losu. Jednak co w sytuacji gdy nasze "słabe ogniwo" jest jednocześnie naszym supportem? Co w sytuacji gdy dodatkowo w drużynie przeciwnej na dolnej alei mamy dobrze zgrany duet, który ma za sobą wiele wspólnie spędzonych godzin na Summoner's Rift? Co gdy zamiast zgranego duetu przyjdzie nam grać na smurfa z dużo wyższej dywizji? W tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na te i inne pytania, oraz przekazać Wam kilka rad popartym moim wieloletnim doświadczeniem gracza Ligi Legend.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Po pierwsze, jeśli chcemy wygrywać gry rankingowe to nie zostawiamy sobie żadnego miejsca na eksperymenty. Wybieramy postać, którą już dobrze znamy z normalnych gier i która jest aktualnie silna na swojej pozycji. Może początkującym graczom wydaje się, że tzw. meta w niższych dywizjach nie ma większego znaczenia jednak jeśli mecz będzie dość wyrównany to uwierzcie mi, że drużyna która posiada w aktualnym patchu silniejsze postacie będzie mieć ogromną przewagę. Dobrze jest być na bieżąco i wiedzieć co zmienia się w danej aktualizacji. Jeśli nie chce wam się ich za każdym razem czytać, to ze swojej strony polecam śledzić youtubowe kanały Jankosa lub Nervariena, którzy co jakiś czas wypuszczają filmy ze streszczeniem najnowszych zmian, Istotne jest również aby przed przystąpieniem do gry mieć przygotowane odpowiednie runy. Istnieje cała masa stron, które zrobią to za was. Oczywiście dobrze jest wiedzieć, za co która runa odpowiada i w jaki sposób je dobierać jednak jeśli jesteście początkującymi graczami i jest to dla was czarna magia, to nie martwcie się. Wystarczy skorzystać z dostępnych gotowców, a z czasem połapiecie się w tej kwestii. To samo dotyczy tego jakie przedmioty kupujecie w trakcie rozgrywki. Jeśli jeszcze nie orientujecie się w temacie, polecam przed rozgrywką przygotować sobie w miarę uniwersalny build lub po prostu używać przedmioty polecane bezpośrednio przez grę w oknie sklepu. Z czasem również nabierzecie wprawy i zaczniecie rozumieć w jaki sposób należy budować swoja postać w zależności od obecnej na Summoner's Rift sytuacji. Tutaj nie będę się na ten temat rozpisywał, gdyż jest to temat na cały osobny artykuł, a może nawet kilka a kwestia ta zmienia się praktycznie z każdą aktualizacją.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Tak więc, jesteśmy już do gry dobrze przygotowani ale co teraz? O ile powyższe rady były uniwersalne i tak naprawdę odnosiły się do każdej pozycji, tak teraz pora na najważniejszą dla ADC rzecz - złoto. Jego dwoma głównymi źródłami są zabójstwa oraz 'farmienie' stworów w alei. Ja zalecam mocno defensywną grę (przynajmniej na początku) i skupienie się na dobijaniu creep'ów. Oczywiście, jeżeli czujecie się silni możecie grać bardziej agresywnie i utrudniać przeciwnikowi życie jak tylko się da, a nuż uda się zdobyć jakiegoś łatwego kill'a i zyskać potężny zastrzyk gotówki. Należy pamiętać, że jesteśmy wtedy mocno narażeni na atak ze strony przeciwnego junglera a poza tym taka wymiana wcale nie musi zakończyć się po naszej myśli. Kilka nieudanych akcji i gra może szybko wymknąć się spod kontroli. Z własnego doświadczenia wiem, że dużo lepsze efekty przynosi spokojne zdobywanie złota ze stwórów i czekanie na błąd przeciwnika, który będziemy mogli wykorzystać. Ogromnym błędem, który popełnia duża część graczy jest to, że wraz z upływam czasu całkowicie skupiają się oni na walce z przeciwnikiem spychając farmienie na dalszy plan. Pamiętaj! Nigdy nie przestajesz farmić! Bez względu na wynik i wszystkie inne okoliczności, grając adc zbudowanie przewagi w złocie, która przekłada się na przewagę posiadanych przedmiotów jest kluczowe. Ostatnią bardzo ważną rzeczą, o której tutaj wspomnę jest zachowanie spokoju i skupienia od pierwszej do ostatniej minuty rozgrywki. Przegrywasz? Staraj się grać bezpiecznie i rób swoje. Wygrywasz? Staraj utrzymać swoją przewagę i rób swoje. Irytują Cię inni gracze? Wycisz czat, staraj się nie zwracaj na nich uwagi i... rób swoje! Wszystkie te rady tak naprawdę dotyczą wszystkich pozycji, jednak moim zdaniem to właśnie AD carry daje największy potencjał, aby samemu rozstrzygnąć grę na swoją korzyść.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez KaErEle

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

World of Tanks Matilda - OP na swoich tierach

Recenzja Bax04
2

Crossout Fenomenalna rozwałka!

Recenzja Banagus
3

Minecraft Minecraft - PRZEGLĄD

Recenzja Cesere
4

Team Fortress 2 Żołnierz, czyli mój main - część 3 Rakietowe skoki - Podstawa

Poradnik PowrWolf
5

Margonem Recenzja o Margonem czyli gra MMORPG na przeglądarkę

Recenzja Kappa_
6

Eldarya ELDARYA - Fantazja i romanse!

Recenzja virancaa
7

World of Tanks Bat.-Chatillon 25 T - Opis i historia świetnego czołgu średniego X tieru.

Poradnik JestemKacper
8

CSGO Prime (B2P) Counter Strike Global Offensive Recenzja/Opinia?

Recenzja Łupieżca
9

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [1#]

Poradnik JestemKacper
10

Among Us - recenzja i oprowadzenie po grze!

Recenzja Arines
Chat