Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
3.7 3 3064 0
09.06.2017

LOL

Gra League of Legends w skrócie "LoL" jest to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) czyli gatunku wymyślonego przez firme RIOT GAMES podczas premiery tej oto właśnie gry mimo że sam system rozgrywki istniał już wcześniej.
W grze wcielamy się w jednego z bohaterów i dążymy do zniszczenie bazy (Nexusa) drużyny przeciwnej by dotrzeć do nexusa musimy przejść przez wieże oraz zniszczyć chociaż jeden inhibitor.
Co poziom postaci możemy ulepszać/odblokowywać zaklęcia, a za zdobytego golda kupować uzbrojenie itp.
Mecze są 5vs5 lub 3vs3
W grze istnieją 3 podstawowe tryby (5vs5):
- Zwykła gra losowa w której mamy 3 linie walki (TOP-góra, MID-środek, BOT-dół) oraz terem pomiędzy nimi nazywany Dżunglom. Przed rozpoczęciem gry po jej znalezieniu wybieramy bohatera którym chcemy grać oraz musimy "walczyć" z innymi graczami z drużyny o naszą role w drużynie istnieje ich 5 (TOP, MID, ADC, SUPPORT oraz JUNGLER) w związku że jest to losowa gra często któryś z graczy musi ulec drugiemu. W grze dostępni są wszyscy bohaterowie w każdej z drużyn. W razie czego info o statach i innych dodatkach znajdziesz na lolnexus-5835/]lolnexus [/url] - portalu dla graczy
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
-Gra draftowa to tryb gry na tej samej mapie co gra losowa, przed rozpoczęciem gry musimy wybrać 2 role jakie chcielibyśmy otrzymać w meczu lecz czasami pojawia się napis "Automatyczna dowolna aktywowana" zwykle gdy rozegramy już trochę gier na naszych preferowanych pozycjach i wtedy prędzej czy później zostajemy dobrani do meczu na role która akurat jest w nim potrzebna gdy tak się stanie automatyczna dowolna się wypełnia i na kolejne kilka meczy mamy spokój. Po znalezieniu meczu pojawia się nam poczekalnia i po aktualizacji która odbyła się kilka dni temu każdy z graczy wybiera jedną postać którą chce zablokować w tej grze po kilku sekundach bany są pokazywanie między drużynami i zaczyna się wybieranie postaci w tym trybie może być tylko jeden taki sam bohater na mapę więc jak osoba z naszej drużyny wybierze np. WW to przeciwnik już go nie może wybrać w przeciwieństwie do gry losowej.
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
- Gry rankingowe, które dzielą się na solo/duet w których można grać samemu lub z jednym znajomym oraz elastyczny na których można grać w 2, 3 oraz w 5 w 4 się nie da. Dla każdego z tych 2 rodzajów nasze punkty rangi są osobne. Sama gra przebiega jak przy grze draftowej.
Nie licząc tych 3 trybów istnieją jeszcze tryby mniej grane które posiadają własne mapy:
- 3vs3 ( 2 linie TOP, BOT oraz Dżungla) w których mamy grę losową lub grę rankingową elastyczną których zasady rozpoczęcia są jak w poprzednich trybach o tych nazwach.
oraz Aram (Tylko jedna linia) w których otrzymujemy losowego bohatera którego możemy albo wymienić za "punkty wymiany" które ładujemy podczas grania na aramach maksymalnie możemy posiadać takie dwa lub wymienić się bohaterami z innym graczem wtedy my otrzymujemy jego bohatera a on naszego dodam że rozgrywka w tym trybie zaczyna się od poziomu trzeciego.
Przyznam że niedawno zacząłem grać w lol'a na początku wbijanie 30 poziomu konta sprawiało mi problemy i nieraz zastanawiałem się czy tego nie odinstalować lecz zwyciężyłem to i zacząłem czerpać przyjemność z gry a nie tylko uczucie musu płynącego z wbijania poziomów.
Teraz szczerze mówiąc gdy gram głównie dla przyjemności gra mi się świetnie, gdybym miał ocenić grę dałbym jej solidne 8/10 ponieważ jednak przesadzone jest to zdobywanie 30 poziomu lecz mimo to można fajnie sobie pograć.
Jeżeli ktoś nigdy nie grał jeszcze w lola polecam bardzo serdecznie i przypominam że najlepiej w każdą grę gra się ze znajomymi.
3.7 (głosów: 3)
Art napisany przez Stager

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

Łowcy Zombi Czy apokalipsa zombi może mieć miejsce? Naukowe podstawy istnienia zombi

Poradnik JestemKacper
2

Enigmatis 2 The Mists of Ravenwood dobra gra HOPA?

Recenzja _SkyLone
3

Crossout Sposób na zwycięstwo

Poradnik Bananek2012
4

The Long Dark - 9 porad dla początkujących

Poradnik Banankowiec2453
5

Recenzja Tom clancy's rainbow six siege

Recenzja Trykpiarz
6

CSGO Prime (B2P) Vega Squadron - omówienie drużyny.

Poradnik lynnSSky
7

Realm of the Mad God - Archer

Poradnik Fragorski
8

Team Fortress 2 TF2 to gra L2P Valve'a

Recenzja _SkyLone
9

Poradnik jak być lepszym w CS:GO

Poradnik Damianoovy
10

1100AD 1100AD - Recenzja gry przeglądarkowej!

Recenzja Malfour
Chat