Jak to działa
Przejdź do gry League of Legends
League of Legends
5.0 1 1523 0
25.02.2021

Ocena bohatera - Zyra

Bohaterką tej recenzji jest jedna z postaci sieciowej gry League of Legends - Zyra - Wiedźma Cierni.

Narodziła się w starożytnej, magicznej katastrofie jako uosobienie gniewu. Zyra jest postacią hybrydy rośliny i człowieka, która niesie jednocześnie życie i śmierć.


Zyra jest typem Maga - zadaje wrogom obrażenia magiczne. Najczęściej można spotkać ją w dolnej alei - Bot, w roli supporta (wsparcia). Rzadziej, ale także można na nią trafić na środkowej linii - Mid.

Zyra należy do postaci, które robią spore obrażenia wrogim jednostkom. Często zdarza się tak, że dzięki presji, którą ta postać wywołuje na linii łatwo można wygrać grę. Zazwyczaj osoby nie lubią grać przeciwko niej i szybko się irytują.


Bywa również i tak, że Zyra niechcący "zabiera" kille sojusznikom, czego w roli supporta raczej nie powinna robić. Dzieje się tak, ponieważ kiedy Zyra przywoła swoje rośliny, a zadają one duże obrażenia często przeciwnicy padają, a punkty wpadają na konto gracza Zyry, a nie sojusznika, który może zrobić więcej w późniejszej fazie gry.

Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj

Umiejętności Zyry:


umiejętność bierna - tzw. pasywka - Cierniowy Ogród - co jakiś czas wokół Zyry pojawiają się nasiona (pączki roślin) w losowych miejscach; im wyższy jest poziom naszej bohaterki tym roślinki pojawiają się częściej. Kiedy Zyra użyje innej umiejętności na nasionach - Q (śmiercionośne kolce) lub E (korzenny uścisk) - wyrosną z nich rośliny - Cierniopluje, które biją przeciwników.


Q - Śmiercionośne Kolce - Zyra przywołuje wyrastające z ziemi pnącza, które wybuchają i zadają obrażenia magiczne wszystkim wrogom na tym obszarze.


W - Szybki Wzrost - Zyra daje nasiono, które jest aktywne ok. 60 sek., a po tym czasie znika. Kiedy jest ono aktywne, a Zyra użyje umiejętności Q lub E w ich pobliżu, wyrastają z nich rośliny walczące razem z nią. Nasionek może być kilka naraz.


E - Korzenny Uścisk - Zyra puszcza pnącza, które unieruchamiają cel (przeciwnika bądź stwory) i zadaje im przy tym obrażenia.


R - Duszące Ciernie - tzw. "ulti" - Wiedźma Cierni przywołuje z ziemi w wybranym miejscu gęste zarośla zadające obrażenia oponentom i podrzucające ich w powietrze.Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj

Na dzień pisania tego artykułu Zyra posiada 7 skinów (skórek) nie licząc standardowego wyglądu, w tym również 1 skórkę z serii prestiżowej.


Skiny Zyry:

1. Ognista Zyra

2. Opętana Zyra

3. SKT T1 Zyra

4. Zaklinaczka Smoków Zyra

5. Zyra z Sabatu

6. Zyra z Sabatu (Prestiżowa Edycja)

7. Kryształowa Róża Zyra


Moimi ulubionymi skinami są: Zaklinaczka Smoków Zyra, Zyra z Sabatu oraz Kryształowa Róża Zyra. Najczęściej jednak gram ze skórką SKT T1 Zyra, ponieważ do niej najbardziej się przyzwyczaiłam i najlepiej mi się nią gra :D


Uważam, że splash art'y niektórych, starszych skinów Zyry mogłyby zostać odświeżone, by lepiej pasowały do mapy i aktualnych unowocześnień gry.


Podsumowując, Zyra jest postacią z typu agresywnych, wywołujących presję. Charakteryzuje się nękaniem przeciwników z dystansu, dobrym ich obijaniem i dużym efektem kontroli tłumu (CC - Crowd Control). Nie należy do postaci najprostszych, ale nie jest też przesadnie trudna. :)

5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez NibyFajna

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

League of Legends Najbardziej wciągająca gra

Recenzja Montarzysta
2

CSGO Prime (B2P) Aktualizacja CS:GO - 21.06.2017

Recenzja toya_xd
3

Aion Moja opinia na temat gry Aion.

Recenzja Kotu
4

Team Fortress 2 Team Fortress 2 - gra dzieciństwa

Recenzja Antonio Pustkowi
5

Eternal Edge+ Prologue Eternal Edge+Prologue - gra warta uwagi

Recenzja Majqqeen
6

ARK: Survival Evolved (B2P) Ark survival Evolution recenzja krutka

Recenzja Uzzis
7

Minecraft Minecraft poradnik cz. 2

Poradnik PanPillager
8

Gacha Life Tak naprawdę chodzi o Gacha Club ale go tu nie ma hah

Tutorial Fire cookiex
9

ARMA III (B2P) ARMA 3: Dokładna recenzja

Recenzja maciusspocinski
10

League of Legends Rumble - poradnik League of Legends

Poradnik TurboBagiety
Chat