Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 61 1812 0
13.02.2021

League of Legends opis początków z grą - jak zacząć?

W tym poradniku przedstawię jak wyglądają początki gry w League of Legends oraz na co warto zwrócić uwagę. Bez dłuższej zwłoki zaczynajmy.

Na samym początku musimy założyć konto oraz pobrać klienta gry. Następnie logujemy się do gry i przewijamy "warunki użytkowania" i je akceptujemy (inaczej nie będziemy mogli zacząć gry). Klikamy przycisk graj i po załadowaniu się gry akceptujemy "kodeks postępowania" (zaznaczamy wszystkie 4 punkty kodeksu klikając w romb po prawej stronie a później klikamy w podświetlony przycisk "piszę się na to"). Następnie wybieramy "imię" w grze (jest to nazwa, którą będą widzieć inni gracze, a logować będziemy się do gry za pomocą wybranej przez nas wcześniej nazwy), po wybraniu nazwy klikamy w podświetlony przycisk na dole strony. Kolejne okno pokaże nam dostępne gry (klasyczne Summoner's Rift (SR) oraz Team Fight Tactics (TFT)) to który z nich wybierzemy nie wpłynie na to w co będziemy mogli później grać. Po wybraniu SR pokazuje nam się filmik a następnie przechodzimy do samouczka. W tym momencie polecam zmienić ustawienia na takie, które będą nas satysfakcjonowały (głownie mam na myśli dźwięk). Jeżeli chcemy rozpocząć samouczek nie musimy nawet nic klikać, ponieważ gra sama po chwili go uruchomi. Zaczynamy postacią nazywającą się Miss Fortune. Następnie gra poprowadzi nas za rękę i powie wszystko co mamy robić (polecam przetestować możliwie jak najwięcej rzeczy i możliwych interakcji w celu jak najlepszego poznania gry). W samouczku dostajemy również możliwość zapoznania się z kolejnymi bohaterami i ich przetestowaniu (są to oprócz Miss Fortune takie postacie jak Master Yi, Darius, Ahri i Lux), polecam zobaczyć je wszystkie. Po zakończeniu walki zostaniemy przeniesieni do okna, które pozwoli nam wybrać jednego z bohaterów (Lux, Miss Fortune, Darius, Master Yi oraz Ahri). Radzę wybrać Dariusa albo Ahri ze względu, że są to najdroższe z dostępnych przy tym wyborze postaci ( kolei Master Yi jest najtańszą jednostką w grze, więc równie dobrze można go kupić w sklepie od razu po zakończeniu samouczka). Radzę tutaj jednak uważać, ponieważ na trybie niskich wymagań nie będziemy widzieć, którą jednostkę wybieramy (zostałem na to złapany podczas tworzenia tego poradnika).

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Po zakończeniu samouczka dostajemy do wykonania misje, które możemy sprawdzić w prawym dolnym rogu (druga zakładka od lewej). Następnie możemy zacząć grę w jednym z trybów dostępnych po kliknięci przycisku "graj" w lewym górnym rogu. Po ukończeniu gry dostajemy nagrodę w postaci poziomu (jak po ukończeniu każdego wcześniejszego zadania) oraz innych bonusów, z których najważniejszym jest nowa postać. Tutaj wybieramy pomiędzy Tristaną (najtańszy wśród tych bohaterów), Ezrealem (średnia cena) oraz Caitlyn (najdroższa postać, którą polecam wybrać). W kolejnych nagrodach za codzienne granie najlepiej wybrać: Illaoi (z trójki Illaoi, Riven, Garen), Branda/Ziggsa (z trójki Brand, Morgana, Ziggs), Thresh/Nami (z trójki Sona, Thresh, Nami) oraz Ekko (z trójki Ekko, Fizz, Talon) ponieważ są to najdroższe postacie i w ten sposób będziemy mogli zaoszczędzić niebieską esencję. Część zadań oprócz zakładki wspomnianej wcześniej można zobaczyć również na stronie głównej (jeżeli zrobimy je wszystkie zakładka zniknie). Chciałbym również zauważyć, że kończąc samouczek posiadałem następujących bohaterów: Nami, Miss Fortune, Ziggs, Caitlun, Lux, Darios, Ekko, Ahri, Master Yi, Illaoi. Daje nam to w sumie 10 postaci z czego 5 z nich była możliwa do wyboru w pierwszej nagrodzie. Wynika z tego, że wybór pierwszego bohatera nie ma wielkiego znaczenia ponieważ i tak cała piątka będzie dla nas dostępna jako nagroda za robienie zadań. będąc przy bohaterach wypada również wspomnieć o zjawisku zwanym "rotacja bohaterów". Jest to pula postaci, którymi możemy zagrać nie posiadając ich oraz dostępnych przez tydzień. Warto grać takimi postaciami, aby nauczyć się jak dane postacie działają i być może wybrać ulubionego/najlepszego dla nas bohatera.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Ponadto po ukończeniu samouczka posiadałem ponad 20 000 niebieskiej esencji (ale nie polecam zużywać jej szybko/od razu, ponieważ możemy dodatkowo zaoszczędzić esencję kupują bohaterów z wykorzystaniem odłamków bohaterów), doskonałą skrzynię, 8 skrzyń hextech (4 z nich t nagrody za zdobycie oceny S- lub wyższej na danym bohaterze), 4 klucze, 500 pomarańczowej esencji i odłamek skórki postaci Miss Fortune. Jest to sporo przedmiotów, które są dostępne i nie trzeba się spieszyć z ich otwieraniem. Dodam jeszcze, że w jednym z pierwszych zadań otrzymamy dopalacz punktów doświadczenia, który pozwala na zarabianie większej liczby punktów doświadczenia, jednak z wyższym poziomem konta w pewnym stopniu wzrasta również poziom przeciwników, więc należy przemyśleć, czy warto spieszyć się z kolejnymi poziomami. Chciałbym również poradzić, aby nie testować nowych postaci przeciwko graczom, tylko robić to przeciwko botom (ewentualnie grać w trybie ARAM). Dzięki temu lepiej nauczymy się danej postaci oraz nie zepsujemy gry naszym sojusznikom.

Zachęcam również do zapoznania się z resztą moich poradników oraz recenzji napisanych na tej stronie, a po więcej poradników i recenzji z gier zapraszam na mój kanał na YT dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCqcKybTDEUHZSljIlEbimeQ

Kończąc zachęcam do komentowania i oceniania, abym wiedział czy taka forma poradników na temat początków w danej grze jest dobra :).

5.0 (głosów: 61)
Art napisany przez Gremlininio

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

MovieStarPlanet MSP 5000 Fame w krótkim czasie?! - Suknia Fame Lady,Koszulka Drip oraz tradycyjne wbijanie lvl

Poradnik LoveBanankiPL
2

CSGO Prime (B2P) Jak nie dać się oszukać?

Poradnik BLAZEJ1
3

Moje ulubione 5 dodatków do gry The Sims 4

Recenzja osaet1
4

Brawl Stars Brawl Stars // Czy warto???

Recenzja moder19996
5

Warface Warface - kolejny, darmowy klon battlefielda?

Recenzja VeniQs
6

League of Legends League of Legends - Jinx poradnik

Poradnik Musik
7

Minecraft Czemu Minecraft to gra w pewien sposób nieśmiertelna i czemu moim zdaniem jest tak popularny

Recenzja CRIPI2
8

CSGO Prime (B2P) Osobista opinia na temat gry

Recenzja Pennard
9

Ciekawostki na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - [2#]

Poradnik JestemKacper
10

League of Legends Clash - nowość na serwerach

Recenzja Lowelia
Chat