Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 52 0
20.07.2021

League of Legends dla nowych graczy

League of Legends gra stworzona przez Riot Games. Gra w oficjalnej wersji została opublikowana w 2010 roku, równocześnie zaczął się sezon 1, aktualnie jest sezon 11. Gra na przestrzeni lat zyskała wielu graczy i nadal tych graczy przybywa. Wydaje mi się, że gra zyskuje swoją popularność przez bardzo rozbudowane tematyki e-sportu oraz nagrody zdobywane przez oglądanie meczów z profesjonalnej sceny. Riot Games bardzo dba o swoją grę, dając graczom nowe aktualizacje i łatki usprawniające, które zazwyczaj wchodzą w życie co dwa tygodnie, wcześniej testując aktualizacje na serwerach testowych PBE, sam w League of Legends gram od roku 2014 i gram do dzisiaj z lekką przerwą, którą zrobiłem ze względu na rozpoczęcie gry w CS GO. Jednakże wracając do LOL-a, gra moim zdaniem jest przyjazna oraz producenci starają się coraz to lepiej polepszać swój tytuł, dając graczom liczne eventy w grze. Gra zawiera mini płatności, jednak nie wpływają one na przebieg gry, są to bardziej zawartości estetyczne jak skiny do postaci, ikony przywoływacza, emotki czy skiny do wardów. Moim zdaniem warto spróbować swoich sił i zacząć swoją karierę w League of Legends. Gra posiada ponad 150 bohaterów, wiec każdy znajdzie coś dla siebie, jedni lubią grać zabójcami, a drudzy kochają przyjmować niewiarygodnie duże obrażenia i wciąż biegać takim bohaterem jest Dr.Mundo, znajdą się osoby, które kochają wspierać swoich towarzyszy w grze, więc tak jak w grach MOBA jest rola supporta. Chociaż dla mnie duża część społeczności lubuje się w graniu czarodziejami kontrolnymi jak np: metalowa królowa Orianna czy Demaciański strażnik Galio, ale również bardzo agresywnymi takimi jak Akali czy LeBlanc, Katarina, chociaż dużo też osób rozgrywa mecze na dolnej linii, zasilając drużynę strzelcami, którzy mają za zadanie wyrzucić z siebie jak największą liczbę obrażeń w przeciwny zespół. W grze znajduje się jak dla mnie najmniejsza społeczność grająca na pozycji leśnika, którego zadaniem jest pomoc sojusznikom na ich alejkach oraz niszczenie potworków w lesie swoim, oraz jeśli nam się uda to w lesie przeciwnika, na mapie dla leśnika najważniejsze są zdobycie jak największej ilości smoków oraz barona nashora, dzięki tym stworom drużyna przybliża się do wygrania meczu.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Klient gry został zmieniony w sezonie 9, ale nadal gracze skarżą się na błędy klienta, jednak dla mnie klient jest przejrzysty i spełnia swoje zadanie, aktualnie firma wprowadziła innowację w swoim kliencie, gdzie nie trzeba już wybierać serwera, na którym chcemy się zalogować. Starsi gracze tęsknią za starym klientem gdy, gdzie trzeba było wybrać serwer, na którym posiada się konto. Jednak my zajmiemy się klientem w samej grze, na obrazku wyżej znajdują się kolorki oznaczające co innego, przedstawię wam jakie funkcje pełni poszczególny kolor.

1 - Kolor czerwony.

W czerwonym kolorze znajduje się opcja podglądu Profilu, gdzie znajduje się nasz obecny poziom (nasz poziom widać w prawym górnym rogu), poziom honoru konta, nasza dywizja, w jakiej się znajdujemy obecnie w trzech różnych trybach gry, tak w tej grze możemy mieć trzy różnie dywizję. W opcji profilu widać również trzy postacie, jakimi najczęściej gramy na przestrzeni lat przegranych w League of Legends w moim wypadku jest pokazana: Lee Sin, Akali oraz LeBlanc. Profil pokazuje nam również puchar oraz banner z niedawno naprawionego trybu Clash, czyli wewnątrz społecznościowa forma turnieju drużynowych. Wchodząc w opcję profilu, możemy podejrzeć nasze ostatnie 30 meczów.

2- Kolor zielony

Zielony kolor oznacza opcję ekwipunku, jak sama nazwa wskazuje w tej opcji mamy podgląd do tak naprawdę całej naszej zawartości od posiadanych bohaterów i poziomów na nich, idąc przez skórki do postaci, totemów, emotikony aż do ikon przywoływacza oraz run.

3 - Kolor niebieski

Niebieskie kółko oznacza opcje Warsztatu Hextech, czyli miejsca, gdzie możemy odblokowywać skórki do postaci z wcześniej otrzymanych skrzynek lub kupionych eventowych zawartości, warsztat pozwala nam również na tworzenie skórek za specjalne gemy, które możemy aktualnie zdobywać za zdobywanie kolenych pięćdziesięciu poziomów, czyli gema dostaniemy na poziomie 50, 100, 150 i tak dalej, warsztat pozwala nam również na tworzenie nowych poziomów maestrii danego bohatera, w League jest coś takiego jak poziom na danej postaci, gracz nabija poziom od 1 do 7 danego bohatera, poziom 6 i 7 wymagają od gracza dużego wysiłku, ponieważ nie zdobywa się go normalnie jak poziomy od 1 do 5, lecz potrzebujemy kolejno dwa tokeny na poziom 6 i trzy tokeny na poziom 7.

4 - Kolor fioletowy

Fioletowe koło przedstawia po prostu sklep, czyli miejsce, gdzie dokonujemy zakupu danego bohatera oraz zawartości z gry za wyżej wymienione mini płatności.

W samym kliencie jak możemy zauważyć, znajduje się wiele zakładek jak np: Wydarzenie, Strażnicy Powstają (Aktualne wydarzenie w grze), Akshan, czyli prezentacja nowego bohatera, który ujrzy światło dzienne w aktualizacji 11.15, zakładka MERCH to po prostu zakładka do oficjalnej strony League of Legends gdzie można dokonać zakupów zawartości z gry typu, poduszki, pluszaki, koszulki czy bluzy związane z grami Riot Games.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Rozbudowany system rankingowy w LOL-u wciąż przechodzi renowacje, kiedyś było sześć dywizji, aktualnie jest tych dywizji dziewięć, ponieważ deweloperzy dodali dywizję Żelaza (Iron) oraz nową dywizję na poziomie High Level, jaka jest Arcymistrza (Grandmaster). Riot Games w aktualnym sezonie wprowadziło udogodnienia dla nowych graczy, usuwając system gier promocyjnych między jedną dywizją, podając przykład, posiadamy dywizję Silver 4, aktualnie, aby dostać dywizję Silver 3 wystarczy przekroczyć próg 100 punktów rankingowych, jednak wciąż istnieje system promocji między dywizjami Silver 1 a Gold 4 i tak dalej. Kilka sezonów temu system rankingowy posiadał wcześniej wymienione promocje między dywizjami tym samym z Silvera 4 do Silvera 3, trzeba było rozegrać gry promocyjne, jednocześnie wygrywając dwie gry z trzech. Gra wyposażona jest w trzy tryby gry plus jeden dodatkowy.

Tryby, jakie znajdują się w grze.

1 - Tryb Summoners Rift, który posiada swoje własne cztery tryby.

Rankingowa Solo/Duo - jak sama nazwa wskazuje gra rankingowa, w którą można grać samemu albo z jednym znajomym. (Możliwość zdobywania dywizji.)

Rankingowa typu Flex - również można rozgrywać mecz samemu, ale można również rozegrać grę, mając pięciu znajomych. (Możliwość zdobywania dywizji.)

Wybór Draftowy - czyli normalna gra, w której chillujesz samemu lub ze znajomymi, tryb ten posiada system banowania postaci tak jak tryby rankingowe. Każda drużyna ma dostępne 5 banów, tym samym każdy gracz banuje tylko jednego bohatera.

Wybór w ciemno - różni się od trybu Draftu tym, że gracz nie ma możliwości zbanowania postaci, na którą nie chce grać, czyli w jednej grze może być dwóch Teemo czy Garenów lub innych postaci.

2 - Tryb Aram

Tryb gdzie dwie drużyny 5 vs 5 biją się na mapie z jedną alejką. Postaci rozdawane są randomowo, dla każdego gracza. Chociaż każdy gracz ma możliwość wymiany wylosowanego herosa na innego, jeśli posiada tokeny, które zdobywa się za rozgrywanie meczów w trybie aram.

3 - TFT (Teamfight Tactics) Możliwość zdobywania dywizji.

Tak naprawdę jest to osobny tytuł od Riot Games, ale jest opcja wejścia w dany tryb przez klienta LOL-a. Na temat tego trybu nie jestem w stanie się wypowiedzieć, ponieważ nie grywałem w niego ani razu, z tego, co wiem, jest to tryb podobny do szachów, ale zamiast pionków i pionów posiadasz postaci z LOL-a, ustawiając je w przeróżne formacje, starasz się wygrać grę. To ty jesteś odpowiedzialny za progres swojego pola bitwy.

4 - Dodatkowy tryb gry.

Riot Games od pewnego czasu dodaje do gry dodatkowe tryby gry, każdy dodatkowy tryb gry różnie się od siebie, w jednym możesz rzucać zaklęciami bez przerwy, a w następnym kradniesz specjalne umiejętności i wykorzystujesz je w przeróżny sposób, tworząc niesamowite kombinację takie jak super umiejętność Yone połączona z Yasuo, lub trzy skoki Ahri naszej lisiej przyjaciółki, które wykorzystuje bohater taki jak Dr.Mundo.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez Lunatic1

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

NosTale Nostale - jak grać łucznikiem?

Poradnik Ara
2

Plemiona Plemiona, grać czy nie?

Recenzja Rockney
3

League of Legends Rammus kręć się kręć!

Poradnik Ulicznybanan
4

League of Legends Draven - Mistrz wśród ADC

Poradnik 01001101
5

CSGO Prime (B2P) Space Soldiers - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
6

League of Legends Blitzcrank - uniwersalny build

Poradnik Gremlininio
7

Najciekawsze gry roguelike.

Recenzja TurboBagiety
8

Hero Zero Hero Zero - omówienie gry

Poradnik Janux
9

Scrap Mechanic Survival - recenzja

Recenzja Filiq343
10

League of Legends Poradnik do postaci: Nami

Poradnik BananowaBestia
Chat