Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1033 0
12.09.2021

Mistrzostwa świata w League of Legends 2021

Mistrzostwa Świata w League of Legends sezonu 11 zaczynają się już za niecały miesiąc, w tym artykule postaram się przedstawić najpotrzebniejsze informacje dotyczące tego ogromnego wydarzenia.


Kiedy?


Mistrzostwa świata w League of legends sezonu 11 rozpoczną się 05.10.2021 i będą trwały ponad miesiąc, bo aż do 06.11.2021. Rozpoczną się od fazy play-in, w której będzie grało 10 zespołów, podzielonych na 2 grupy. Cztery najlepsze drużyny dostaną się do głównej fazy eventu. Faza play-in będzie trwała od 5 do 9 października.


Faza główna turnieju rozpocznie się 2 dni później, 11 października, pierwsze grupowe starcia zespoły rozegrają 11-13 października, a rewanże odbędą się między 15 a 18. Po fazie grupowej, najlepsze zespoły z grup (dalej zagrają drużyny, które zajęły miejsca 1 i 2 w poszczególnych grupach) przystąpią do fazy playoff, ćwierćfinały zostaną rozegrane w dniach 22-25 października, półfinały 30-31, a sam finał odbędzie się 6 listopada.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Gdzie oglądać?


Najlepszym rozwiązaniem jest wejście na stronę lolesports.com, kiedy zalogujemy się tam swoim kontem z gry League of Legends, w trakcie oglądania będziemy mieli szans otrzymać "drop", zazwyczaj są to kapsuły esportowe, które możemy otworzyć bezpośrednio w kliencie lol'a, czasami można dostać rzadsze dropy, ale nie wiadomo jeszcze do końca, co riot games przygotuje na mistrzostwa świata sezonu 11. Na owej stronie do wyboru będziemy mieli transmisje w wielu językach, polska transmisja jest prowadzona przez Polsatgames i możemy ją oglądać poprzez platformę twitch.tv lub youtube. Dla widzów preferujących język angielski najlepszą opcją, będzie transmisja prowadzona przez główny kanał twórcy gry riotgames, również dostępna przez platformę twitch lub youtube. Transmisje będą prowadzone również w między innymi j. francuskim, hiszpańskim czy też włoskim. Co więcej, mistrzostwa świata w league of legends będzie można również oglądać w telewizji na kanale polsatgames.

Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Co jeszcze musisz wiedzieć o mistrzostwach świata?

Mistrzostwa świata w league of legends jest wydarzeniem, które odbywa się pod koniec każdego sezonu. Najlepsze drużyny z każdego regionu spotykają się aby walczyć o tytuł najlepszego na całym globie. W tym roku, impreza odbędzie się w Europie a dokładniej w Islandii. Początkowo event miał mieć miejsce w Chinach, ale kilka tygodni temu Riot Games podjęło decyzję, że ze względu na Covid-19 przeprowadzą turniej w Europie, w sprawdzonym miejscu, ponieważ parę miesięcy temu odbywał się tu inny międzynarodowy turniej MSI.


Miejsce rozgrywania turnieju wzbudza wiele emocji wśród europejskich kibiców i zwiększa apetyt na zwycięstwo. W tym roku nasz region będą reprezentować trzy zespoły: Mad lions, Rogue oraz Fnatic. Będziemy mogli oglądać 2 przedstawicieli z Polski, Inspireda oraz Trymbiego, odpowiednio junglera i supporta drużyny rogue. Największym zaskoczeniem jest brak G2 esports, z Marcinem "Jankosem" Jankowskim, ale niestety nie udało im się zakwalifikować na ową imprezę.


Jedyne co nam pozostaje to trzymać kciuki za swoje ulubione drużyny w tym za 2 Polaków!

W następnym artykule postaram się przedstawić poszczególne regiony oraz ich szanse na podniesienie pucharu mistrza świata.

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez motina1548

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

War Thunder War Thunder: Symfonia Bitew na Niebie, Lądzie i Morzu

Recenzja NapoleonCat
2

World of Warships Recenzja Algerie czyli francuskiego krążownika VII poziomu

Recenzja Seweryn_16
3

Margonem Margonem co to jest?

Recenzja lisus
4

[Blockade 3D] Kwadratowy Shooter!

Recenzja Shadow YouTube
5

Star Stable Dlaczego jest warto grać w Star Stable?

Recenzja Małpka jumbo
6

World of Tanks Materiały Eksploatacyjne

Poradnik Bax04
7

H1Z1: King of the Kill (B2P) H1Z1 - Gra szybkiej akcji!

Recenzja Cesere
8

Half Life - czyli historia Gordona Freemana

Recenzja toya_xd
9

Wolni farmerzy Jak zarobić dużo pieniędzy na Wolni Farmerzy?

Poradnik SPEEDDs
10

Football Manager 2018

Recenzja Musik
Chat