Jak to działa
Przejdź do gry Warframe
Warframe
5.0 1 2147 0
08.07.2017

Czy Warframe jest stworzone dla Ciebie?

Warframe to oparta na trybie kooperacji strzelanka sieciowa skupiona na PVE, wydana 25 marca 2013 roku przez Digital Extremes. Na początku tej recenzji ostrzegam, drogi czytelniku, że jeżeli nie masz zamiaru poświęcić na grę więcej niż 150 godzin, możesz dać sobie z nią spokój. Tak, jest to gra dla wytrwałych graczy, którzy czerpią przyjemność z farmienia różnego rodzaju części uzbrojenia, zbroi czy wyposażenia. Należy również mieć na uwadze, że nie jest to gra pozbawiona błędów. Błędy zdarzają się dość często, jednak są one bardzo szybko wychwytywane i patchowane w najbliższych aktualizacjach (zdarza się, że patche poprawiające błędy pojawiają się codziennie lub co drugi dzień). Moim zdaniem jednak warto czasami przymknąć oko na zdarzające się tu i ówdzie błędy, aby cieszyć się wręcz krystalicznie czystym modelem free to play.
Grając w tę grę możesz zdobyć 100 Graj
Powyższy obraz przedstawia tzw. mapę solarną. Jak można zauważyć, terenem działań gracza będzie cały System Słoneczny, w którym oprócz planet zwiedzimy także kilka innych lokacji, tj. tajemnicza Pustka oraz mroczna Forteca Kuva. Każda lokacja podzielona jest na mniejsze misje, które swoją budową przypominają małe instancje. Gracz zaczynający przygodę wyposażony jest w jedne z najsłabszych broni w grze, jednak mamy możliwość wybrania swojego Warframe na najbliższe godziny gry (osobiście polecam Excalibura). Po pewnym czasie opuścimy rodzimą planetę i staniemy do walki z coraz groźniejszymi przeciwnikami. Samych trybów gry również jest kilka: od zwykłych eksterminacji, w których wyżynamy wrogów w pień, aż do np. infiltracji, gdzie włamujemy się do baz danych wroga. Nie zabraknie również tradycyjnych walk z bossami, które będziemy powtarzać wielokrotnie, aby wreszcie zdobyć część, której potrzebujemy. Prawdziwa zabawa zaczyna się kiedy mamy odblokowane wystarczająco dużo planet i instancji, żeby móc bez ograniczeń uczęszczać na tzw. szczeliny Pustki, z których otrzymujemy tzw. części Prime. Prime to ulepszone wersje podstawowych warframe'ów oraz oręża. Warto tutaj również wspomnieć, że gra jest ciągle aktualizowana i co jakiś czas na światło dzienne wychodzą darmowe dodatki, które dodają całą masę nowych rzeczy, zaczynając od broni, a kończąc na kolejnych warframe'ach i usprawnieniach bądź totalnych przeróbkach obecnych w grze systemów (np. wspomniana wcześniej mapa solarna na początku mojej przygody z Warframe działała zupełnie inaczej, niż w aktualnym stanie).
Grając w tę grę możesz zdobyć i 100 Graj
W tym miejscu wspomnę również o zaskakująco dobrej warstwie fabularnej gry, Zadań jest niedużo i w większości są one krótkie, jednak ich klimat i niepowtarzalny styl uniwersum gry sprawiają, że są one na bardzo wysokim poziomie (jak na grę free to play o farmieniu). Rozwiązanie zagadki Lotus czy nawet naszego bohatera (tak, nawet główny bohater jest ukryty, droga do poznania jego tożsamości prowadzi przez zadania fabularne).

Warframe to w mojej opinii ogromna, genialna, rozbudowana gra, która jednak nie każdemu może podejść mógłbym się pokusić o stwierdzenie, że jest to najlepsza darmowa gra akcji. Przy pobieraniu tej gry trzeba mieć na uwadze to, że jest ona stworzona dla graczy, którym farmienie różnych części sprawa frajdę. Jeżeli ktoś jednak lubi taki styl rozgrywki, jest to gra zdecydowanie dla niego. Mimo trudnego początku, po pewnym czacie potrafi niesamowicie wciągnąć i trzymać naprawdę długo.
5.0 (głosów: 1)
Art napisany przez DanhonyV09

Zaloguj się, aby zobaczyć komentarze

Gorące artykuły
Miejsce Nazwa gry i tytuł artykułu Kategoria Autor Rodzaj
1

wot replays - opis stronki

Recenzja Banankowiec2453
2

Jak zdobyć najlepszy miecz w grze - Zenith

Poradnik Janux
3

CSGO Prime (B2P) Counter-Strike: Global Offensive - Recenzja

Recenzja nuk1
4

Gry samochodowe

Poradnik Typowypolak nr 1
5

S.K.I.L.L. - Special Force 2 Jak szybko i skutecznie "farmic" Lucky pointy

Poradnik LeGioNNN
6

World of Tanks Sposoby zdobywania złota- World Of Tanks

Poradnik mati2819
7

Ultimate Custom Night

Recenzja Mariuszna
8

Zula Zula-recenzja gry podobnej do CS:GO

Recenzja Typowypolak nr 1
9

Roblox Murder Mystery 2 - podstawy

Poradnik oAndrzej
10

Tennis Mania A gdyby tak rzucić wszystko i zagrać w tenisa?

Tutorial Frikoo
Chat